biraz evvel denk geldiğim gayet başarılı ve çarpıcı reklam. 10 kasım gibi bir gün için daha başarılı bir reklam olamazdı sanırsam. atatürk'ü canlandırma şerefine eriştiği için haluk bilginer ne kadar mutludur kim bilir.* *
az önce izlediğim ve şaşıp kaldığım muhteşem reklam, haluk bilginer'in bu benzerliğini ve oyunculuğunu gördükten sonra şaşırmamak ve duygulanmamak imkansız.
kevin costner'a rol için rica minnet ikna çalışmaları yapan yetkililere kapak olasıca bir reklam. plastik makyaj harikasıyla da olsa haluk bilginer'i gözümde daha da büyüten reklam. kısacası fevkalade olmus.

tek eksik yanı, atatürk'ün lehçesini yansıtamamış olması. ama o kadar kusur kadı kızında da olur.
Siyah beyaz reklamdır. çokta güzeldir . aferin iş bankası.
haluk bilginer'in anladığım kadarı ile sadece kaş eklemesi ile harika bir atatürk olduğu reklam. çekilecek olası bir film için hala oyuncu aramaya gerek yoktur.
haluk bilginer'in, mustafa kemal atatürk'ü oynadığı muhteşem reklam. ilk bakışta atatürk'ün gerçek görüntüleri sandım; ama reklam ilerledikçe ve haluk bilginer'in harika sesini duyunca anladım gerçeği. hele diyaloglar ayrı bir muhteşem olmuş.
-replikler-
çocuk: aa
atatürk: ne oldu çocuk?
çocuk: senin eline diken batar mı?
atatürk: batmaz mı
çocuk: senin elin kanar mı?
atatürk: kanamaz mı?
çocuk: ama sen atatürk değil misin?
atatürk: sen şimdi bırak bunu. bu gülü yetiştireceksen canın yanacak. güneş seni terletecek. bu bahçede gül bitmez diyenler olacak. gül öyle yetiştirilmez böyle yetiştirilir diyenler olacak...
sen kendine şu soruyu soracaksın: 'ben burayı gül bahçesi yapmak istiyor muyum?', 'ben burada dünyanın en güzel güllerini yetiştirmek istiyor muyum?'...
eğer çok istiyorsan ne eline batan diken, ne de söylenenler umurunda olmayacak. kim olursan ol, tek istediğin hhmmmss, şu kokuyu duymak olacak....
(bkz: seni çok özledik atam)
(bkz: haluk bilginerli is bankasi reklami/#2574116)
işte tam buradadır.
http://www.youtube.com/watch?v=6K9vMIFVC3U
haluk bilginer'in tebrik edilmesi gereken, muhteşem reklam.
insanı ürperten, tüylerini diken diken eden, insana garip bir mutluluk hissi veren bir reklam. benim gibi, o çocuğun yerinde olmak isteyenler olmuştur eminim. reklam bile olsa, kim atatürk'le konuşmak istemez ki?
her şeyi ile on numara reklamdır. 69 yıl geçmiş; hala atatürk gibi zevkli giyinen asil biri çıkmadı. reklamda da plastik makyaj dışında giyimi vurgulanmış. küçük çocuk da güzel oynamış. on kasıma özel reklam böyle olur.
(bkz: tebrikler)
keşke anlatım bozukluğu yapılmasaydı dediğim bir reklam filmi.
(bkz: ne ne bağlacı)
dikkatle izlendiğinde makyaj başarısızlığı göze çarpmaktadır. konuşma anında alında beliren kırışıklıktan maskın ortaya çıkması, kocaman burun ve süveterin şişkinliği.
atatürke kimse benzeyemez ama replikler gayet başarılı ve yine de güzel ..10 kasım gibi bir günde daha başarılı bir reklam yapılamazdı .. bunu bir bankanın düşünmesi takdire şayandır.
atatürk'ün güçlü kendinden emin tavrı haluk bilginer tarafından gayet iyi yansıtılmıştır.
kadraja sadece profilden yapılan cekimlerin yansıtılması iyi olmuş. Düşünülmesi bile taktirliktir.

Ayrıca; haluk bilginer'in küçük rol arkadasının basarısı da yabana atılamaz.
iyi düşünülmesine rağmen daha iyi yapılabilirdi. sesler hiç olmamış, özellikle atatürk'ün sesi. görüntülerde daha eskiyi çağrıştırabilirdi. bir de reklamı kesip atmışlar sonunda. aceleye gelmiş gibi. ama düşünce güzel.
reklamda gül bana direk abdullah gül'ü çağrıştırmıştır. gül'ün yetiştirilmesinde yaşanacak zorlukları anlatış da yıllardır kademeli olarak din yobazlarının bu memleketi ele geçirmeye çalışmalarını anımsatmıştır. gülün yetişmesinden sonra koklayacağımız kokuyu düşünemiyorum bile. bilinçaltına verilmek istenen bi mesaj var bu reklamda.
büyük emek harcanarak yapıldığını düşündüğüm; en iyi ve anlamlı reklamlaradan.
dünyanın en iyi makyaj ekibi seçilen kişiler tarafından hazırlanan haluk bilginer'in müthiş oyunculuğunu bir kez daha gösterdiği güzel reklamdır..iş bankası'na tebrikler..
tebrik edilesi reklam olmuştur.
gozleri dolu dolu eden, keske yasasaydi diye dusuncelere salan reklam.
görünce insanın tüylerini diken diken eden müthiş etkileyici reklam. çok başarılı olmuş ayrıca kevin costnere ihtiyaç olmadığının kanıtıdır.
atatürk'ü anlayabilmek ve Atatürk'ü çocuklarımıza anlatabilmek yolunda atılan ilk adım. Keşke şu ana kadar yapsaydık. şimdi ne terörle ne laiklikle ne de türbanla uğraşacaktık.
haluk biliginer'in gayet iyi oynadığı reklam filmidir. güzeldir. hoştur.
(bkz: her yiğidin bir gül yetiştirişi vardır)