onu diyenlerin beyninlerinin olup olmadığı merak konusu.
Hayvan öldürmenin sporluk bir durumu yoktur.

Bu bir cinayettir ...
avcılık doğanın bir parçasıdır. maldır diyenler doğayla hiç bütünleşmemiş doğadan bi haber yaşayan asalak tiplerdir. ne hikmetse hayvanları çok severler ama hayatlarında hiç bir inekten süt sağmamıştır. sabahın daha karanlık vaktinde buz gibi dondurucu soğuğunda uyanıp, boklarını kürüyüp 50 kiloluk yem çuvallarıyla cebelleşmemiştir. hayvan sevgisi öyle uzaktan olmaz hanımefendi. hodri meydan. doğadan haberin yok. tek meziyetin eve kedi alıp beslemek. gelip internette avcılara sallama.
görsel

görsel
şila dan ve paşa dan sevgilerle. av sezonunun açılmasını heyecanla bekliyorlar.

edit: avcılığın usulü vardır. far avı yapmazsın. ava ak47 ile gitmezsin mesela. alırsın bir tane çifte hayvana da şans verirsin. avcılık öyle sizin hayalinizdeki gibi olmuyor. ayrıca usülsüz avcılığa en çok karşı olan gerçek avcılardır. doğayı seven değer veren de yine onlardır.
sana yakın olmadığı halde zevkine dağa çıkıp ayı öldürmenin, tilki öldürmenin, kurt öldürmenin neresi avcılık lan? hadi domuz bahçene girer vurursun. kurt saldırır vurursun. tilki tavuklarına saldırır vurursun. durduk yere zevkine bir hayvanı katletmenin neresi avcılık neresi spor? adam hayvanın kürkünü saloluna asacak diye hayvan öldürüyor la sikeyim öyle işi. bu şekilde ne kadar avcı varsa topunun ta .... neyse.
Cinayettir yalan mı?
Süpermarketlerin, kasapların, şarküterilerin cirit attığı günümüzde cinayet değil katliamdır.
ihtiyaç dışında ve çok gerekli olmadıkça bir canlının hayatına son vermek her dilde cinayettir.
eğer avladığınız hayvanı yiyorsanız veya satıyorsanız cinayet değildir.
cinayettir tabi. can almanın sporu mu olur? mağara döneminde mi kaldık? utanın biraz!
Silahsiz bir sekilde ayinin karsina dikilip ben sportmenim, gel senle surada gures tutalim diyecek got varsa sportmensin. Yoksa siktiriniz efendim.
Cinayet değildir de nedir ?
Spor mu ?
Milletimizin ne kadar mal olduğunun bir ispattı da bu başlıktır o hayvan türleri yok olduğunda bizim de sonumuz gelecektir .
Ama ne yapalım Anadolu kaplanını öldürüp fotoğraf çekinen mallar vardı bu ülkede .
Hayatta kalmak için yapılmadığı sürece, evet öyledir sayın amınakoduğum. Keyfine göre hayvan öldürmek normal mi şimdi kabul mu edelim.
sırf taşağının keyfi yerine gelsin diye kuşu, ayıyı, herhangi bir hayvanı öldürmek basbayağı cinayettir, düpedüz hem de.
zevk için yapılıyorsa cinayettir. boşuna ayet göstermeye kalkmayın sizin dininiz sizedir, bizim umurumuzda değil.
Dedi ve başlık cümlesini tamaladı sığır adam.
Doğada hayvanlar zevk için avlanmaz. Spor olsun diye de avlanmaz. Bunu yapan tek bir hayvan var.

Hayatta kalmak gerekiyorsa bir hayvanı en acısız şekilde öldürmek gerekebilir ama ben şahsen ne avlanırım ne de av eti yerim.

Silahları ve atıcılığı seviyorum ama canlı hayvan avlamak bana göre değil.
spor olsun diye -ki öyle sporun ben ta amına koyayım- can almak cinayettir. burası net. dinimizde hayvanlar dilsiz kullar olarak tarif edilir.

balık yemek istersin, balık avlarsın. bu ihtiyaçtır. helaldir. haktır. geyik görürsün -ki o hayvana nasıl kıyılır onu da anlamam- yemek için avlarsın. hadi o da bi nebze. gel gör ki sadece zevk için - ne canı olursa olsun- cana kıyan her insan cezasını çekecektir.
Tuketebilecegin kadar ve yasal avlanilmali. Ayrica avcilar tsk dan sonra ulkemizin ikinci milis gucudur. Herkes silah kullanmayi bilmeli.
Et ihtiyacı olmadan, uzun üzeridir et yiyememekten başka niyetlerle " zevk ve spor için avlanmak haramdır"
Şimdi insandan üstün bir varlık türese ve zevk için bizi sokaklarda vursa bu avcılık mı olur? Yoksa cinayet mi? Doğal döngünün dışında yapılan herşey cinayettir.
domuzlar zararlıdır ve sayıları kontrol altında tutulmalıdır.
3 yıldır içinde bulunduğum topluluğun amacı göz önüne alındığında, olayı doğanın kanunlarından varsayarak herşeyi kurallarıyla yapıyorlar, yok anne ayıyı vurdular yavruları öldürdüler, yok leylekleri ses çıkartıyor diye vurmuşlar, yok islam yüzünden domuzları vuruyorlar. Bunlara gülüyorlar açıkçası üstelik fikrimce cinayet kelimesi görecelidir bunu anlamayıp vegan olma çabasında yaş almış insanlara edilen ithamlar da utanç vericidir.
Konu sevgi yumaklığı değil. Sizin gibilerin bazı hayvanları ötekileştirmesi. Böcek türleri de zararlı ve gereksiz o halde! Domuzlara olan kininiz nereden geliyor? Nasıl zararlı öldürmek normaldir diyebiliyorsunuz. Özellikle yemeyenler için. Yiyenler öldürsün efendim yemeyen embesiller değil. Sonra çıkıp "öldürülmeliler" diye zırvalamasın kimse.
" domuz gibi zararlılar hariç" diyen zararlı sabah sabah kulaklarının çınlaması nasıl bir his?
Aslan veya benzeri tuketemeyecegin hayvani avlamak tabi ki cinayettir. Ama dag kecisi geyik falan bunlar yenir.