"Prince of persia: Sands Of Time"ın müzikleri bol bol kullanıldığı bülten.
morgıç* ilen nasıl olur da ev sahibi oluruz?
hangi özel okulda hangi imkan var?

şeklindeki reklamları ana haber niyetine yediren, üstelik bunu özel haber adı altında yapmakta beis görmeyen haber bültenidir. eskiden çok güzeldi oysa ki(eski dediğim var bi beş sene) sanıyorum doğan kartelleşmesine karşı ayakta kalabilmenin tek yolu bu onlar için. ama üzülüyorum gerçekten de her izleyişimde.
eskisi gibi olmayan, iyice magazinleşen haberdir.
1991 yılındaki körfez savaşı zamanları benim ilk defa tv izlemeye ve izlediklerimi anlamaya başladığım zamana denk gelmişti. o zamanlar çocuk aklımla hep "acaba savaş olmasa haberlerde ne yayınlanır?" diye düşünürdüm. şimdi aradan 16 yıl geçmiş, ben koca kız olmuşum ama hala soruyorum kendime, "acaba şişmanlık sorunu ve mehmet öz olmasaydı atv haber'de ne yayınlanırdı?"
(bkz: atv haber de yolun karsisinda calisan kameraman)
seçim zamanı en geyik haberleri yapan ana haber bülteni.

bir tane muhabiri vardır* *, salarlar bunu ankara sokaklarına, kızılayda meydana yakın bir yerde halkla konuşur, tunalı hilmi caddesinde kuğulu parkta oturan yaşlı amca ve teyzelere garip sorular sorar, meclise yakın bir yerde konuşlanıp; tarihi kararın* alınacağı gün halkla abidik gubidik muhabbet, balık haline gidip fiyat araştırması yapar.*
her röportaj sonunda soruşturduğu konu hakkında kısa bir yorum yapmaya çalışıp, topu hükümet adamlarına atar.

ali kırca, sex videosundan sonra tüm güvenirliğini yitirdiği için, her haberin alt tarafına requiem for a dream'in müziğini koyar, sonra ise kaşlarını kaldıra kaldıra; şaşırmış bir ifade ile haberini sunar. sunumu bitirmeye yakın kafasını "işte gerçekler böyle" tarzında sallaması ile haber sonu italikliğini genelde sağa doğru bozar. en başarılı repliği ise bizimcitydeyiz'dir.
haber görüntüleri bitince; adamı kolunda serum lastiği çakmak kaşık* ile bulacağımı sanırım her seferinde.

korcan karar'lı haftasonu haberleri ise ayrı bir tartışma konusudur. zamanında korcan karar'ın sunduğu şok programı ile bile insanları, hatta hükümet yetkililerini inandıran korcan karar'ın requiem for a dream gibi müziklere ihtiyacı yoktur. cine5 'i çözen saç spreyi haberinden sonra sprey satışları patlamış, 30 cm'ilk adam haberinden sonra halk nasıl galeyana geldiyse belediye başkanı açıklama yapmak zorunda kalmıştır. bu adam siyasete atılsa kesin bütün milleti peşinden sürükler. şahsıma göre yanlış meslek seçmiştir.

