bugün

tipik kemalist fantezisi. komiksiniz yemin ediyorum. freudçulukla bakarsam, dil ve göt bu kişilerin geçmişinde pek hayırlı yer etmemiş demektir.
tam da saldırgan putperestlere yakışacak olan eylem. görgüden nasibini almamış varoş ağızlar ancak ve ancak belaltı vurur. devam... ibretle izliyoruz.
fantezi dünyasında yaşamaktır. özünde faşizme karşı olduğunu söyleyen kemalistler, böyle faşistçe bir düşünceye de sahiptir.
rastgele'ye tıkladığımda karşıma gelen başlık. son zamanlardaki başlıkları görünce bana anlamlı gibi göründü.
dil uzatmaktan kasıt eğer hakaret etmekse, değil dilini, kafasını koparıp sokmak lazım. ama eleştirmek ayrı birşey. herkes istediğini eleştirebilir, sevmeyebilir. sevmek zorunda da değildir zaten.
yalnızca dille sınırlandırılırsa zevklenir bu götlekler. buz yüzden kafa-kol-bacak da sokulmalıdır.
allah ve peygambere dil uzatanada aynı seviyede olmak şartı koşulan olay.
atatürkçü olduğunu söyleyip bunu çağdaşlıkla bağdaştıran daha sonra çağdaşlıkla bağdaşmıyacak şekilde düşüncelere saygı duymayan kişi söylemidir.
modern türkiye'nin, en aşılmaz hastalıklarından olan tahammülsüzlüğü, bir diğer en aşılmaz hastalıklardan birisi olan alay ile ifade etmektir özünde.

peki ama neye yarayacak bunu yapmak? geçiniz efendim, geçiniz... "atatürk'e dil uzatmak" bildiğim kadarıyla böyle bir halk deyimimiz yoktu, yeni girdiyse deyimler lugatımıza cehâletime veriniz. ama bu ne şimdi amınakoyim? hem de böyle bir şey yapmaya benim ihtiyacım yok ki. karşıma geçip de bugün, kıçını yaydığı yerden; o gün, cephede ve askerlerinin başında olan bir komutanı eleştirecek adamın dili, zaten mecazi tabir ile götüne kaçar kendiliğinden. neden kopartıp da elimi kahverengiye bulayayım? hiç ama hiç gerek yok...

otur amınakoyim, sıfır...
Yapılması gerekendir.

Ulan orospu çocukları Atatürk olmasa neneniz Yunan yarrağı yiyecekti halen ötüyorsunuz.