geniş aile'nin döveceği karşılaşmadır. geniş aile daha incedir ve leyla ile mecnunda yapılan espri ve göndermeleri çoktan yapmıştır.
leyla ile mecnunda daha sıradışı olaylar olduğu için leyla ile mecnun alır .
(#12761647).
ikisi de severek izlenir. türkiye deki en iyi komedi dizileridir.
karşılaştırmayacağım iki dizidir. çünkü karar veremedim ama geniş aile daha önceden o esprileri yaptığı için geniş aile olabilir.
kesinlikle geniş aile bir kaç gömlek üstündür. leyla ile mecnun'da iyi ama geniş aile espiri olayında devrim yaratmıştır. leyla ile mecnun dizisinde lost'a yapılan gönderme ilk sezonda geniş aile'de yapılmıştır. ve geniş aile rescue me'den tut aşık ruhsati'ye kadar çok geniş bir gönderme kapasitesine sahip bir dizidir.
magazinci deyimiyle;
(bkz: leyla ile mecnun) in
(bkz: geniş aile) out
geniş aile ergen dizisidir, bunu ergenlerin mürsel takliti yapmalarından anlayabiliriz.
leyla ile mecnunda bir felsefe yatar ama o da ergen dizisidir.
yani dizilerin hepsi boktandır.
behzat ç ikisinden de daha çok güldürür.
geniş aile dizidir, leyla ile mecnun diziden de ötedir.
geniş aile kelime oyunlarıyla ilerler, son derece özgün karakterleri vardır, zayıf bir kurguya sahiptir. leyla ile mecnun durum komedisidir. karakterler özgün ve zaman zaman üzgündür, çok başarılı bir kurgusu vardır. velhasıl ikisini de severiz ama leyla ile mecnun'u daha çok severiz. galibi bellidir.
ikisi de iyi dizidir ama geniş aile üstündür. çünkü reyting canavarı kanallarda yayınlanmış ve zaman zaman reyting rekorları kırmıştır ve de üçüncü sezonuna bomba gibi girmiştir. ayrıca espirileri daha zekicedir geniş aile'nin. leyla ile mecnun skeç skeç ilerler ve tamamen sözlükçü gruba yöneliktir sokaktaki vatandaş izlemez leyla ile mecnun'u.

ve en önmeli fark geniş aile çok ince gönderir fark edemezsin bile. (bkz: #7138132)
geniş aile'ye hala gülebilen insanlar olduğunu öğrendikten sonra fikrimi zayi etmemeye karar verdim.

tanım: insana susmanın erdem olduğunu anımsatan karşılaştırma.
ben leyla ile mecnun diyorum. lakin geniş aile artık o eskisi gibi güldürmemektedir. ama leyle ile mecnuna gülmemek elde değil.
geniş aile 3 sezonuna başlarken 96. bölüm yayınlanmıştır yani sezonluk ortalama 48 bölüm. leyla ile mecnun 2. sezonuna başlarken 21. bölüm ile başlamıştır. daha tükenmediği için leyla ile mecnun tatlı geliyor.
geniş aile izleyici kitlesinin leyla ile mecnunu pek fazla anlayacağını sanmıyorum.
zaten biri trt yapımı diğeri doğan grubunun.
trt den ayrılmadığı sürece leyla ile mecnun, geniş aileyi yerden yere vurur.
sonuçta onur ünlü gibi bir yönetmene sahip.
ikisi de izlediğim dizidir. ama bence geniş aile her konuda üstün. leyla ile mecnun biraz daha furya dizisi ve reytingsiz kanalda olduğu için daha rahat. şimdi elime alsam aşağı yukarı leyla ile mecnun kadar bir dizi yazarım ama geniş aile gibi bir diziyi hayatta yazamam.
leyla ile mecnun daha fazla güldürür ve bunaltmaz.
geniş aile belli bir noktadan sonra bunaltır.
leyla ile mecnun en iyisidir.
leyle ile mecnun izlemişliğim yok ancak geniş ailenin intihar sebebi olduğu kesin.
ikisi de birbirine yapı ve karakterler olarak çok benzeyen diziler. ancak leyla ile mecnunda ak sakallı dede olduğu için fantastik yerlere çok kolay gidebiliyorlar. Bir gün rüyada geçebiliyor, diğer gün uzaya, ertesi gün ıssız adaya gidebiliyorlar. bu yönden konu skalası çok daha geniş. geniş aile aynı konu etrafında dönüp duruyor.
(bkz: absürd komedi)
behzat ç. siker!
ikisi de insanları ayakta uyutan saçma sapan yapımlardır.
televizyonlara daha mantıklı insanlara bir şeyler katan programlar koysalar insanlar bilinçlenir dimi, bunu yapmazlar işte nefret ediyorum samanyolu televizyonundaki aşırı dinci insanların beynini yıkayan programlardan ve kanal7 deki daha Türkçeyi düzgün konuşamayan abzurt kişilerin, insanların hayatlarıyla gözyaşlarıyla reyting yapmalarından. haber programların da bile saçma sapan haberler. lütfen ya ama lütfen bu şekilde saçma sapan programlar izleyip algılarını bu derece küçültmeyin. en azından yolda bir spiker size ilk cumhurbaşkanı kimdir dediğinde Kemal ATATÜRK diyebilin.
leyla ve mecnun u izledim her repliği beni şaşkına uğrattı.nedense geniş ailedeki esprileri hep zorlama bulmuyordum zaten.leyla ve mecnun u görünce hem şaşırdım hem de trt de olmasına sevindim.

denize düştüklerinde önlerinden geçen sünnet çocuğu bana kaygısızları hatırlatmadı değil ayrıca.