atv ana haber bülteni, savaş ay'ın başa geldiği günden beri kan kaybetmektedir.
ali kırca'dan sonra eften püften haberler yayınlayan ana haber bülteni.
ali kırca sunarken genelde en fazla izlenen ana haber olan mozart'ın türk marşı ile çıkış yapan ana haberdir.
bu akşamki bültenlerinde bir tatbikatı gerçek olaymış gibi gösterip izleyiciyi aptal yerine koydular. bir de savaş ay gitmişmiş, ani baskınlar yapılmışmış, bilmem kaç ton kaçak sigara yakalanmışmış. hepsi palavra. sormazlar mı adama eğer ani baskın yapıldıysa baskın anında sen nasıl oldu da kaçakçının arkasından amors planda çekim yaptın?* e adamlara baskın yapılıyor adamın haberi yok peki senin kameranın adamın arkasında işi ne? zaten haberdeki diğer atraksyonlar da hep yalan dolan. film çekermiş gibi baskın olmuş vala.
bir de demezler mi bu kaçak sigaralar pkk'ya gidiyordu diye *. resmen saçma bir haber yapmışlar. umarım fazla yiyen olmamıştır.
bol bol diyet haberleri ve zayıflama konusunda engin bilgiler içeren haber bülteni.
(bkz: ali kırca)
Ali kırca gittikten sonra haber kalitesi iyice düşen, Mehmet barlas ile bekleneni veremeyen haber ekibi...
bu günü bilmiyorum ama dün, 2006 da bir takım yayın ihlallerinde bulunulduğu için yayınına ara verildi. bence gayet de iyi oldu. sunucusunun o tekdüze ses tonu sebebiyle kanalı açmamla kapamam bir oluyor, haber izleme şevkim büsbütün kırılıyordu.
üstelik, osmanlı ve avrupa mimarisinin karşılaştırıldığı bir yayını sundular izleyicilere, yani pek bir iyi yaptılar. kendilerine burdan teşekkür ediyorum.

ayrıca tahmin ediyorum ki dün, haber bülteninden daha fazla izlenme oranı elde etmişlerdir.
artık haberleri binadaki hademelerin seslendirdiği ana haber bülteni. ayrıca bugünkü ve dünkü belgesel yayınının reytingi mehmet barlas'ın sundugu haberlerden daha fazla reyting almadıysa bikini giyerim.
ali kırca dan sonra ki ekibin değişmesiyle, yalnızca yorumun değiştiğinin göstergesi ana haber.
tamamen değiştiğini gösteren program.

ergenekon kapsamında tutuklananlar hakkında demediğini bırakmıyor.

psikolojik sorunları olduğundan, gözaltılar hakkında bilgileri olduğundan bahsediyor. yeni bir samanyolu. yeni bir kanal7.

inandırıcı olsun diye banu güven adını telaffuz ettiler. sarı kafalı birini almışlar, tanımıyorum.

bu kadar değişen başka bir kanal yoktur. eskiden dizilerini eleştirirdik. dandik dizileri çoğunluktaydı. şimdi tamamen teslim olan, hükümet yalayıcısı bir kanal oldu.

neticede tarafsızlığı vardı. şimdi karakteri bile yok.
ali kırca'nın neden ayrıldığını son zamanlardaki haliyle anlamamıza sebep olmuştur. stv kanal 7 gibi kanalların bültenlerinden hiçbir farkı kalmamış gibi gözükmektedir. onca yılda sağlanan güven çok kısa sürede kaybolmuştur. onun yerini iktidar yalakası bir oluşum almıştır. ne diyelim bunu halk böyle istedi. yapabilecek birşey yok.
gün itibari ile mehmet ağar'ın, hakkındaki ergenekon iddialarını yanıtlamak için katıldığı anahaber bültenidir.

ben gördüğümü söylüyorum, katılmamış da olabilir, arjen'e soralım bir.
son yarım saati geyik haber üzerine kurulu haber bülteni.
"a tv" yi "a kp" olarak değiştirmesi gereken yalakacıların kanalının dandik haber bülteni.
atv satıldıktan sonra izlenmesi zaman kaybı olmuş ana haberdir.
yalanmamış yer kalmamacasına sloganıyla yola çıkan haber bülteni.
(bkz: recep in tavugu folluktan bildiriyor)
mehmet barlas ile yollarını ayırmış bültendir.

banu güven'e teklif götürülmüş ancak banu güven'e tarafsızlık konusunda garanti veremedikleri için ntv'den aldığı ücretin üstünde ücret önermelerine rağmen banu güven'i satın alamamı... öhöhöhöhm transfer edememişlerdir.

herkesi parayla elde edebileceklerini sananlara banu güven, karakteri ile ayarı vermiştir, her şeyin para olmadığını gözler önüne sermiştir. engin ardıç ve mehmet barlas gibilere duyurulur.
ali kırca gittikten sonra kalitesi hayli düşen haber bülteni.