sınırsız diye, telefonu kulağına yapıştırarak hayatına devam eden abonelere, beleş dediysek o kadarda değil diyerek, ekstra ücretler tahakkuk ettirmesidir zannımca. bedava ama o kadarda değil diye mantık mı olur? oluyormuş.
bu aralar müşterilerine ''kusura bakmayın yiyemeyeceğimiz haltın sözünü verdik ama ne yazık ki bundan siz sorumlusunuz çünkü bize inandınız'' tadında mesajlar gönderen gsm firması.

böyle her yöne sınırsız falan diyorlardı, ben de kesin bi ibnelik var zannıyla biraz daha bekleyeyim diyordum. artık ramak kalmıştı türkcell'den avea'ya geçmeme ki ibneliğin ne olduğu çıktı ortaya.
Akıllarınca 'pazarlama' yaptıklarını sanıyorlar ama müşterinin güvenini haddinden fazla sarsmış durumdalar.Gecenin 3'ünde gelen kontor yükleyin mesajlarından,mobil öğrenciler için çıkardıkları 27 tl'lik 150 kontör icadından sıkıntı çektiren operatördür.
27 ağustos 2009 tarihi itibarı ile heryöne özgürlük adı altında sundukları hizmetin 10000 dk olan sınırını 3000 dk' ya çekerek bir de 75 numara kısıtlaması ile fiyatını 77 tl yaparak insanları öpen nacizane kurumun yeni bir dolandırıcılığı... *
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
(bkz: oh be)
fiyat bindirimlerinin yanında insanları kanser edecek kadar konuşturma fırsatı vererek yaptıkları dolandırıcılıktır.
an itibari ile snırlı hattır. 3000dk ile sınırlandırmıstır 3 kagıtcılar. gecildigine gecilecegine bin pişman eden şebekedir hemde cinai
turkcell in kazıklama hizmetinin yanında devede kulak kalır. *
(bkz: ohh bee !)
kesinlikle avea mağdurları için kaçırılmayacak derecede fırsattır... avea ya dava açılmalı ve türk halkının aptal olmadığını, böyle sözler verirken de dikkat etmeleri gerektiği hatırlatılmalı, diğer firmalar da ders olmalı "kızım sana söylüyorum gelinim sen işit" babında kendilerine çıkarsamalar sağlamalılar...

(bkz: avea ya dava açmak)
(bkz: ttnet in sınırsız dolandırıcılığı)
Müşterinin biri müşteri temsilcisi ile yaptığı görüşmeyi kayda almış. temsilci medyada çıkan reklamların kandırmaya yönelik olduğunu nerdeyse kabul etmiş. Buyrun;

http://www.facebook.com/h...v=121041908774&ref=nf

müşteriler üşenmeyip tüketici heyetlerine şikayetlerini yapsalar avea attığı kazıkların kat be kat fazlasını geri ödemek zorunda kalacaktır.

(bkz: yuh bee)
avea 10000 dk olayı.

bir ay içersinde eğer 75 farklı numara ararsanız 10000 dk konuşma süreniz 3000 dk konuşma süresi oluyor.bu nedir? tamamen kandırmaca insanlar her yöne sınırsız diye numaralrını avea denilen kuruma taşıdı.yapmayın böyle çakallıklar be...
avea'da çalışan bir arkadaşımdan aldığım habere göre halkımızın günde 23 saat konuşabilitesi olduğunu hesaplayamadıklarından dolayı sınırsız konuşmanın sınırlı hale getirilişidir.

diğer kısımlardakiyle beraber türk telekom ve ttnet'i elinde tutan ofer'e sormalı bunun hesabını.... ya da bu büyük kurumu ona satanlara. o zaman sesi çıkmayanların şimdi hesap sorması biraza zor!
avea'nın müşterilerini keriz yerine koymasındaki son aşama. ama bu olayda diğer dolandırıcılık olayları gibi unutulur gider, unutulması biraz zaman alır ama yine unutulur. ileriki bir tarihte bir muhabbet esnasında da '' Lan avea amma s.kmişti milleti ha '' diye kulakları çınlatılır.
3000 dk. ve 75 farklı numara gibi abuk bir tarifeye mecbur tutulduktan sonra, satış noktaları hatlarını iptal eden abonelerle dolup taşan gsm firmasının dolandırıcılığı. böyle bir bok yiyeceklerini bildiğim için, turkcell hattımı taşımak yerine, 2. hattı satın almıştım. gözünü sevdiğimin turkcell'i. adamlar hiç değilse kazıklarken memnun ediyorlar.
görsel
Çok iyi bildiğim dolandırıcılıktır. turkcell ve avea ile hayatımın kazığını yemiş olarak kendimi vodafone'un kollarına atmak son çaredir artık