bugün

Atatürkün kuvvetler ayrılığı ilkesinin montesque'ya değil de rousseau'a ait olduğunu söyleyip, bununla yetinmeyerek rousseau'yu mecnunlukla suçlamasıdır.

bu konuşmasını 1 aralık 1921 tarihli meclis oturumunda yapmıştır.

şurdan bir bakılabilir: http://www.birikimdergisi...rikim/makale.aspx?mid=221
aradım ve mamafih buldum, başka yerlerde de tartışılmış: http://sozluk.sourtimes.o...tta+taksim+i+kuvva+yoktur
(bkz: ataturk un elestirilecek yonleri)
(bkz: ne içmişsen aynısından sek olsun) doğru lan siz içmezsiniz, en azından uluorta.
(bkz: ataturk size ne yapti)
(bkz: dinci tayfanin baslik acma emrini feto dan almasi)
o kadar çok kitap okumuştur ki ,karıştırmıştır. hiç okumayan adam tabii , ilk okuduğu şeyi söyleme ve beyan etme hatta bi de kendine fellik fellik destek arama uğraşında olduğu için onlara garip gelebilir bu çok okuyanın çok karıştırma hadisesi. bi de tabii , yazıları ve konuşma metinleri abd'nin muhtelif grup ve localarından hazır gelmediği için bi yandan ülke kurtar, bi yandan kültür aşıla , hata yapmıştır kimilerine nazaran.
büdüt:çarptırma- hata , yanlış bilgi - kasıtlı dezenformasyon * bunların farkını bilip konuşan adamlarla muhattap olunması caizdir. ben yaptım , siz yapmayın..
atatürk zamanında google denilen hizmetin olmamasından kaynaklanan durumdur. o zaman internet olsa, google olsa, o da aratır bulurdu belki.

(bkz: ulan nelerle uğraşıyorsunuz)
niyet okuyucu olmamızla bizi suçlayanların maskelerinin ardındaki gerçek yüzlerini seksen defa ortaya çıkarmak
sıkıcı oluyor. ama açıklamak gerek buna rağmen.

atatürk'ten nefret eden, yaradılışlarına lafım yok ama kendi kontrollerindeki akıllarının bok kadar değerinin olmadığı şahısların atatürk'e kin kusma amaçlı doğru ya da yanlış iddiasıdır.
bu başlıkta geçen konunun doğruluğu veya yanlışlığı inanın hiç önemli değil. şu karalama amacına baksanıza, şu kemirgenliğe, bitliğe, atatürk'ün türk insanının aklındaki değerini gıdım gıdım yok etme amacına baksanıza.

atatürk ilah değildir elbet. her kul gibi hataları heralde vardır. bunlar konuşulur. ama bunları iyi niyetle
konuşmak yeğlenir. böyle atatürk'ü lekeleme amaçlı salaklıkların açtığı meydanda tartışılmaz.
(bkz: birikim dergisi) yorumları okuyunca çarpıtmanın kaynağı belli oluyor. (bkz: kemalizm karşıtlığı)
(bkz: atatürk şeriatçı cepheyi çarpıyor)
atatürkün ilmi çarpıtmasını çarpıtan bir yazı için: http://www.candundar.com.tr/index.php?Did=3745
(bkz: dinci yobaz kini)
(bkz: agzi kopuren yobaz)
*
ya rum tarafından ya da kanına her milletten işgalcinin kanı karıştığı için, kimsenin yüzüne bakamayacak durumda olmaktan dolayı duyduğu utancından sakal bırakanlar tarafından yapılabilecek bir yorumdur. bu yoruma karşı geliştirilecek karşıt yorumlar için,

(bkz: kahpelik)
(bkz: kansızlık)
(bkz: soysuzluk)
bunu söyleyeni ilk başta allah çarpar..
konu ile ilgili buyruk gelmiştir. sanıldığı gibi bilimi çarpıtmamıştır.

"bizim bilimi çarpıttığımızı söylüyorlar, şüphesiz onlar yanlış yoldadırlar. hani biz onlara bir fake atmıştık da gerçek sanıvermiştiler. gülmekten karınlarına kramp girmişti, de ki asıl komik olanlar onlardır. onlar için acıklı bir de azap vardır. şüphesiz atatürk montesque'yü bilendir."

ayrıca bundan sonra da şöyle buyurdu;

"biz oluver deriz ve olur. rousseau diyorsak russodur."

laikçilerin endişelenmesi gereken bir durum yok. şimdi anıtkabir'e dönün ve ibadetinizi yerine getirin. o sizi affedecektir.
kürt said'i peygamber, fethullah'ı mürşid yapan bazı zirzop narcıların * * * * koskoca islâm dinini çarpıttıklarını gördükten sonra çok da yadırganmaması gereken durumdur. "ben akp'ye oy verdim feci müslümanım. işte bak! başbakan ve cumhurbaşkanı da ne güzel müslüman insanlar" diyerek, incirlikten kalkan uçakların müslümanların tepesine bomba yağdırarak küçücük çocukları katletmelerini, fethullah'ın "e artık ortadoğu'da amerika'Nın çıkarları dışında hareket etmek tabi ki aklı selim dışı hareket etmektir" buyruğundan dolayı sandıkta ucuna mürekkep sürülmüş bir mühürle tasdik eden, algı kanalları yıllardır süren psikolojik harp nedeniyle kapatılmış zavallı müslümanların ellerinde, türbandan ve atatürk'e küfretmekten başka tutunabilecekleri ne kaldı?

hiçbirşey.

ama siz de biliyorsunuz değil mi en ufak bir "höt" sesinde al sana ... diyerek yine müslüman kimliğinden ve ahlâkından uzak hareket ederek, inandıklarınızı savunamayacağınızı. yine kamufle olup ortamı bulana kadar ancak içten içe buğuz edeceğinizi. şüphesiz siz ancak fethullah'ın "komşusu amerikan uçakları tarafından katledilmeyen bizden değildir" hadis-i sefilinden feyz alırsınız.

topu topu bu kadarsınız.

atatürk'ü cümle içinde kullanmak ne haddinize ki sizin?