bugün

bülbül suriyeli gibi selamün aleyküm abeey diye yaklaştıysa normaldir.
özlediğimiz devlet anlayışı.
siz dalga geçin. *
o kuşa poşi baglayıp "megri megri" demeyi öğretselerdi sike sike alırlardı amk iki yüzlü orospu çocukları.
Bir hayvanin yanlislikla ucaga girip viyana´ya kadar gidip, bir veteriner tarafindan kontrol edildikten sonra tekrar kendi türünün yasayabildigi ortama geri gönderilmesi olayidir.

kusun geri gönderilmesindeki sebep; avusturya klimasina ayak uyduramayip ölebilmesi veya egzotik tür olabilecegi icin avusturya´daki diger canlilar icin tehlike arz edebilmesi olabilir.

yetkililerin burada hayvanin geldigi yere geri gönderilip, orada serbest birakma kararinin cok dogru bir davranis oldugunu düsünüyorum.
habitatına göndermişler hayvanı bunda yanlış bir şey yok.

yanlış, bizim gibi elini kolunu sallaya sallaya ülkeye gelen ne idüğü belirsiz ortadoğu farelerini baş tacı yapmaktır.
Avusturya, Doğru olanı yakışanı gerekeni her ne şekilde ifade ediyorsanız o şekilde davranmışlar.

Aslına bakarsanız tüm hayvanat bahçelerinde gösterilen, petshoplarda satılan tüm hayvanlar ait oldukları iklim coğrafyaya (dikkat ediniz ülke demedim) yollanması lazım.

Soğuk iklimde yaşayan bir köpeği istanbul gibi beton ormanında yazın 40 derece sıcakta neler çektiğini biliyor musunuz?
insanlar neyse de, onların seçme hakkı var ama hayvanları iklimlerinden coğrafyalarından koparamazsınız. Hayvanların seçme hakkı yok ve olsa bile coğrafyasını iklimini savunmakta insanların karşısında hiç şansları yok.

Burada Suriyeli aldık,
Mehdi megri dese kuş iade edilmezdi.
iki yüzlü,
Avrupa ahlâkı vs yaklaşımlar yapmanızı kınamak isterdim.
Ama nafile bir gayret olur.
Ne demek istediğimi anlayacak ne ahlâk ne de akıl sizlerde var.
Bir kimlik din ideoloji sarmalında sadece karnını doyuran üreyen bir görüntü içinde olduğunuzu bile görmüyorsunuz.
Kuşa bunu yapan mültecilere ne yapmaz mesajı.