bugün

çoğu kişinin, dindar geçinenlerin bile bilmedikleri gerçektir. öldükten sonra, allah kendini insanlara göstereceğini söylemiyor ki. sadece neler olacağı haber veriliyor.

bu konuya adnan oktar'da değinmişti.
anlattıklarına göre, bir marksiste sormuş "ölüp dirilsen, cennet ve cehennemi görsen inanırmısın ?"... o'da oktar'a, "niye hep dinci gözlükle bakıyorsun, biraz da diyalektik boyuttan baksana" demiş. *

bunun üzerine, adnan oktar "komünistler cehennemde oldukları zaman, 'dinci kapitalistler cihaz geliştirdiler ve beynimize işkence yapıyorlar' diyecekler" dedi. yani cehennemde bile hâlâ inkar edecekler.

edit: ben inanırım ve şu an bile inanıyorum. eksi verenlerin hangi motivasyonla hareket ettiklerinide bilmiyorum.
fişi çekecekler... öldüğünü bile bilmeyeceksin ne yazık ki... ama agnostik biri olarak keşke öbür taraf olsa derdim.. o zaman hodri meydan olurdu...

- biz kurban kestik namaz kıldık sayılmaz mı?

- hadi yaa....
"merak etme koçum, ahiret varsa biz hepimiz secde edip tövbe isteriz" şeklinde karşılık verilebilecek tartışma konusu. ama ya yoksa?
(bkz: bağlaç olan -de ayrı yazılır)
insanlar direk cehennem ya da cennetle başlayacak olsa tamam inanmayabilir belki ama mahşer günü diye bişey var. herkes yaptıklarıyla yüzleşecek.
bazı yazarların, konusunu tam anlayamadığı başlık.
öldükten sonra, allah/tanrı kendini herkese gösterip "oyun bitti, sınav sonuçlandı; şimdi adalet zamanı" demeyecek islam kaynaklarına göre. melekler, zebaniler filan ilgelenecek diriltilmiş ruhlarla. dolayısıyla, dünya'da iken inanmayanların o zaman hâlâ inanmayacak olmaları o kadar anormal değil.
bir milyarlık müslüman nüfustan bir kişi bana ahiretin olduğunu kanıtlasın hemen kelime-i şahadeti getireciğim, ama rasyonel temeller üstüne olacak bu kanıtlar, mitolojik hikayeler olmayacak, yok peygamber ayı böldü yarısı medineye yarısı mekke'ye düşmüş gibi ipe sapa gelmeycek şeyler olmasın.
ahiret olmayacağından imkansızdır efendim. güzel düşünmüşsün beynine sağlık.
(bkz: beyinsizlerin ahiret diye bir şey olduğunu sanması)
yok öyle efenim.. burda meydanı boş bulup atıp tutmak kolay orda o korkuyla anasını,babasını tanıyamaz. ayrıca ahiretin rasyonalizmle izah edilmesini isteyenlere şaşıyorum, rasyonalist zeka herşeyi çözdü de ahiret mi kaldık. rasyonalizmle sadece beşeri ola şeyler hakkında akıl yürütülebilir, onda bile kesin sonuca ulaşılamaz.
yarattığı insanları hataları yüzünden ateş dolu kazanlarda cayır cayır yakan bir tanrıyı kim kabul edebilir ki zaten...
uludağ sözlükte ne kadar beyinsiz ateist yığınları olduğunu göstermiş durumdur. onlar her zaman inkar edenlerdendir. gözlerini şeyttanın vesveseleri bürümüş, bırakın bildikleri boku yesinler. ayrıca şu ahiret yok diyen beyinsizler lütfen kanıtlasın bu durumu. aksi halle allah iman edenlere laf sokanlar sadece beyinsizliklerini, zeka geriliklerini ibret i aleme göstermiş olacaklar.
onların inanıp inanmaması yüce yaratıcımıza bir şey katmaz. veya ondan bir şey eksiltmez. burda veya başka bi yerde dinle ilgili dalga geçen ateistlerin medeni cesaretini hep takdir etmişimdir. bile bile ateşe gitmek her yiğidin harcı değil. ama keşke az da olsa beyin olsaydı be! demiyor da değilim.
"tuhaf" bulduğum bir önermedir. allah kendisini göstermemiş olsa ölümden sonraki hayat başlamış olacağı, bir sürü "insan olmayan" melek, zebani başka tür yardımcıların da hazir bulunacakları bir mekandır, cennet ya da cehennem. adam öldükten sonra dirildi mi, marx´ın bütün söylemleri yanlış çıkmış demektir. allah o noktada kendisini göstermese de olur.
görsel