bugün

bir anlatım bozukluğu olmasının yanında en fazla kullanılan söz öbeğidir. yerine kullanacak başka bir şey yoktur. ya da vardır ben bilmiyorum.
bir nesne söz konusuysa ateşe vermek halini alır.
kendi içinde çelişen sözcük öbeği. ateş zaten yanan bir şeydir. örneğin ingilizce de "set" fiili kullanılır "kurmak" anlamına gelen.

edit: ebru- esat çatışması. *
Çok eğlenceli aktivite. Hele de içine atıp kaçışmasını seyredeceğiniz bir takım sokak çocukları varsa tadından yenmez. Yalnız hepsini aynı anda atmayın. Tadını çıkara çıkara atın.
Çakmak yada kibritle kolay olandır. Birde doğal ateş yakmak var. işte bu biraz zor.
görsel
Ölüm korkusuna kapılan adam yerinden sıçradı ve koşmaya başladı. Koşmak daha iyi hissetmesini sağlamıştı. Belki koşarak ayaklarını ısıtabilirdi. Eğer yeterince uzağa kadar koşabilirse Henderson Çayı’ndaki arkadaşlarına da ulaşabilirdi. Oraya ulaşınca elbette arkadaşları kendisiyle ilgilenirdi.

Bir süre sonra koşarken tuhaf hissetmeye başladı çünkü yere bastığında ayaklarını hissedemiyordu. Defalarca düştükten sonra biraz dinlenmeye karar verdi. Karın içine uzandığında artık titremiyordu. Burnunu da parmaklarını da ayaklarını da hissedemiyordu ama ısınmış ve rahatlamış bir hali vardı. Ölmek üzere olduğunu anladı.

Ne yapalım dedi kendi kendine… Ölümü bir erkek gibi karşılamak gerekir. Ölmek için daha kötü yollar da var.

Gözlerini kapadı ve o güne kadarki en rahat uykusuna daldı.

Köpek gözlerini adama dikmiş biçimde bir süre oturarak bekledi. Sonunda yaklaştı ve ölümün kokusunu alınca kafasını geriye atarak bacaklarını gerdi ve siyah gökyüzündeki soğuk görünümlü yıldızlara doğru yumuşak bir sesle uludu. Ardından geriye dönerek Henderson Çayı’na doğru koşmaya başladı. Yemek ve ateş bulacağını bildiği yere…

j.l
güncel Önemli Başlıklar