bugün

bana sitem etmeye çalışan kafirin açtığı başlık. özelde az bozmadım.
Çok uzun süre uğraşması gereken müslümandır.
Zira ateist kişi müslümanın her söylediğini google' da aratacak ve diğer ateistler ne söylemiş bakıp, müslüman kişiye bunlarla saldıracaktır.

Neden? çünkü ateist kişisi tek kendi düşünemez, üretemez, araştırmacılığı google'dan copy paste sınıfındadır.
bu şartlar altında denemesinde başarılı olması mümkün olmayan biridir, hiç boşuna uğraşmasın. bir ateistin dağarcığında normalde 300 tane antitez varsa onun şimdi ferah ferah 600'e çıkmış olması lazım.
yıllar önce bir hadis kitabında bulunan bir hadis eğer kendinden sonraki bir olaya işaret etmişse örnek verilebilir.

böyle düşünen müslümandır.
Müslümanları bile ikna edememişken ateisti ikna etmesi mümkün görünmüyor.
ayetler var ayetler https://fbcdn-sphotos-g-a...24850081_1777621526_n.jpg
"akıl da görünmüyor ama..." eşiğine henüz gelmemiş mübarektir.

hz. ıbrahim, hz. muhammed, hz. ebu bekir dahi arayış icerisindeyken ne ayet ne de hadis vardı. kalpleri ve akılları onlara bir yaradan olduğunu söyledi sadece. ıslam'da irşat farz, lakin zorlamak ve zorbalik haramdır. karşındaki için allah'tan hidayet dilemek, standartlaşmış argümanlarla saldırmaktan daha evladır bence.
Birakin inanmasinlar, ikna etmek zorunda değilsiniz, sonucuna onlar katlanacak hiç kendinizi yormayin dediğim durum.

Not: siz ikna etmeye çalıştıkca dalga geçmeye çalışacak ve kutsaliniza dil uzatacaklar. O zaman birakin hoşgörüyü iyi niyeti de istedikleri cevabi verin. Işte bu da haktir nokta.
doğru olanın, ikna yolu değil, davet (tebliğ) etme yoludur müslümanın.

(bkz: hidayet allahtandır)
Yuce rabbimin insanliga yolladigi kurani kerim dururken, gunumuze kadar on milyon kez bozulan hadislerle kimseyi ikna etmeye kalkmayin.
Ateist bozuntularının fikirleri değişmez.
Affederseniz ama "aptal" bir insandır. Bu başlıkta direk müslüman denmesini de yanlış buluyorum, hedef gösteriyormuş gibi oluyor. Bi hristiyan da incilden ayetler ile ikna etmeye çalışabilir. Neyse başa dönünce, aptal bir insandır dedim çünkü zaten ateistin inanmadığı bir olgu ile, onu inandarmak ne derece akıl işidir? Sorarım size ey cemaat.
cahilin ve salağın tekidir; zira tanrı'ya dahi inanmayan birine "tanrı'nın sözleri" olduğu iddia edilen cümleleri kanıt olarak gösterene başka ne denir ki?