vs.'yi yıllardır vesaire bilirdim mına koyim, meğersem ona karşı bu felan demekmiş. heyecanı kaçtı, ayrıca leyla ıle mecnun bi sikim değildir, yarraktan teyyaredir. avrupa yakası iyidi, ama bozdu götveren, sonrada bitti.
sırf çay erdal bakkal da içilir repliği için bile leyla ile mecnun'un kazanacağı karşılaştırma. dur reklamını da yapalım:
çay erdal bakkal da içilir,erdal bakkal,erdal bakkal.
farklı klasmanlarda ancak leyla ile mecnun'un daha bize yakın olduğunu söyleyebilirim. bizden bahsettiği, incecik zekice farkındalıklara ve üst düzey bir mizah anlayışına sahip olduğu için leyla ve mecnun'u tek geçiyorum.
leyla ile mecnun izleyicinin zekasına iltifat eden bir yapımdır. avrupa yakasının gülme efektini de alıp gitmesi gereken versus.
yanlış kıyaslamadır.

doğrusu;
(bkz: geniş aile vs leyla ile mecnun)
bile bile lades demektir. Leyla ile mecnun herhangi bir diziye tur bindirir. Zamanında elbet severek izledik Avrupa yakasını ama, Leyla ile Mecnun bambaşka.
+ leyla ile mecnun mu? onlar da mı avruupa yakası dizisinde oynuyor?

tabiki açıkara avrupa yakası. karşılaştırmak söz konusu bile olamaz. avrupa yakası nın senaristi yeter.
avrupa yakası diyenlerin, leyla ile mecnun'u izlemediğini veya anlamadığını düşündüğüm karşılaştırma.

leyla ile mecnun tur bindirir hepsine.
senin ağzından çıkanla kulağının...leyla ile mecnun tabii.
her türlü üst biter. leyla ile mecnun birkaç kez dizlerinin üstüne düştü. bu akşam tekrar kalkmayı başarabilecek mi görücez. ama uzun yıllar unutulmayacak bir dizi olma yolunda ilerliyor.

kısacası böyle versusa can ver sus.
gözlemlediğim kadarıyla avrupa yakası herkese hitap ediyordu. leyle ile mecnun ise kendi tarzıyla kendi seyircisini yarattı. örneğin, bir tanıdık var avrupa yakası için ölüyor gece gündüz izliyor ama leyla ile mecnunu anlamıyorum diyor. bende diyorumki içimden, anlamazsın tabi nası anlıycan zeka lazım.

özetle, tabiki ve kesinlikle leyla ile mecnun'dur.
Tabi ki de LMciyiz. Avrupa Yakasını da izlerdim ama hiç bir zaman beni televizyon başına böyle bağlamadı. Herşeyden önce Avrupa Yakası sadece izlenmek için izlenen bir programdı ve belli bir zamandan sonra sıktı. Fakat Leyla ile Mecnun güldürmekle kalmıyor, yeri geliyor hüzünlendiriyor ve en önemlisi düşündürüyor. . .
geniş aile ile birlikte beni güldürmeyi başaran dizilerdir bana göre çok güzel olmasına rağmen leyla ile mecnunun avrupa yakası kadar sürmüceğini düşünüyorum.
Gülse Birsel dizilerinin hepsinde sahtekar ve pislik tarzı karakterlerin hepsinin anadolu dan olması ( Burhan Altıntop - TOKAT ve Selahattin Çakaler - Malatya ) yüzünden kaybedeceği büyük karşılaşma.
avrupa yakası ilk sezon fazlasıyla komikti ama sonradan bazı oyuncular diziden ayrılınca bozuldu.
leyla ile mecnun, bazı oyuncuların ayrılmasına rağmen(ayrılanlardan biri başrol olan leylaydı) hala çok komik ve avrupa yakasında olmayan, düşündüren bir yöne sahip.
ironik göndermeleriyle leyla ile mecnun yepyeni bir tarz, yepyeni bir üslup kazandırdığından dolayı dizi kültürüne; leyla ile mecnun diyorum.
ikisi de candır.
geniş aile diyenler olcak. o da candır.
ekmek teknesi de kaygısızlar da candır.
leyla ile mecnunu anlayamayanları lanetliyorum ve de soykırıma tabi tutulmalarını istiyorum. hatta külleri de uzay boşluğuna üfürülsün. avrupa yakası da harikaydı. leyla ile mecnun çıtayı yükseltti.
tabii ki avrupa yakası'dır . burhan gibi bir karakter kolay kolay çıkar mı beee !
"papucumun mecnunu papucumun mecnunu."
avrupa yakası gibi bir dizi bir daha gelmez.
ispanya-tahiti maçından daha bankodur.

leyla ile mecnun döğer. *
arkadan gülme efekti verilen yapmacık ötesi bir diziyle leyla ile mecnun gibi içimizden bir dizinin karşılaştırılması bile yanlıştır.
avrupa yakası nişantaşı, elit kesimin komedisini anlatırken l&m daha mahalli daha halktandı. ve yapılan işin orjinalliğine bakılırsa l&m çok daha öndedir.
At kafasiyla leyla ile mecnun.