bugün

muhtemelen doktorların daha iyi bilebileceği bir seviyedir.

şimdi öyle ya yani biz ne desek boş, allah ve doktorlar daha iyisini bilir.
Teist bir insana oranla fazladır, düşünür, sorgular bir beyin yapısında olduğu için çoğu ateist genellikle araştırır, öğrenir...
inançsız edison ve nikola testa'nın emeği ile sağlanan elektriği, ateist alan turing'in bilgisayarını, agnostik Bill Gates'in iletişim sistemini ve ateist mark zuckerberg'in sosyal ağlarını kullandığınızı ve bu insanların inançsız olduğunu ele aldığımız zaman ateistlerin zeka seviyesinin teistlerden daha iyi durumda olduğunu kanıtladığını görüyoruz.
ortalama bir dindara orantısız zeka uygulayabilecek kadardır.
zeka ile bir alakası yoktur tamamen seçimle alakalıdır zeka nın bu işe alet edilmesinin sebebi tamamen haklı çıkma iç güdüsüdür ve herşeyi bu uğurda kullanabilir insanoğlu .

inanırsın yada inanmassın zorlama yok .

sonuçta bize isteğimiz dışında bir beden ve bir yaşam verilmiş aynaya bakarakda bunu görebilir işte gördüğümüz varlığın bizim isteğimiz dışında bize verildiğini algılamak sanırım zekayı çok meşgul etmez .

o bedende yaşamanı ve yaşadıklarına kendi gözlerin ve aklınla 1. derecede tanıklık etmeni yaşadıklarına şahit olmanı isteyen bir güç tarafından verildiğini anlamak çok mu güç ?

1. derece yani o şekeri çalarken gözlerinle kayıt edilmiş görüntülerden bu olayı izlemek nasıl olurdu ? ben çalmadım diyemezsin artık tabi kabak gibi ortada çünkü bak izle .

biliosunuz gözler kadar teknolojik kameralar hala icat edilemedi kulaklar kadar teknolojik mikrofonlar mesela beyin mesela harddisk hatırlamasakda herşeyimiz orada saklı gördüklerimiz duyduklarımızı bir kenara bırakın aklımızda geçen her şey yani ufak bir his ince sezi dahil bunların hepsi o beyin denen yerde .

örnekle organik beyin dediğimiz harddiske organik bir usb bağlatısı ile yine kendi isteğimiz dışında bağlanılsa ne olurdu naklen izlerdik nerelere bakmışsın nerelerde bulunmussun .

ne işler çevirmişsin ne cevizler kırmışssın eyvah eyvah inkarda edilemez böyle olunca tabi baş rolde sen varsın cunku .

5 duyu diyoruz yani 5 inden gelen verilerin saliseler içinde kayıt edilmesi off ben buna teknoloji derim işte intelmiş çekirdekmiş hikaye .

teknoloji görmek isteyenler aynaya baksınlar ellerine vücutlarına baksınlar damarlarımız kablo gibi değiller mi yani hadi canım sende .

yemek borumuzdaki eşsiz dizayn mesela bunların kendi kendilerine dizayn edilip bir araya getirilmelerine inanan insanlar ömürlerini çürütüyorlar daha kötüsü de var

bunun farkına varamıyorlar . diğer fonksiyonlar iyi durumda gözüksede farkına varamıyorlar işte inkar hastalığıda bu tam olarak bir nevi kendini kandırmak .

hani bir yerimiz acıdığı zaman acımıyor acımıyor diyip kendimizi kandırırız ya aslında baya baya acıyordur yani . yok dedikleri şeyi yok edebileceklerine inananlara ateist denir desem tam yeridir .

kaçınılmaz ertelenemez randevu yani ölüm var .
"Hani, nerde?" dir.
tanıdıklarımın istisnasız tamamı gerizekalıydı ama halen akıllıları da çıkar diye ümit ediyorum. *
ateistleri küçük düşüreyim de rahatlayım diyen bünyenin temelsiz mukayesesidir. siz yinede ateistlerin zeka ortalaması düşük, dindarlarınki orta ve yüksek deyin. bu bünye çok mutlu olacak o zaman.
zekanın din ile bi alakası olmayacağını bilmeyen insanların söylediği bir sözdür muhtemelen. çok fazla iplenmemesi gerekir efenim.
(bkz: karikateist/#19178802)
inanmayı değil düşünmeyi seçiyordur, düşünen insanın zekası hayli yüksektir.
(bkz: ateist kadar taş düşsün başınıza)
Bilim insanlarına bakıldığında görülebilecek seviyedir.

(bkz: stephen hawking in iq sü)
sıfırın altında değildir. sadece bir argümana bakarak zeka seviyesi belirlenemez. ama allahın varlığı apaçık ortadadır bence.
arada akıllıları da çıkmaktadır. * lakin stephan hawking geçtiğimiz aylarda imana geldiğini açıklamıştır. stephan hawking artık ateist değil yani. saygılar.
ortalamanın üstündedir. zira bir kişiyi alıp bir ortama koyduğunuzda onu direk kabul etmesi fakat sorgulamaması, geliştirmemesi, düzeltmemesi beklenendir. yani sıradan bir kişi bu tepkiyi verecektir. fakat sorgulayan reddeden daha zeki ve farkındalığı daha yüksek olan kişidir. günümüzde din olgusunu benimseyen insanlar bu şekilde ilk örnekteki gibi önüne koyulanı yerler bu sadece müslümanlar için değil tüm din mensupları için geçerli bir istatistiktir. yani genellemeleri ve kuralları bilinçli olarak yıkan insanlar zekidir.
stephen hawking allah a inansa ne olacak ki onu ileri süren ateistler bu sefer her zaman olduğu gibi onuda inkar edicekler iq su yüksek dedikleri bilim adamına geri zekalı diceklerdir .

asıl sorun ateistlerin inkar etme genlerinin ruhlarını bile kaplamasıdır . ben inanıyorum ki ateistler siyaha beyaz beyazada siyaha diyebilirler onlar mantığın değil iç güdülerini takip ederler aynen maymunlarda olduğu gibi yok yok onlar rahatsız olmazlar maymun denmesinden rahat olun onlar atalarına bile maymun demiş kişilerdir . çarpık zihniyet dedikleride işte tam olarak bu oluyor kanımca .

heralde kendi ruhunu inkar eden bir bünyenin inkar edemeyeceği hiç bir şey yok tur .

kendilerini ruhsuz olarak görmeleri zaten niyetlerinin bilim filan olmadığını ap açık ortaya koyuyor . allah zaten bilimi emrediyor oku diyor öğren diyor haybeye hayvanlar gibi ye iç yat kalk demiyor .

bak koskoca kainat var bir o kadarda mikro alem var bunları sen chat yapasın ada sahillerinde mehtaba çıkasın diye yaratılmadığını elbette sende göreceksin bak kaptan kusto için bilim adamı

derlerdi ama adam gerceği gördü kabul etti sonra ne oldu kaptan kusto gibi bir bilim adamına yobaz dediler yani bu zihniyetmidir yaw .

inkar da inkar başka bi cacık yok . onu inkar bunu inkar onların bilimide bu işte inkar bilimi . bu gün sorgulayanı reddedeni yarın ölüm bir güzel sorgular ve reddeder bu kadar basit .

ektiğimizi zaten şu anda bile biçmiyormuyuz tabiki biçiyoruz biçecezde . bozuk tohum ekersek bozuk mahsul toplarız bu sistemin kanunu bu .

süper ötesi zeki bir ateiste diorum ki her canlı ölümü tadacaktır ayeti hakkında ne düşünüyorsun ? bana verdiği verdiği süper zeki cevap şu oldu .

-yok öyle bişey yaa !

+nasıl yani dedim canlılar ölümsüzmüdür sen ölmeyecekmisin mesela ?

-abi nerden çıkarıyosun bunları ?

demezmi ben bu zeka karşısında ağzım açık öylece kala kaldım ve şükrettim allah a ki bunlar gibi süper zeki olmayım diye .

o anda şu aklıma geldi allah isteseydi zaten herkes müslüman olurdu ama demekki bazılarına nasip etmiyor bu şerefli dini ve kendisini sevmeyi .

sen istersen ağzınla kuş tut onlar yine inanmayacaklardır yani çünkü adam inkar hastalığına yakalanmış bi kere .

allah dilediği kulunu zaten müslümanda yapar kafirde yapar sadece o kulun tercihine bakar inanmak mı istiyor yoksa inkar etmek mi . inkar etmek isteyen bazıları kuranı bile yakıyor haşa o zihniyetin sonuda ateşdir .

ateş yani vücudun en girilmedik yerlerine kadar hatta ruha kadar ulaşabilen (tahammülü inanılmaz) zorlukda olan elem verici .

denemek isteyenler çakmaklarına uzanabilirler .

bakıyoruz kainat evet var dünya evet var insanoğlu evet var din evet var peygamberler evet hepsi eksiksiz geldiler kitaplar onlarda varlar ateş var suvar herşey var yerli yerinde hemde

ateşde var kısacası varız ve bu varlığımız bizim isteğimiz dışında gerçekleşti yani biri gelip bana sormadı dünyaya doğmak istermisin diye yada kız mı erkek mi olmak istersin yada kumral mı esmermi olmak istermisin diye sorular sorulmadı gözümüzü bi açtık aaa bi bakmışız biz var olmuşuz .

heee demek ki beni bu bedende bu aleme gönderen bir güç var ben kendi kendime gelmedim çünkü kendimi oluşturmadım yani .

bu hayatı o bedende yaşamaya mecbursun o bedende ölene kadar kalacaksın bunlar gerçekler yani eskiden olup bitmiş şeyler değil an itibari ile olan şeyler .

sormak lazım neden ben varım diye ben bunu istemedim ki beni kim bu aleme gönderdi neden gönderdi amacım ne yoksa patlamış mısır yerken film izlemek mi yoksa alemlere akmak mı .

o kadar çok amaç var ki edin edinebildiğin kadar bunda sıkıntı yok zaten hepsi insanoğlu için varlar . asıl sorun bunca amaç içinde doğru olanı hangisi yani bu dünyaya geliş amacım nedir sorusunun cevabının peşine düşmektir .

yoksa bu rastgele yaşar ölürsek ot geldi ot gitti olur . dünya bir mola istasyonu gibi cunku bir süre kalıp gidecez bazıları bu mola istasyonunda evler arabalar villalar holdingler karılar kızlar bunların peşinde koşmaya başlıyor . halbuki vakit sınırlı ölüm otobüsünün ne zaman kalkacağı bile belli değil yani anlatabiliormuyum ?

belli bi saati yok yani . o otobüsün de bir özelliği var geride yolcu bırakmıyor mola yerinde yaptıkları ettikleri niyetleri iyilikleri kötülükleri de beraberinde geliyor ancaak o villalarmış arabalarmış karılarmış kızlarmış sanki hiç var olmamışlar casına yok olup sonradan mola istasyonuna gelenlere kalıyor akraba eş dost olası olasılıklar yani . yani sen çalış didin oran buran terlesin tam sefasını sürecekken tık otobüs kalkmış allah rahmet eylesin .

bi bakmışsın aa musalla taşı beni hatırladın mı diyor .

zeki olan insan geleceğini düşünür gözleri kör gibi alemlere akmaz işin en kolayı odur zaten yani onun tuzak oldugu her tarafından belli sonuda yok hep aynı kıllar ağarana kadar bile aynı .

sağlıklı bir akıl zeki bir akıl o aklı doğru yolda kullanabilen insanın aklıdır yani . yoksa akıl kendi kendine zarar verir mi ?

sigara olsun uyuşturucu olsun alkol olsun bunlar akıllı insanın yapacağı işlermidir ?

ben hiç kendine zarar veren bir canlı türü görmedim bazı insanlar dışında .

sağlıklı akıl demezmi

+haaa bak bu alkol yani bana zararlı beni öldürür başkalarını öldürmeme de sebeb olabilir .

+haaa bak bu sigara beni öldürür bunu içersem kansere yakalana bilirim başkalrıda bu dumanı soluyabilir .

akıl budur işte önemli olan akıllı olmak değil onu doğru yöne doğru kullanmak kullanabilmek tir yoksa .

kendine çeşitli yöntemlerle zarar veren akıllar demesinler ki biz akıllıyız .

aklını niye kullanmıyor sunda kendine zarar veriyorsun dediler mi başlarsın dans etmeye ordan kıvırmaya burdan ezilmeye şurdan bükülmeye .