herhangi bir dine inanmayan ama ülkesini seven ve orada yaşamaktan mutlu olan insanlardır. genelde Atatürk milliyetçisi olurlar ve Atatürk inkılaplarına destek olurlar.

türklere arap örfünün yakışmadığını düşünen ve arap emperyalizmi altında ezilen türk milletini görebilmiş kişidir.
milliyetçilik kavramı içerisinde dini de barındırdığı için ateistten milliyetçi falan olmaz. olsa olsa ulusalcı olur.
mantıksız karışım. Milliyetçi biri şaman olmalıdır. Türklerin inandığı dinlere inanmalıdır. Ateist insanın milliyetçiliği de reddetmesi lazım.
milliyetçilik kavramının dini barındırdığını sananlar da var... ırk başkadır ümmet başkadır.

ırkdaşın genelde seninle aynı dinde olur.

ümmet daşın ise (ne boktan bir sıfat lan) seninle aynı ırktan değildir. aynı dili konuşmaz.

hatta ülkene gelip seni allahın adıyla öldürür bile.

bknz. ışid
aslında bence ateizmin yetersizliği bu, ha olur mu, bir sürü ateist milliyetçi var. ama özden gelenler milliyetçi olmaz. ( yada ideolojiyi anlayanlar)

aslında anarşist olmak bence siyasi karşılığıdır ateistlerin. çünkü nasıl tanrı aslında bir otorite ve onu kabul etmiyorsa, bu da siyasi anlamda otoritedir. anarşist olup onu da kabul etmemesi lazım diye düşünüyorum.
Oğlum din ile mensup olduğun milletin ne alakası var hiç bir dine inanmıyorum ama sonuna kadar Türküm ülkem için savaşmak namus,onur davasıdır.
Celal şengör.
Çakma milliyetçiler.
Vardır böyleleri, ve iki türlüsü vardır.
Birincisi milliyetçiliğe ek olarak ateizm propagandası ve din düşmanlığı da yapar.
ikincisi ise milliyetçilik yapar iken dini toplumsal bir olgu ve milli maneviyatın bir parçası olarak görerek saygı duyar ve kendisi inanmasa bile din karşıtı söylem ve hareketlerden kaçınır.

ikincisi elbette nazarımızda birincisinden daha makbuldür, çünkü toplumdan kopuk bir milliyetçi anlayış çizmez, milliyetçilik düşmanı kızıl ve yeşil komünistlerin eline koz vermez.
dindar gözüküp hırsılık yapanlarla yarışamayacak milliyetçilerdir.
vatan partisini oluştururlar.
Milliyetçilik islamla ya da hristiyanlıkla yapılmaz. Elhamdulillah müslümanım ama kendi ırkımdan gelenleri savunduğum için ırka bakarım. Bağlayan bizi ırkımızdır.
ben müslüman bir milliyetçiyim ama dinle alakalı olduğunu pel düşünmüyorum açıkçası.
Mustafa kemal Atatürk ün ateist olduğunu iddia eder sonra Tengricilik ın çok tanrılı olduğunu iddia ederler takmayin.
bunlardan bir tanesi de benim. evet hem ateistim hem milliyetci. milliyetcilik derken turancilik degil ataturkun milliyetciligine inanirim.
olabilir efendim neden olmasın? bir insanın tanrıya karşı tutumu ille milletine karşı tutumu arasında fark vardır. bir insan hem ateist hem milliyetçi olabilir. ateizme göre uygundur. aksini iddia eden kafirdir.