bugün

düşündürücüdür.
ancak mehmet altan gibi vatan hainlerinin inanacağı yalandır.

iyi araştırsınlar!.. belki libya'da, çanakkale'de, doğu cephesinde, suriye'de, sakarya'da, büyük taarruz'da da çarşafla komutanlık etmiştir!..

geçmişini siktiğimin hainleri...
Tarihle Alakası olmayan hayali tarihçilerin uydurması olan mesele.aslında Türkiye Cumhuriyet'inin kurucusu da o değil.evet.sözde tarihçilerin bir gün Öne atacağı varsayım.
ancak kansız yobazların, bölücülerin, liboşların ve sair vatan hainlerinin inanacağı yalandır.

varsayalım ki doğru olsun... ey hain sürüsü, o zaman adamdan saydıklarınız kaç paralık adamlardı ki bu kadar korkak bir kişinin her istediğini yapmasını engelleyemediler?

lan aradan şunda yıl geçti, adamdan saydıklarınız, pek yiğit olduğunu düşündükleriniz en üst makamlara kadar çıktılar... neden böyle bir korkağın(!) eserine ve anısına doğrudan saldırıp, kafalarındaki düzeni kurmaya cesaret edemiyorlar?

"korkak" dediğinizin karşısında sadece itilaf devletleri değil, kıyamet kadar yobaz da vardı... ne yapabildiler? neye cesaret edebildiler? bunlardan yargılananların istiklal mahkemesi tutanakları hala duruyor... görüyoruz ki köpek gibi yalvarıyorlar!.. suçlarını inkar edip, yalan üstüne yalan söylüyorlar...

düşmanını olmadık yalanlarla küçültmeye çalışan kişi eblehtir (bkz: yobaz ve zeka)... madem düşmanın iddia ettiğin kadar zayıf, neden hakkından gelemiyorsun? kaç paralık ciğerin var a köpek?
sabah sabah güldürendir.
"ya yağlı yedin dilin kayayi yada mermiden hızlı koşaysin" dedirten bir pezevengin yazısıdır.
Üstü açık kalmış yazar iddası.
(bkz: sad but true)
hayır canı için, stratejik bir amaçla hadi yaptıysa bundan daha mantıklı bir hareket ne olabilir dediğim durumdur. hayır atatürk e herhangi bir yerde zamansız bir şey olsaydı şu an kimin çocuğuyduk belli olmayacaktı hatırlatırım.
çanakkale'de, sakarya'da ve kurtuluş savaşı'ndaki kahramanlığına inanılmayan! büyük komutanın çarşafla kaçtığına atlanılması ne kadar hazin. hangi ülkede olursanız olun devletin başı tehdit altındaysa kaçırılması ve korunması gerekir hangi kılık ve hangi şekilde olursa olsun. siizin adalet anlayışına tüküreyim. hadi size bu bahane bir sene yeter gidin oyalanın.
ben bu işi bir türlü çözemedim arkadaş, neyin gayreti bu?

velev ki atatürk karakter olarak çok kötü bir insandı, bunu ispatladın.

ee? sonra ne olacak, ne geçecek eline?

bu millet öğretilerinin doğru ya da yanlış olduğunu göremeyecek kadar aptal mı?

karakterine, dinine, imanına göre yargılayacağız ve ilkelerinden yüz çevireceğiz mi sanıyorsun?

aptal olma güzel kardeşim, işine bak.
bunların ve muadillerinin ne mal olduklarını yazmıştık zaten.

(#28822431)
Az önce ihbarweb den şikayet ettiğim yazı. Twitteri bir twitle kapatan kodamanlar umarım sabah gazetesi denen haini bu yazıyla kapatırlar. Ama sanmıyorum kodamanların kimin adamı olduğu belli.
resmi ideolojinin sihirleriyle zehirlenmiş iyi niyetli ama çocuk ve angaje kalmaktan kurtulamamış, gerçekte ne oldu sorusunu sormayı akıl edemeyen, sorgulayıp araştırmayı aklına bile getirmeyen yığınların deli saçması filan dediği gerçek...
gerçekliği konusunda hiç bir güvenim olmamasına rağmen yine de şunu sormak istediğimiz yazı.

sonuç?

hayır yani ülkenin kurucusunu, kurtarıcısını öylece çetelere teslim mi edeceklerdi.

sizce atatürk korktuğu için mi böyle bir yönteme başvurdu.

ulan bu adamın sizin nefes almışlığınız kadar cephede yatmışlığı, savaşmışlığı, vurulup gazi olmuşluğu var.

bi rahat vermediniz.
şaşırtmamıştır.
Bunların kafasında kızılcık sopasını kıracaksın, bak bakalım bir daha masal yazabiliyorlarmı.
merak edilip okunulmaması gereken başlıktır. gereksizdir.
sünnettir o sünnet.
Carsaf giyen kurtleri akillara getirmistir. trol sandim baya ciddi ciddi boyle bi sacmalik iddia edilmis. gotume gosterdim o da guldu.
olabilir yani canını kurtarmak için yapmış olabilir çok normal bu.
candan tatlı bişey var mı ?
Atatürk pragmatist biri.

bu kendisini küçük düşürmez merak etmeyin.
alınacak bişey yok bence.
her liderin temel hedefi idealleri için hayatta kalmaktır bi yerde .
illa çok badireler atlatmıştir oda.
(bkz: Çıkar ağzındakini mehmet ne dediğin anlaşılmıyor)
Rüyasında truva'yı görmüş antikemalist beyanı.
Aşildi o bebeyim, bi uyan yüzünü yıka..
--spoiler--
Ardından eve girdiler. Mustafa Kemal'in gittiğini anlayınca çılgına dönüp ne buldularsa parçaladılar. Onların aradığı Mustafa Kemal'di. Ama ellerinden kaçırmışlardı. O sırada Topal Osman çetesi muhafız taburu tarafından sarıldı. Latife'ye zarar vermeye zamanları kalmamıştı."
--spoiler--

Hikayeye bak hele. Eve giriyorlar, o aralık ata'nın kaçtığını anlıyorlar. Tabi adamlar sinirliymiş, evi talan ediyorlar. Latife hanımı konuşturmak ve işkence etmek varken dolaba falan saldırıyorlar. Amaç ney?

sanırım lambayı ve masayı konuşturacaklardı. Tam latife hanıma saldıracakken de evin etrafı sarılıyor. Ne tesadüf ne tesadüf. Ben olsam, ben de ilk olarak kapıyı, yatağı, sandığı falan konuştururdum. Latife hanım zaten farkında değildir olan bitenin.

Lan bu kadar çakma hikaye mi olur? bari adam gibi kurgulayın da yalanınız ortaya çıkmasın. E diyemezdi latife hanımı oracıkta vurdular. Ölüm tarihi uyuşmuyor değil mi mehmet?
Yalandır. Saçma sapan bi iddiadır. Amınıza koyim prim yapmanın tek yolu Atatürk ile ilgili yeni ve saçma bi iddia atmak mı ortaya?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar