bugün

türkiye deki kürt imajının aynısıdır.

ensest ilişki, ilkellik, pis kokma, kötü giyim, çirkin kadınlar ve hödük erkekler..
tabi avrupalı türkiye den gelen herkesi türk kabul eder, bu kürt bu türk bilmez.
eğitimsiz avrupa vatandaşını gördün mü sen diye sorarlar adama.

valla şükredersin.
barbar. ama avrupa'da yaşayan türkiyelileri genel anlamda "türk" olarak gördükleri için hangi "alt-ırktır" bu barbarlar araştırmak lazım.
taylandlı bi kız arkadaşın söylediği sözler;

- türkiye nasıl görünüyor dışarıdan? türk toplumu falan?
+ ben develerle falan gezdiklerini sanıyordun. katı kuralların olduğu, her tarafta peçeli kadınların olduğunu sanmıştım. beklediğimden çok farklı çok farklı bi yer çıktı.. istanbul u daha önce duymuştum, bi tek bu bölgede avrupa yaşamının olduğu düşünüyodum. yanılmışım.. (bu anda 4-5 tane şehir ismi saydı)

ahanda bu 'deve' lafını duydum, bayılacaktım.. şaka yaptığını falan sandım ama ciddiymiş meğersem..
fikirleri değişti, ilerleyen günlerde illegal şeyler istemeye başladı, gece hayatına fazla kaptırdı. bizden sonra falan gelir oldu eve.. şimdi türkiyeye taşınmayı düşünüyormuş, hayırlısı..

not: avrupalı değildi ancak, türkiye imajı hakkında söyledikleri ilginçti.. bu yüzden yazılmış bi yazıdır.. tayland ın avrupada olmadığını biliyorum, mal değilim..
terörist diye adlandırıldığına birçok sefer şahit oldum. kötü izlenim yaratanları alıyorlar sadece zihinlerine. bir olimpiyat madalyası alan atleti, eurovision'da 1.cilik kazanan şarkıcıyı, dünyaca ünlü bir futbolcuyu hatırlatacağımıza terörizmle ön plana çıkıyoruz avrupa'nın karşısına.
avrupa'ya giden türklerin oranın medeniyetinin altında olması değil kültürel şok yaşamalarından kaynaklanan bir kötü imajı vardır. oradaki türk gençleri asimile olmaktadırlar. *
velhasıl utanma arlanma yoktur bizimkilerde. yapmayanları tenzih ediyorum tabii..

bir olay:

dazlaklar türk evlerine molotof atarken bizim aklıevvellerden birisi de, sırf devlet yanan evlerin parasını ödüyor diye ve maaş bağlıyor diye bu gerizekalı türk kendi evini kundaklamaya çalışmış, tabi oranın polisini kendi polisi gibi sandığı için kıskıvrak yakalandı!..

bizim millet suistimal ediyor herşeyi. arkanı dönmeye gelmiyor.

o değil kürtlerin ne alakası var bununla?

türkiyedeki kürt imajı bu salakça başlığın ilk tanımındaki gibi değil. kendi öyle görüyorsa orası ayrı. ama bu ırkçı, kafatasçı, üstün ırk gerizekalılığını insanlar bırakmalıdır. yoksa evrensel bir dili olmayan milliyetçilik ile bu ülke açıkça hiçbir yere gidemez.
(bkz: barbar türkler)
arap zannediyorlar. ülkemde başım açık dolaştığımı, bir erkeğin aynı anda 4-5 kadınla evlenmediğini herkese anlatmak zorunda kaldım. laik demokratik bir devlet olduğumuza inanmıyorlar. tabi biz inanıyor muyuz oda ayrı mesele...
ilk giden jenerasyon maalesef nitelikli işçiler olmadığı ve daha çok iş bulma kurumu aracılığı ile giden köylülerden oluştuğu için olumsuz olan imajdır. ülkemizin değişik köylerinden giden her aile maalesef kendi örf ve adetlerini avrupa da yaşamaya çalışmıştır. farklı bir kültüre hazırlanmadan göç eden bu aileler banyo küvetinde kurban kesmeye, balkonda turşu kurmaya çalışınca zaten her fırsatta ortadoğu milletlerini aşağılamaya meraklı avrupalı, barbarlar vahşiler olarak türkleri etiketlemişlerdir. ancak avrupada şu anda üçüncü jenerasyon yetişmektedir. türkçe dahil üç dil bilen üniversiteli türkler bu önyargıyı ezmektediler. ama lakin moda ve müzik anlayışları genel kültürleri ile doğru orantılı olamamaktadır.
sibel kekilli yüzünden değişen imajdır. eskiden fesli, çarşaflı imajımız var diye yakınılıyordu. gözünü seveyim ben o imajın. şimdi yediği önünde, yemediği arkasında bir imajımız var. tövbe tövbe...
(bkz: avrupa daki kürtler in türk zannedilmesi)
Barbar diye anıldığımızı duymuştum.
kötüdür.
müslüman olmamız yeter bunun için.
bazı tutucu avrupa modernleri var orada.
o yüzden krizdeler.
avrupalılar bizim modern, çağdaş, gelişmiş bir ülke olduğumuzu düşünüyorlar. türkiye'nin dünyanın en büyük 5.turizm ülkesi olması ülkemize önemli bir prestij katıyor. ben hiçbir yabancıdan şu ana kadar "deve, çöl, fes" gibi birşey işitmedim. alayı istanbul hayranı çıktı.
avrupanın bizim hakkımızdaki düşünceleri değişti. ancak bizdeki "deve" muhabbeti bir türlü bitmedi. ha, tabi vardır öyle birkaç karacahil daha. ancak onları da kafaya takmamak gerekir. nerden bilsin nottingham'ın köylüsü benim eşsiz ülkemi.
müslümanlar yüzünden hiç de iyi olmayan imaj.

https://www.youtube.com/watch?v=KpFolxTFYNA
çaktırmadan korkarlar. onların bağırmalarına bir höytt dememiz yeter! müslüman olduğumuzu bilirler ve titrerler. siz bakmayın bir kaç angutun yorumlarına ...

al sana türk !

http://www.youtube.com/watch?v=589W0gECEMs
çaktırmadan korkarlar. onların bağırmalarına bir höytt dememiz yeter! müslüman olduğumuzu bilirler ve titrerler. siz bakmayın bir kaç angutun yorumlarına ...

al sana türk !

http://video.uludagsozluk...şına-dağıtan-türk-120854/+
hepside türklerden korkarlar, ama onlara en çok yardım eden de türklerdir,
birisi etrafımızda ayağı takılsa düşse yada bişey olsa ilk biz yardıma koşarız ama onlar sadece bakarlar bakarlar ve geçerler giderler dunya siklerinde değil. duygusuz saygısız sevgisiz bir avrupadan ne bekliyorsunuz.
Rotterdamda galatasaray formasıyla gezerken karşıdan geçen hollandalı ergenlerin bana bakarak "orospu çocuğu aziz yıldırım" demesine maruz kalmaktır.
görsel
Al sana en atasından türk!
Ön yargılıdır.
bmw hastalığından oluyor hep bu.
nasıl imaj yaratmışsa bizim gurbetçiler türk denilince bmw 3 çıkıveriyor avrupalının ağzından.
20 sene geriden gelen, avrupa'nın göbeğinde yaptıkları görgüsüzlüklerle utandıran bir imajdır. işsizlik maaşı geliyor diye kahvelerde, derneklerde sürter, anadolu'nun bir köyünde yaşar gibi izoledirler. gençleri illegal işlere yatkındır. sırf türkiye'de şunu aldım, bunu aldım demek hava atmak için tutumluluğun bokunu çıkaran tiplerdir. yeme içme kültürüyle alakaları yoktur, dönercilerde takılırlar. yazın türkiye'de şu firmada müdürüm der aslında 8-17 işçidir. düğünleri özellikle faciadır.
Ingiltere de yasayan biri olarak turkler yobaz, dolanrici, istenilmeyen bir irk. Uzulerek soyluyorum ama pek de iyi bir izlenim birakmamisiz.