bugün

uludağ sözlük'ün genel havasından mütevellit yıllardır süregelen bu ateizm furyasının artık sona ermesine gönül koymuş kişilerin başlattıkları ve gerçekleşmemesi halinde çeşitli şekillerde sanal terör uygulanarak hayata geçirilecek kampanyadır.

günden güne artan, "allah yok, peygamber yok" türevi konularla midesi bulanan müslüman kardeşlerimizin derdine derman olacağını düşündüğümüzden hem de cennetten ekstra huri kazanmak için bu kampanyaya desteklerinizi bekliyoruz.
bluevelve'in çaylak olmasıyla ilk adımı atılan kampanyadır.

yakılsın ateşler, kızarsın kuzular, dökülsün şaraplar, kırılsın beller... gün bizim günümüzdür din kardeşlerim. bluevelve'in çaylak olması bu hareketin başarıya ulaşacağının işaretidir. böyle adamlar sözlüğü günaha boğamayacaklar artık.

daha da isteriz, daha da isteriz...
peşinden yobazlarda silinsin yapılırsa mis gibi olabilecek kampanyadır.
Zira sözlük ateist - yobaz meydan muharebesinde savaş alanı olarak kullanılıyor.
faşist bir kampanyadır. sözlükler, her türden insanın düşüncesini özgürce dile getirdiği yerlerdir.
gerekli bir kampanyadır.

dinime, imanıma, peygamberime, ahlakıma dil uzatanlara karşı faşitim, anarşikim !!
(bkz: ironi yapayım derken ortalığa sıçmak)
ayrımcılık yapmayın la, ayıp la...
hani demokratikleşiyorduk tayyip in neferleri...
demokrasi dedikleri bu olsa gerek diye aklımdan geçirdiğimdir. yaşaşın özgürlük.
sözlüğün eğlencesini kaçıracağından desteklenmemesi gereken kampanyadır.
gereksiz bir kampanyadır. inanan biri olarak söylüyorum bunu.
buyrun size ekşi'de mevcut bir link vereyim okuyun.
yazının sahibi ricky gervais isimli bir ateist. doğruları var, kendine göre ama çok basite indirgenmiş bir insan olma şartı görüyorum yazının içerisinde.
bana göre de onun dediği kadar basit değil. sonuçta mesele herkesin kendine göre.
http://ziverbeytribune.bl...rvais-neden-ateistim.html
gereksiz kampanya. Allah (c.c.) dinsize dinsiz olma özgürlüğünü vermiştir*.müslümana günah işleme hakkını vermesede özgürlüğünü vermiştir. sözlükte her görüşten insana tahammül etmek gerekir. yeterki hakaret olmasın.
bilinçli bir ateist araştıran, sorgulayan insandır. nasibinde varsa sorgulamaları sonucunda görüş ve inanç sistemi değişebilir.
(bkz: günahtır uşaklar bırakın gençleri)
"agnostikler, inanana kadar çaylak yapılmalıdır" maddesinin de olması gereken kampanya.
Çok yerinde bir hareket olur.
bu saplantıların sonu cami'den laptopla sözlüğe yazmaya kadar gider;diğer mekanlar kutsal değildir,günahtır inancıyla olabilecek cehalettir.
yobaz sözlükten beklenendir. uludağ "laiktir" bu oyunlara gelmez.
osman baydemir'den gelsin;

(bkz: ha siktir diyoruz ha siktir)
zırvalıktan başka bişey değil adam Allah'a hesap verir. pardon ama siz kim oluyorsunuz?
(bkz: bir ileri demokrasi örneği)
hoşgörüyü merkeze alan bir dine inananların talebidir.

-bunu yaparsanız cennetten 5 dönüm arsa *

not: eksileyen yobazlar dininiz hoş görüyü referans almıyo mu, iyi niyet falan bize böyle öğretmişlerdi bir zamanlar yoksa sizin inandığınız farklı mı.
yaftalayarak düşünen,fikirlere,düşüncelere saygısı olmayan insanın söyleyeceği laftır,kendini haklı olarak görmesi de düştüğü en büyük yanılgıdır..

her şeyden önce insan,ne kadar kural olsa da özgür bir varlıktır.düşünmekte özgürdür,düşündüğünü söylemekte özgürdür,fikirlerini açıkça ortaya koyup tartışmakta özgürdür,ne sen buna dur diyebilirsin ne de başkası,senin inandığın doğru olabilir,ancak kendine göre doğru,baskası senden farklı düşünüyor diye,kimseyi yargılayamazsın,suçlayamazsın,herkesin inandığı kendine..

burası bir plartfom,burada her yerden,her türlü insan tabiki olacak,sadece senin gibi düşüneninsanlarla,nereye kadar gidebilirsin,herkesin düşüncesini bilmek,dinlemek zorunda değilsin ancak saygı duymak zorundasın.
tıpkı başkalarının da senin düşüncelerine saygı duyduğu gibi.

ateistler gitsin,kemalistler de,liberaller sizi de istemiyorum,yobazlar arkanıza bile bakmayın,satanistler siz hala burada mısınız?,solcular bir çıkamadınız şuradan,sağcılar,hala neyi bekliyorsunuz?,faşistler,demokratlar,anarşistler,hümanistler ,anti demokratlar,devrimciler,vandalistler,agnostikler,düalistler...ve adını sayamadığım diğer kategorideki insanlar,hiç birinizi istemiyorum !!

sadece ben olmalıyım,ben ve benim gibi düşünenler!

çünkü ben,önemliyim,benim fikirlerim değerli.
çünkü benim gibi düşünmeyenlere saygım yok,sözüm var.

çünkü ben insanları oldukları gibi değil,düşüncelerine,fikirlerine isimler takarak değerlendiriyorum.

çünkü ben ''insanları sınıflandırıyorum'' ..

işte tam da burada hata yapıyorum çünkü ben insanları oldukları gibi değil,benim düşündüğüm ve istediğim şekilde kalıplara sokuyorum...

sen inandığını yaşarsın, sende, sende ve bende inandığım yaşarım,ama ben kimseyi kategorize etmem,ne de olsa insan insandır.

küçük birşey daha; ateist değilim,yobaz hiç değilim..
uludag sözlük gibi şakirt dolu olan bir sözlükte böyle bir kampanya ne kadar mantıklıdır bilinmez de, sözlük denilen sey, herkesin fikirlerini beyan ettiği bir yerdir ve bana göre herkesin belirli bir sınır cercevesinde konu acma hakkı serbesttir. o yüzden ateistmiş şakirtmiş kemalistmiş vs bunlar eger problem olursa sözlüğün tadı git gide kaçar ve sonunda tek yönlü bir sözlükte kendimizi yazar olarak buluruz.

desteklemedigim bir kampanyadır.

not: ateist değilim.
hayat hakkı da tanımamak gerektir, mürtedler için.
(bkz: gün gelir devran döner horoz domalır tavuk gömer) dediğim kampanyadır. yapmayın, etmeyin abiler. nedir bu çekememezlik, nedir bu bohem yaşam tarzı? kardeş kardeş sevişelim işte..!

not: gay değilim.