bugün

ateist adam düşünür araştırır sürekli bir bilgi peşinde koşma durumu vardır. sanırım bundan dolayıdır marjinal sıfatını uygun görmüşlerdir ateistlere. lakin marjinal olmak bu değildir ateist bir toplulukta da imam, haham olsaydı eğer zira o da marjinal sayılırdı. çünkü bir ülkü ocağında komünist, bir komünist toplum içindede ülkücü olmak marjinal olmaktır. örnekleri çoğalta biliriz...

edit:buna da eksiyi basmış arkadaş..seninle bi yerde karşılaşsak çok iyi olurdu seri eksici ibne.
sanmak yanılgıdır, doğrusu bilmektir. marjinallik peşinde oldğunu bilmek!
sanmak ile bilmeyi birbirine karıştırmayın.
açıkça görülmektedir ki; ateist birey toplum ortalamasından uzaklaşmak adına hayli marjinalleşmektedir, marjinalleştikçe uzaklaşmaktadır, uzaklaştıkça marjinalleşmektedir, (farkında olmadan) kısır bir döngüde dolaşmaktadır.
bayağı gülünçtür.
saçmalıktır.

kimse marjinal olmak için dininden vazgeçmez. ateistim diyorsa ateisttir. bide ''kız tavlak için ateist olmuş...''cular var.
bunu diyenler de ayrı aptal. kimse alınmasın.
ataist adam bilgi açıdır marjinaldir ama marjinallik peşinde koşmaz.
ateistleri marjinallik peşinde sanmak yanlıştır.aslolan ateistliği marjinal olmak uğruna kullananlardır.her ateist marjinallik peşinde değildir, her marjinallik peşinde olan da ateist değildir. ama marjinallik peşinde olduğu için ateizmi kullanan " marjinallik peşindeki ateist" in ta kendisidir.

- ayrıca yazmadan edemedim - şu "ateistler düşünen insanlardır, aydın insanlardır" adlı saçmalıklardan ne zaman vazgeçeceksiniz, tek düşünen sizsiniz değil mi? düşündüğü halde sizinle aynı şeye ulaşmayan adam düşünmüş sayılmaz değil mi? hepsi cahil angutlardır değil mi?
farz edelim tanrı yok sende tanrıya inanmıyorsun öyle ise kazanacağın birşey yok.
farz edelim tanrı yok bende tanrıya inanıyorum öyle ise benim kaybedeceğim birşey yok.
farz edelim tanrı var bende tanrıya inanıyorum öyle ise benim kazanacaklarım var.
farz edelim tanrı var ve sende tanrıya inanmıyorsun...

öyle ise kaybedeceğin çok şey var!

allah'ın varlığı akıl ve kalben mantıklıdır.

ateistlik cahilliktir.
türkiye'de doğduğu için mecburen dogmalarla müslüman olan, ingiltere'de doğsaydı dogmalarla mecburen hristiyan olmuş olacakların sanrısıdır.

eğer amaç tanrıya inanmaksa deizmdiye güzel bir görüş var. ha ama yok, amaç belli kurallar bütününü dayatıp, diğer kurallar bütününe saygısızlık etmekse, ister müslüman ol, ister hristiyan.

önce neye niçin inandğınızı bir gözden geçirin, sonra ateiste, deiste, agnostike, budiste, inekiste laf atın.
tüm ateistleri, hava olsun diye ateistim diyen ergenler sınıfına sokan bireyin yaptığı yanlışlıktır. ha ateist olmak türkiye'de marjinallik midir, evet öyledir. ama sadece bazı ergenuslar sırf marjinal olmak ve daha cool görünmek için ateisttirler, olduklarını söylerler daha doğrusu. insanların görüşleri yargılanırken biraz daha tarafsız olunmalıdır.

not: ateist değilim.
Moron eylemidir. Eğer merak ediyorlarsa Türkiye'de ateist olmayı denesinler. Her dediğinizde minimum 5 arkadaş yitirileceği tecrübe ile sabitlenmiştir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar