bugün

aç kalmışsan ve yenecek hayvan vurduysan sorun yoktur.

lakin sırf zevkine gidip aslan, kaplan vurmak avcılık değil cinayettir.
yatağında rahat ve huzur içinde ölen avcının olmadığı düşünülürse doğru yapılmış tespittir.
Bahsi geçen yorum az önce şahsım tarafından yapılmış fakata ihtiyaç için değil keyfi avcılığın cinayet olduğu belirtilmiştir. Ancak anlama kıtlığı çeken ve işine gelmediğinde hemen dini işin içine sokan bir terbiyesiz için gevış getirme malzemesi olmuştur. Eleştiriliyorsa insan gibi eleştirilmelidir.
din safsatalarıyla işi olmayanların düşüncesidir. aç değilsin, hayvanın herhangi bir ekinine ya da bizzat sana bir zararı yok. ee amın oğlu sebep ne öldürmeye? ayı yere yatırıp sike sike seni öldürse ayı saldırdı olur demi? insan eline tüfek alıp kendi halinde ayıyı vurunca avcılık oluyor. kısacası vicdanı olanın işi olmaz böyle şeylerle.

köyde falan avcılık olayı çok olur, küçükken bende özenmiştim, tabii silah falan kullanamıyoruz küçüğüz. sapan almışlardı bana da. çok zevkli geliyordu taş sallamak falan kuşlara. ne zaman o taş bir tane kuşa denk geldi ve onu öldürdüm, her şey değişti. kuşu alıp ağlaya ağlaya eve geldim, anneme yakarıyorum ben onu öldürmek istememiştim, ben ne yaptım, bu kuşun yavruları varsa ne yapacaklar diye ne kadar ağlamıştım. kuşu bir yere gömüp sapanı da attım gitti. sivrisinek dışında hiç bir canlıya zarar vermemeye çalışırım. börtü böcek girse eve peçeteyle tutar atarım dışarı pat diye vurup öldürmem. az insan olun hayatsa herkese hayat amına koduğum bencilleri, senin kadar her canlının yaşama hakkı var.

edit: savunmaya gel amk dinmiş. dine ters olmasında ne olursa olsun. kafanıza tüküreyim.
Avcılık sporu adı altındaki saçmalıkları görüp de cinayettir diyen kişidir.
Farzedin ki mal olsundur, bende karşıyım hadi mal olayım tatmin olasınız diye.
Be vicdansızlar ineklerin, tavukların fabrikalarda ilaçlarla gün yüzü görmeden nasıl robot edildiğini görüyor musunuz ?
Şu zamanda her şey bol iken dağdaki gariban ceylanda gözünüz de ?
Hayvan kalmadı memlekette bu aç gözlülüğünüz yüzünden.

Bir de spor adı koymuşlar. Siktir git kürek çek, yüz , top oyna.
Ama sana zararı olmayan hayvanı zevk için öldürmek, hiç gerek de yokken yemek nedir ?
Sapanla yada tüfekle 1 kg ağırlığı olmayan kuşu vurup yiyince başın göğe mi erecek ?
bununla doyacak mısın ?
cinayet avcılıktır da diyebilir.
insan avı da serbest olursa cinayetten çıkabilir. mesela şu kedileri köpekleri öldürenleri uçlu kalemle bile öldürürüm, alet edevata gerek yok.
Anlam vermediğim insan tipi. Sen hayatında hiç ava çıktın mi kardeşim. Hiç kekligin, tavsanin hatta geyiğin tadına vardın mı ?... yok. O zaman boş laf gerek yok.
Spor adına yapılan, karın doyurmak için değil keyif için öldürenler için evet cinayettir hayvan öldürmekten spor olmaz.
maldır. Spor için ben uludağ sözlük yazarlarını öldürebilirim mesela. Bunun nesi yanlış ki?
Aslan veya benzeri tuketemeyecegin hayvani avlamak tabi ki cinayettir. Ama dag kecisi geyik falan bunlar yenir.
" domuz gibi zararlılar hariç" diyen zararlı sabah sabah kulaklarının çınlaması nasıl bir his?
Konu sevgi yumaklığı değil. Sizin gibilerin bazı hayvanları ötekileştirmesi. Böcek türleri de zararlı ve gereksiz o halde! Domuzlara olan kininiz nereden geliyor? Nasıl zararlı öldürmek normaldir diyebiliyorsunuz. Özellikle yemeyenler için. Yiyenler öldürsün efendim yemeyen embesiller değil. Sonra çıkıp "öldürülmeliler" diye zırvalamasın kimse.
3 yıldır içinde bulunduğum topluluğun amacı göz önüne alındığında, olayı doğanın kanunlarından varsayarak herşeyi kurallarıyla yapıyorlar, yok anne ayıyı vurdular yavruları öldürdüler, yok leylekleri ses çıkartıyor diye vurmuşlar, yok islam yüzünden domuzları vuruyorlar. Bunlara gülüyorlar açıkçası üstelik fikrimce cinayet kelimesi görecelidir bunu anlamayıp vegan olma çabasında yaş almış insanlara edilen ithamlar da utanç vericidir.
domuzlar zararlıdır ve sayıları kontrol altında tutulmalıdır.
Şimdi insandan üstün bir varlık türese ve zevk için bizi sokaklarda vursa bu avcılık mı olur? Yoksa cinayet mi? Doğal döngünün dışında yapılan herşey cinayettir.
Et ihtiyacı olmadan, uzun üzeridir et yiyememekten başka niyetlerle " zevk ve spor için avlanmak haramdır"
Tuketebilecegin kadar ve yasal avlanilmali. Ayrica avcilar tsk dan sonra ulkemizin ikinci milis gucudur. Herkes silah kullanmayi bilmeli.
spor olsun diye -ki öyle sporun ben ta amına koyayım- can almak cinayettir. burası net. dinimizde hayvanlar dilsiz kullar olarak tarif edilir.

balık yemek istersin, balık avlarsın. bu ihtiyaçtır. helaldir. haktır. geyik görürsün -ki o hayvana nasıl kıyılır onu da anlamam- yemek için avlarsın. hadi o da bi nebze. gel gör ki sadece zevk için - ne canı olursa olsun- cana kıyan her insan cezasını çekecektir.
Doğada hayvanlar zevk için avlanmaz. Spor olsun diye de avlanmaz. Bunu yapan tek bir hayvan var.

Hayatta kalmak gerekiyorsa bir hayvanı en acısız şekilde öldürmek gerekebilir ama ben şahsen ne avlanırım ne de av eti yerim.

Silahları ve atıcılığı seviyorum ama canlı hayvan avlamak bana göre değil.
Dedi ve başlık cümlesini tamaladı sığır adam.
zevk için yapılıyorsa cinayettir. boşuna ayet göstermeye kalkmayın sizin dininiz sizedir, bizim umurumuzda değil.
sırf taşağının keyfi yerine gelsin diye kuşu, ayıyı, herhangi bir hayvanı öldürmek basbayağı cinayettir, düpedüz hem de.
Hayatta kalmak için yapılmadığı sürece, evet öyledir sayın amınakoduğum. Keyfine göre hayvan öldürmek normal mi şimdi kabul mu edelim.
Cinayet değildir de nedir ?
Spor mu ?
Milletimizin ne kadar mal olduğunun bir ispattı da bu başlıktır o hayvan türleri yok olduğunda bizim de sonumuz gelecektir .
Ama ne yapalım Anadolu kaplanını öldürüp fotoğraf çekinen mallar vardı bu ülkede .