bugün

100 sene önce yaptığı eylem. Bence o yıllar pelerinin patentini alsalardı ülke olarak köşeydik. Ayrıyetten Uçmak için giymediği kesin. Ama görüntü o yönde Heran uçabilirim.
görsel
Pelerin, 17. Yy dan 20. Yy ın ilk yarısına kadar erkek centilmen ve şık giyiminin tamamlayıcı bir parçası olarak yaygınlıkla kullanılmıştır. Halen avrupa soyluları arasında “black tie” olarak adlandırılan ekstra resmi davetlerde az da olsa kullanılmaktadır. Şık bir aksesuardır.
istemsizce güldüm ama ulu önderimiz hakkında meri olan koruma kanuna muhalefet etmiyor ve saygıda kusur etmiyorum.
Allahın aktrollü "white tie" giyimden ne anlasın, karizmaya bak be, sen bu karizmaya ulaşmaya 2023 yılında bile hayal edemezsin.
Atatürk'e sırf bir Batı kıyafeti olan frak giydi diye laf atan aşşşşağılık soysuz pislik Arapçı dindoşlar, siz aynı çöldeki bedevi Araplar gibi "bisht" adındaki Arap erkeklerinin giydiği Arap milli kıyafetini giyin, zaten size de o yakışır.
Ayrıca tarihte ceket, pantolon, gömlek, çizme, kemer gibi bozkır kökenli bugünkü standart modern dünya giysilerini ilk kez Türkler bulmuştur. Süvari olarak ata daha rahat binmek için..
görsel Bir çöl giysisi türü olan Arabın ulusal giysisi, Arap pelerini bisht ve bunu giyen beyaz entarili Müslüman bir Arap erkeği
görsel iskit Türklerinin takım elbiseli altın elbiseli adamı ve atın üstündeki bir Türk süvarisi
Belki de superman, atatürk pelerini giyiyordur. Sonuçta ikisi de hastalıklı kişilere karşı mücadele etmiştir.
Yemin ederim s.lak bu çocuk...
(bkz: Hepimiz Atatürk üz).

görsel
Yahudi nişanı alırken haham elbisesi giymemiş ya.
Keşke tekrar moda olsa.

Gerçekten devrine göre müthiş giyiniyormuş kurucu liderimiz.
Yukarda kendisini şanslı hisseden ama ilk fırsatta türkiyeden siktir olup gitmek başlığında ağlıyacak olan yızvirliri gördüğümüz başlık.
Bu başlığı açan meczup, o nikindeki sayı kadar arka deliğine dildo sokarım senin.
ee? çok yakışmış ve karizmatik olmuş. ben senin gözüne attırayım da senin gözün fabrika ayarlarına dönsün.
bazı kahramanlar pelerin giyer...
omo moslomonloron goyomono, boşortosono lof odoyorlor.
(bkz: yavan mizah anlayışı)