bugün

tabi ya cahil di mi kanka bunlar adam paraguaydan gelen adamı türk sanıyorlar.
Atam kendini Türk hissediyor. Bu yeterli değil mi?
Adam kendine ülke kurmuş nüfusunuda gaziayıntap yapmış. Sen hala tırı vırı?
Atatürk'ün türk olduğunu bilen insandır.
zeka özürlü yahu senin ben beynini sikeyim seni buraya alan moderasyonun da ....... şimdi buraya türklük ile ilgili atatürk'ün sözlerini yığamam.
Gürcü olmadığı kesindir.
Kendisinin kurduğu kozmopolit Çok uluslu Türkiye Cumhuriyeti devletinde Türk sayılmak için Türk hissetmek yeterlidir.

Bize öğretilen hoşgörü budur.
Rum, Türk, Kürt, ermeni, ingiliz, kafkas, slav bizim için aynıdır. Bu konuda ufkunuzu açabilecek bakış açısı için Livaneli'den "serenat" okunabilir ırklar konusuna kafayı takmış bir fukarasanız "tüfek,mikrop ve çelik" okunabilir
Uzun okuyamıyorum ben derseniz
Atatürk'ten "Türkiye Türkçedir ne mutlu türküm diyene" sözünü okumanız da yeterli olur.
Hrant dink öldüğünde ermeni, bilmem kim öldüğünde fransız felan olanlara dert olan kişidir.
"ne mutlu türk'üm diyene" şiarını içine sindiremeyen barsak tenyası beyanı.
kuman-kıpçakları ve oğuzların sarışın boylarını (varsaklar ve üçokların bazı boyları) bilmeyen kişinin cahilce bir yürütümü. aynı zamanda atatürk'ün anne babasının da ana dili türkçe'dir. bununla birlikte atatürk damarlarında dolaşan asil kanın fazlaca farkındaydı. hatta muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur diye sonraki nesillere gençliğe hitabesi ile öğüt vermiştir.
Babası ali rıza bey kızıl oğuz annesi yörük

Ve kendisi bir Osmanlı askeri.
Sokarım başlıklara dedim içimden. Koyun sürüsü psikolojisi mi var sizde kardeşim ya.
.... Dedi orospu çocuğu.
Atatürk'ün yaptığı savaşları, başarılarını bir kenara bırakalım. sırf Türk dil kurumu ve Türk tarih kurumunu kurması bile başlı başına Türk olduğunu ispat etmek için yeterli.

son olarak iş bankası hisselerini chp denetiminde türk dil ve tarih kurumuna bıraktı ama chp uzun bir zamandır parayı ödememiş deniliyordu.

Arkadaşlar Atatürk'ün dediğine benzer, Bu bir parti meselesi değil bu bir dil ve ırk meselesidir. Türk dil kurumu ve tarih kurumun payına sadece bir Türk vatandaşı olarak sahip çıkmamız gerekiyor.
insana istemsizce gülmeye neden olur. evet..