bugün

üzücü ama doğru olan sorunsaldır. atatürkün sözlerinin bir çoğu daha önceden söylenmiş atatürk onları tekrarlamıştır

bunlardan bazıları

"adalet mülkün temelidir" hz.ömer
"hayatta en hakiki mürşit ilimdir" hz.ali
"köylü milletin efendisidir." kanuni sultan süleyman
"ya istiklal ya ölüm" şeyh şamil.
en çok bilinen sözü de maalesef bana aittir:

"her göt mindere kendi şeklini verir."

olsun hakkımı helal ediyorum.
olmayan hede. ne belli kanuninin atatürkten çalmadığı. o söylemeden ben söyliyim dedi belki.

moderatör silme bozuşuruz.
--spoiler--
"hayatta en hakiki mürşit ilimdir"
--spoiler--

hz ali nin öyle bir lafı yoktur.

doğrusu ;

bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum dur.

diğerlerini araştırmaya bile yoktur.

(bkz: he canım he)

tanım : yanlış bir önermedir.
hatta savaş sırasında savaşan atatürk değil onun dublör'üydü*.allah aşkına böyle saçma sapan entryler girmeyin zaten sözlüğün formatı diye birşey kalmadı daha da berbat hale getirmeyin.
(bkz: de get la)
(bkz: ne diyon sen hacı)
sözlerini bilmem ama düşünce yapısı olarak jean jacques rousseau'dan etkilendiği su götürmez bir gerçektir.
dengesiz bi yazarın kabaetinden uydurduğu önermedir.

(bkz: nasıl kibar oldu mu)
işine gelenlerin sahip çıktığı, işine gelmeyenlerin çamur attığı sözlerin de araya sıkıştırıldığı sözlerdir. mesela atatürk'e ait olmayan bazı sözler şunlardır :

görsel
görsel
görsel
görsel

vs.

ha, bir de şu var. atatürk'e ait olduğu mu kanıtlandı? kesin birinden duymuştur, bir kitaptan okumuştur. ya da "türk boyları" mı demiş söylediği sözde, "türk devletleri" de ki inandırıcılığı kalmasın, "o zamanlar türk devletleri mi vardı" densin. "güneş dil teorisi zamanındaki uydurma" densin. soğuk savaş zamanında solcuların/sağcıların yakıştırması densin. densin ki atatürk'ü türklükten koparıp onu da yeni nesillere içi boş olarak anlatmak, hatta anlatmamak için aldığımız ab fonları karşılığını bulsun.