bugün

mehmet'e yer vermeyen, şehitlerimize saygısından ötürü mehmetçik ismini tavsiye edebilen bir fantezidir. bazılarının bunu anlaması güç olabilir.
Barça diye kız/erkek adı olduğunu savunan fantezidir. *
Ayrıca bazı başka erkek adları olarak: Yağlakarkağanata, Bakırsokum, Barçadoğdu, Barçadoğmuş, Barçadurdu, Barçadurmuş *
atsızcıların, sözde türkçülük adına, yazdıklarını okumadıkları için çıkardıkları ifrazat.

türk olacak diye oğluma kapak, kızıma da kukun diyeceksem, varsın ermeni olsun amına koyum.
Fantezi olmayan çabadır.Kimi görüşlerinden ötürü atsızcıları sevmem ancak bu hareketleri son derece normaldir.Sen oğluna kızına Türk ismi olmayan batı veya arap özentisi isim koyuyorsun da ne oluyor?Götün göğe mi eriyor?Bir ismin güzel olup olmaması neyle alakalıdır?Bir ingilizce göre Melik güzel isim midir? Bir Almana göre Berke güzel bir isim midir?Buna fantezi diyenler bunu da anlayamaz.Türkçe konuşuyorum diye gezip dilini bilmeyen adamlar özenti isimler koymaya devam etsinler.Alara,Ares,Atlas falan takılın siz.
oğlunun adını ares koyanlardan daha normallerdir.
eleştirenlerin cahilliklerini gösterdiği olaydır.

Bahsi geçen isimler Dr Rıza Nur'un Üniversite kütüphanelerine ilmi kitap olarak girmiş 14 ciltlik Türk tarihi eserinden Türklerin tarih boyunca kullandığı isimlerin derlemesidir.

Kimi isimlerin sözcüklerin anlamı günümüz türkçesinde kullanılmadığı için çağı geçmiş olsa da tarih boyunca kullanılması, kimilerinin canlanması ayrı bir güzellik olacaktır.

Cumhuriyet öncesi Teoman, Kürşad, Attila, mete han, gökçen, umay gibi isimler bilinmemesine ve ilk ortaya çıkarıldıklarında garipsenmesine rağmen bugün Tartışmasız en güzel türk isimleridir.

Hele günümüzde her türlü görüşe sahip kişilerin kullandığı, Özge, yaşar, Yavuz, Yıldız, Yağmur gibi güzel isimler?

yani O atsızcıların isim fantezisi değil, Dr Rıza Nur'un tarihi araştırmasıdır.
abuk subuk fantezidir. hiç türk ırkından birisi en önemli varlığına türkçe isim koyar mı? rojan koy, hewar koy, ne koyarsan koy da boşver şu türkçe isimleri be.
akıl var mantık var diyeceğim ama bunda o da yok fantezisi.

insanlar isimleriyle yaşar yahu. kolay bir şey mi? bütün bir ömrün boyunca milyar kere duyacaksın o ismi. neymiş türk olacakmış da mışmış. ya bi gidin alla'sen. türk olmak ya da olmamak bir isimle mi oluyor yani? bu kadar basit mi bu iş ya?
bir de niye kendimizi bir ingiliz'e, bir alman'a göre kıyaslıyoruz anlamadım. anketör bir arkadaşım var en yakın zamanda bir anket yaptıracağım: 100 türk'e sorduk; sizce kereküçü güzel bir isim midir? ardından da bakalım bakalım ne çıkıyor cevap?*
yahu toplumun kendine göre bazı yazılı olmayan -kural da değil de- durumları vardır yani; gelenek de, örf de ne bileyim işte. en basitinden buna aykırı bu be. Ketkaratudun isminde bir çocuğa ne gözle bakacak bu toplum. ben olsam anasını babasını çok merak eder, kulaklarını bol bol çınlatırım şahsen.

bir de neymiş arap özentisiymiş de öyleymiş böyleymiş. benim adım da arapça mesela, kendimi hiç arap gibi hissetmedim nedense. allah'ın hikmeti işte...
kukun diye kız ismi olduğunu öğrenmemizi sağlamış fantazidir. ilerde kukum diye severiz artık kızımızı.
bu fantazi göstermiştir ki türklükte kız ve erkek isimleri birbirinden net bir şekilde ayrılmıştır. bu da türklükte cinsiyetlerin ayrışmasına verilen önemi kanıtlıyor. hiç üniseks isim yok. çünkü cinsiyet bunalımı yaşayan türk yok. kısaca türklerde geçmiş zamanda gizli ibnelik olmadığı aşikar. sonra karışa karışa milletlerle kanımız renklenmiş.

belki fantezidir, ütopiktir. fekat bu isimlere verilecek önemle cinsi sapkınlıklara bir derece de olsa dur denebilir.
ne yapsalardı ya? gavurlar gibi ares ya da araplar gibi abdullah vs. isimlerinin fantazisini mi yapsaydılar?
Aşırıya kaçan fantezidir.
Ben de Türkçe ad kullanılmasından yanayım; Buğra,Mete,Tuğrul,Gökhan,Emre,Arda,Kürşad, vs. koyulabilecek bir sürü güzel Türkçe isim var.Fakat atsızcıların nerdeyse her konuda olduğu gibi burda da sapıtıp, öz Türkçe diye saçma sapan isimleri önerdikleri de gerçektir.
türk olduklarından mütevellit, türkçe isim takıntılarının olması normaldir. o yüzden pek de hoşuma giden fantezidir. keşke milletimizin her kesimine yayılsa şu türkçe isim fantezisi.
(bkz: %100 türk malı otomobil etox)
Ne var lan öz Türkçe isim koydularsa ne güzel senin kızın a*apça ingilizce ne idiğü belirsiz çirkin anlamlı kelime yerine öz Türkçe isim koymuştur ayrıca öz simlerle dalga geçenler onlar ATALARIMIZIN isimleri saçma diyerek ATALARIMIZA hakaret ediyorsunuz ayrıca kendi adıma kürşat çocuklarımın nurkan almıla yatar alp gibi isimleri koymak istediğim mantıklı olan tek fantazi demektir.