bugün

aşağılık kompleksine sahip olmadıkları için ben süperim yeaa triplerine girmediklerindendir.
Düşünmeleri.

Şimdi bilinen loser ateistlere bir göz atalım.

(bkz: stephen hawking)
(bkz: alfred nobel)
(bkz: woody allen)
(bkz: brad pitt)
Norveç ve isveç ateist olarak hayatımda gördüğüm en demokratik en sosyal devlet olarak mutsuz ve umutsuz tezini yanlış kılar.
Toplumdan dışlanma, ilgisizlik.
(bkz: ateistler tüm dinlerin aynasıdır)
atesitlerin temel düşüncesi "ben tanrıya inanmıyorum ama hayatımı doğru yaşıyorum; iyi bir insanım, çalmıyorum, adam öldürmüyorum. tanrı varsa ve tüm bu yaptıklarıma rağmen sırf kendisine inanmadığım için beni cehenneme atacaksa hll spr dvm.s.s" dır.
Şimdi buraya yüzlerce bilim adamı yazarlar bakın bunlar hep ateistti diye tamam onların ateist olduğunu söylüyonda geriye kalan binlerce bilim adamının dini görüşünü niye belirtmiyon ?

Veya Stephan Hawking'in geçen yıl allah'ın varlığını kabul ettiğini bilmeden o sikik cahil beyninle yaşayan en büyük bilim adamına ateist diyerek hakaret ediyon ?

Tüm zamanların en büyük fizikçilerinden biri olan albert Einstein'ın allah'ı kabul etmesi hakkında niye yorum yapmıyon ?

Işte temel neden bunları düşünememeleri.
ilgi çekmek veya çok sorgulayan bir tip olması.
kendi çevremdeki ateistlerin çoğu marjinal olma çabası içindeler. ulan cumaya giden ateist mi olur be.
ergen olmaktır, farklılık olmasıdır.
hayatın kendisi. sebebi başka yerde aramayın.
özentiliktir, kurani okumus incili okumus tevrati okumus budizmi ogrenmis yada diger dinleri degerlendirmis midir ? ben ateistim diyen insan eger bulundugu mecrada bunun sayesinde tutulmuyorsa iki tane agnostik sitede takilmistir. bi boktan haberi yoktur.
çoğunun farklı olma merakıdır. pek azının vicdani meselesi, ona diyecek bir şeyim yok elbet.
farklı dini tecrübelerdir. daha açık bir şekilde dine, yaşadıkları bir veya daha fazla olay doğrultusunda sorgulayıcı yahut karşıt bakış açısı geliştirmelerindendir. bu doğrultu da yapılanlar kişiyi ya dine ya da ateizme yönlendirir.
Allahin varligina inanmaz dunyadaki herseyin kendi kendine olustugunu dusunur. Ama tabi kisisel tercihtir. Kimse dusunce tarzi ile yargilanmamali.
her zamanki gibi, ateistlerin bireysel kimlik ve edimlerinden yola çıkılarak açımlanan nedenler.
neymiş; "marjinal görünmek için"miş, "am sikmek için" miş, "din düşmanı oldukları için"miş.

bir tanesi de demiyor ki; "biz dinimizi insanlara anlatamıyoruz, sevdiremiyoruz. el birliğiyle islamdan nefret eden gençler yaratıyoruz. neden?"
demiyorlar ağa. bin yıldır aynı. en küçük bir islam karşıtı söyleme verilen en yumuşak refleks "ananı sikerim senin pis ateist" oluyor.

abi, senin ananı-babanı yoluna feda edeceğin adama, ateistler neden olumsuz bakıyor? sen deli gibi severken birileri için neden bir şey ifade etmiyor? neden sevdiremiyorsunuz bu dini? evrensel bir din, bir peygamber, birileri için neden alay konusu oluyor? şu kodumun sözlüğündeki "islam" başlığı altında yazılanların %80'i neden senin dinine nefret kusuyor lan?
hiç düşündün mü?

elin hıristiyanını senin dinine tercih edebilecek kadar nasıl kopuyor bu insanlar islamdan? peygambere çirkin ithamlarla yaklaşacak kadar nasıl nefretle dolduruyorsunuz onları? neden bu din son 40 yılda oluk oluk takipçi kaybediyor?
bi düşün la, bi düşün.

hiç, korkuyla değil de sevgiyle anlatmayı düşündün mü? peygamberi göklere çıkarıp putlaştırmak yerine, bizimle aynı insani yönlerinden anlatmaya çabaladın mı?
yıllardır "o hiç ipek giymedi", "onun teni gül kokardı"dan başka hazreti muhammed'i anlatacak argümanın oldu mu he? artık insanları bayan klasik övgüler dışında, algıları değiştirmek için yeni yaklaşımlar ürettin mi?

"hep internette sesiniz çıkıyor ateistler, dışarıda olsa götünüzden kan alırdık!" cümlesinin koca bir hata olduğunu farkedebildin mi? dinime hoşgörü istiyorum deyip, insanların düşüncelerini adam yerine koymama hatasından dönebildin mi?

yok dimi?

ne yapıyorsun sen peki bu süreçte, en küçük bir şeyde adamlara küfredip, artniyetle suçlayıp, cin gibi her şeyi doğru bildiğini iddia ediyorsun. insanlar ne şekilde eleştirirse eleştirsin, hep haklı çıkıyorsun, her şeye bir yorumun var. hepsinin yalancı piçler olduğuna inandırmışsın kendini.
baban müslüman diye müslüman olduğunu "islam en mantıklı din" goygoyculuğuyla gizlemeye devam ediyorsun.

yazık, kendine yazık. yazılanları görünce sinirden deliye dönüyorsun. sonra üslubunu daha da sertleştirerek, kavgaları körüklüyorsun. neden etkiyi dikkate almayıp, tepkiye odaklanıyorsun diye sormuyorum bile.
artık müslümanların ateizme karşı bin yıldır kronikleşmiş bakışının, yaklaşımının değişmesi elzem. hoşgörü bulutu üzerimizden kalkmadan değişmeli. yoksa kaybeden islam oluyor.
dinci sakallı sarıklı şalvarlı hacı hoca ekibidir. zira islamiyetiin gerçeğinden habersiz ateistler, bu arap yalakalarını gerçek Müslüman sanır ve dinden imandan nefret ederler.
Vaatleri umursamamaları. Bu kadar basit.
Ateist arkadaşım akp yi sebep gösteriyordu.
çünkü allah diye biri yok.
hayatın gerçeklerini görmeleri.düzensizliği, adeletsizliği, bir hiç uğruna ölen insanları fark etmeleri olabilir.
Atın tutun bakalım. Çoook pişman olacaksınız. Bekleyin, biraz daha bekleyin. Zavallılar. Her bişeyden haberiniz var madem hadi ölümsüz olun. Hani siz sadece kendinize inanırsınız ya. Ölmeyin hadi.
üniversite sınavını kazanamamışardır.
çünkü sadece çocuklar öcü(!)lerden korkarlar. bizler yetişkin ve eğitimli insanlarız. cesurca düşünen, soru soran her insan gibi ateistiz.
tanriya inanmamalari *