bugün

gidilip bizzat görülmeden neye benziyor neye benzemiyor hakkında yorum yapılmaması gereken bir konudur.

Şimdi diyeceksinizi ki sen gittin mi? * * evet gittim. Hemde sırf gerçekten benziyormu yoksa uyduruyorlar mı diye merakımdan üşenmedim kalktım türkiyenin bir ucundan öbür ucuna üşenmeden gittim. Sonuç derseniz; evet benziyor hemde inanılması güç bir şekilde benziyor. Her yıl belli bir dönemde güneş bir dağın arkasından batarken o dağın girintileri ve çıkıntıları ile karşı dağa düşen gölgesini battıkça resmediyor. ilk başta kocaman bir hiç görüyorsunuz ancak şekil yaklaşık on dakika sabit ve tam haline geldiğinde işte budur diyorsunuz.

" bu güne kadar Hiç bir coğrafya kurtarıcısının resmini üzerine nakşetmemişti" diyor damalın kaymakamı. damalın çocukları büyük bir heyecanla izliyorlar bu görüntüyü. Birde şunu eklemek istiyorum damalın nüfusu tamamen kürt kökenli vatandaşlarımız ve çoğu tam olarak türkçe konuşamıyorlar ama bir tek şeyi çok iyi anlıyorsunuz, o silüet orada belirince gözleri hiçte kinle bakmıyor bazılarının baktığı gibi.

Birde damalın genç kızlarının yaptığı el emeği göz nuru damal bebekleri var. devletimizin orada açtığı meslek kurslarında öğrenmişler o yöresel kıyafetler ile süsledikleri allı beyazlı bebekleri yapmayı. Ondanda başka zaman söz ederiz siz o silüeti başka şeylere benzetin hatta sırf ona takın ordaki güzelliği görmek yerine.
gercekten benzediğine inandıım bir silüet.cok şaşırtıcı.
ardahan'ın damal dağının eteklerine güneş batarken atatürk'ün silüetinin yansımasıyla oluşan muhteşem görüntü.

http://www.youtube.com/watch?v=WhuctSAhzD0
çıplak gözle görülebilen silüettir. gözlük takmaya gerek yok...

http://www.hf.uio.no/ikos...tyrkisk/restr/ataturk.jpg
mucizevi bir olaydır.
bugün itibarıyla silüet yeniden görülmeye başlanmıştır. enfes bi görüntü.
olur olmaz her yerde görüldüğü iddia edilen allah yazıları gibidir. zıt gibi görünse de aslında aynı kafa yapısının ürünüdür.
gardrop atatürkçüleri nin ayıla bayıla ve dini bir ritüelmişçesine ağlayarak izledikleri doğa olayı. yüce önder atatürk bunları görse sopa ile kovalardı herhalde...

--spoiler--
Beni putlaştırmayın, ben size gökten indiği söylenen ayetler bırakmıyorum
--spoiler--

mustafa kemal atatürk *
tesadüfi bir olaydır.
her sene şerefine ayin yapılan siluet. deniz baykal falan katılıyor son birkaç senedir. mütemadiyen gülüyoruz bizde. haha buna inananlar var. skandal.
at gözlüğü ile bakılırsa görülebilir.
her sene birilerine inat bir şekilde ardahanda meydana gelen doğa hadisesi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar