bugün

Makbuldür.
Eleştiri ve mizah her olguda mubahtır.
ataistliğin tanımı içerisinde farklı dinlere inanan insanlarla dalga geçmenin dahil olduğunu sanmıyorum.
insanların inançlarıyla dalga geçmek bir marifet değil kişiliksizlik ve özentilik, insan olmamış, olamamış başkalaşım bir yaratıklığın belirtisidir.
Moruk aklıma ve mantigima yatmayan her türlü şeyle dalgada geçerim eleştiride yaparım küfürde ederim saygı maygida duymam adamın dini inanmayanlara gördüğün yerde kafasını kes diyecek bende saygı duyucam yok öyle.
zaten dinle dalga geçilemez. din mensubu kişilerle dalga geçilir.

bunun dışında dinin kuralları eleştirilebilir/tartışılıbilir.

din ne arkadaşım 5 yaşında bir çocuk mu dalga geçiyorsun?

zaten böyle bir ateist varsa 15-18 yaş aralığında aptal bir ergendir.
Türkiye dışındaki Ateizmin gerçeğidir.

Malesef ülkemizde bu tip insanların sayısı çok az.
din, insanlara nefes alma olanağı ile bırakmayacak biçimde kendinden emin olarak her önüne gelene insanlara ne olduğunu bile düşünmeden saldırıyorsa, ateistin alayına kötülük bulmak saçmadır. amk camilerini mi yıktılar, her istediğini yapıyorsun, insanları dinsiz diye katlediyorsun amma kötü olan bir kaç küçük söz, e mi?
teist olup ateist yada agnostik ile dalga geçmeme ile eşdeğerdir.
çok zordur. Adam ben inanmıyorum dediğinde senin peygamberine ya deli, ya da yalancı demiş oluyor. Teistlerin kabullenemediği de bu herhalde.
En doğalıda özgürlükler ise, bırakın isteyen istediği dine insansın, inanmayanda inanmama konusunda özgür olsun.
dalga geçilmeyecek gibi de değil ki.
Bir zamanlar bende böyle yapardım ama bir tartışmada madem muhammed ayı ikiye böldü niye başkası görmedi bunu? Diye sorduğumda cevap olarak gece olduğu için herkes uyuyordu diye birşey alınca vazgeçtim bu kafayla ancak dalga geçilir.
insan olma gereğidir.
Hangi dine ya da düşünce sistemine sahip olursanız olun, başka unsurlara saygılı davranmak zorundasınız.
Görüş bildirmek, fikir yürütmek evet ama çirkinleşip, manevi değerlere dil uzatmak, kimsenin haddi değildir.l
Din meselesini tamamen beyninde bitirmiş, eğitim seviyesi çok yüksek biridir. Bu sözlükte olmadığı kesindir.
Kendi dinine mensup bir birey olarak içinde bulunduğum kategori.
insanların inanışı kutsalı komedi ve eleştri unsuru olmamalı. ama şöyle bizi sıkıştırıyorlar şöyle kötülüyorlar diyenleri görür gibiyim. kötü olan insanlardır, dinler değil.