1. .
  londra'nın west kensington bölgesinde, roland garros'tan sonraki bir hafta içerisinde başlayan, erkek tenisçilerin yer aldığı bir çim kort turnuvasıdır. yanılmıyorsam bugün ilk maçlar başlıyor, 14:30'dan itibaren eurosport'tan izleyebiliyorsunuz.
  ... der meister
 2. .
  toprak kortta yapılan roland garros'un ardından, oyuncuların wimbledon'a alışabilmek için katıldıkları hazırlık turnuvasıdır. tahmin edilebileceği gibi çim kortta oynanır.

  affedersiniz ama inanılmaz sikindirik başlamıştır. sona eren ilk maçta garcia lopez, yu'yu 6-1/6-1 ile geçerek turnuvanın ne kadar ilginç olacağını bu kolay maçla bizlere göstermiştir. eurosport ekranlarından naklen yayınlanan feliciado lopez - robert kendrick maçı ise tam bir faciadır. ilk sette, servis kullanan taraf rakibine puan dahi vermemiştir. 7-3 biten tiebreak ile, lopez ilk seti 7-6 önde bitirmiştir. ikinci sette kırılan iki servis olmuştur ki bunlar da karşılıklıdır, bu oyunlar haricinde her şey eskisi gibi devam etmiştir ve ikinci tura yükselen ikinci isim 7-6/7-6 ile lopez olmuştur.

  top toplayıcılar kızdır ayrıca bu turnuvada, hiç sevmedim. benim yüreğim sızlıyor ekran başında, 13-14 yaşında kızlar her topa eşek gibi koşuyorlar, yazık günah. koyun erkekleri sahaya girer ipneler, yorulmak da neymiş. ayrıca aegon'un sponsorluğunda, kırmızı olan kortlar hepten maviye dönmüş ve yine affınıza sığınarak söylüyorum, yeşil-mavi yarrak gibi durmuş kortlar.

  bir de şey, kortlar küçük mü ne? her top dışarı gidiyor. sayabildiğim en uzun ralli 11 vuruşluktu, o da bir kez oldu zaten. sonra 9 ve 7 vuruşluk olanlar vardı. hani öyle bir maçtı ki, rallideki topları sayıyordum; hiç kaliteli değil.

  lleyton hewitt ve andy roddick ambargosuyla bu yıl da bir boka benzemeyecektir, deli gönül wimbledon'ı beklemektedir.

  ayrıca bu maçta şahingözü de sonlara doğru çalışabilmiştir, sadece bir topla ilgili veri ekrana yansıtılabilmiştir. tam anlamıyla bir rezilliktir, ingilizlerin en kötü olayıdır şahsi kanaatimce. gidin ölün abi, yapmayın böyle turnuvalar.
  ... der meister