bugün

ayrıca islam dininin mukaddesatına "gökten indiği sanılan kitaplar." diyen bir kişiyi sevemem ben.

esas olan islamdır, yöneticiler değil.
sevmeyebilirsin ama saygı duymaz zorundasın. onun kurtardığı topraklarda yaşıyorsan birde asla laf etmeyeceksin.
ben seven biri olsam bile sevmeyenlere direkt yok cemaatçi yok hain yok şerefsiz diyen insanlardan olmak istemem. çünkü sevmeyen adamın da kendine göre sebepleri vardır. onu eleştireceğime neden sevmediğini sorarım. varsa atatürk hakkında yanlış bildiği düzeltmeye çalışırım ki bu şekilde gitmesin diye. atatürk sevmediğini söyleyen insanları eleştirmeden önce bir kendinize bakın ben neyim ve atatürkü niye seviyorum diye. atatürkü seviyorum deyip hayatından zerrece haberi olmamak olmaz. bu nasıl sevgi diye sorarlar adama. belki sevmeyen adamlar senin gibi insanların gevşekliğini laubali tavırları yüzünden sevmiyordur. belki atatürkü yanlış kaynaklardan tanıyorlardır ve ona göre basma kalıp yorum yapıyorlardır. insanları ötekileştirmeyin kazanmaya çalışın.
bazı kemalistlerin içinde kalan uktedir. çoğu zoraki kemalisttir.

not; genç kemalistler rahatsız.
insan tanımadığı bir insan hakkında nasıl böyle bir düşünceye varabilir bilmiyorum. ya hani yaptıklarını beğenmiyorsun yobazsın anladım da, sevmiyorum demek ne alaka. ben bazı sanatçıların şarkılarını sevmiyorum örneğin şimdi o kişiyi de sevmemem lazım. belki tanıyınca aa ne kadar iyi bir insanmış diyeceğim. birde kafir, gevur falan diyorlar. hem ölünün arkasından konuşmak günah derler hem konuşurlar doğru mudur yanlış mıdır bilmeden. yobaz işte kurtulamadık ki bunlardan.
fikrini belirtmektir. gel de suratıma karşı "orospu çocuğu" de o ödlek götün yerse. ödlek ve zalim ideolojinin ödlek ve aciz çocukları.
söyleyen kişiye bile o hakkı ataturk vermiştir.
'atatürk'ü seviyorum' demek ile eşdeğerdir. kişinin kendi görüşü olup, kimsenin bunu yargılama hakkının bulunmmadığı bir yargıdır.
atatürk'ü seviyorum diyen insandan farklı değildir benim gözümde herkes herkesi sevecek diye bir kaide yok, bir insanın bir başkasını sevip sevmemesinden o insan ne değer kazanır, ne değer kaybeder. yeter ki insan iki yüzlü olmasın sevmediği halde seviyorum demesin.
atatürkü sevmiyorum diyebildiğiniz de size katılmayan insan kitlesinin düşüncesi olabilir en doğal hakkı olur.
tayyibi sevmiyorum dediğiniz de size katılmayan insan kilesinin bir çoğu sizi tanımadan sizden nefret etme kapasitesine sahiptir.
mesele sevip sevmemek değil mesele kitleler ve kapasiteleridir.
Bir insanı sevmemek kadar doğal bir şey olamaz. Fakat asıl sorun şudur ki bu büyük paradoks oluşturmaktadır. Sevmediğin kişiye ait topraklarda yaşamak ısrarın niye ? Onun getirdiği dili, uyguladığı cumhuriyet laiklik kavramları içerisinde neden bulunuyorsun ? Atatürk sıradan bir kişi olmadığı için bu ülkenin tamamına sahip bir konumdadır. Sonradan gelen bir başbakan dâhi - ananı da al git diyebiliyor. Sevmiyorum diyerek ülkenin toprağına, suyuna sahip olmak nasıl bir yavşaklıktır. Gidersin hollanda'ya orda avaz avaz bağırırsın eyvallah deriz. Hem canın cennette hem sikin şerbette olsun istiyorsun ama azıcık gurur ve onur kelimesinin kendiniz için ne ifade ettiğini bir kez daha gözden geçirin. Sevmediğin kahveye, cafeye, restaurant veya bar tarzı mekanlara nasıl gitmiyorsan bu ülkeye de uğramayacaksın. Sevmediğin kişinin evine girmeyecek kadar delikanlı olacaksın. Lafa gelince hepiniz asar kesersiniz, icraata gelince pamuk şekersiniz. Gidemiyorsun değil mi aciz çocuk. Şimdi eksiyi ver ve acizliğinle otur.
şeyh götü yalayanların işi.
- neden? ananı mı sikti?

diye karşılık verilebilecek olan sorudur.
Nankorluktur.
sevmek ya da sevmemek üzerine yapılan tüm değerlendirmeler gibi sığ olan yeterlilik durumu. şöyle ki ...dan ötürü eleştiriyorum, ...için minnet duyuyorum, ...olanı doğru bulmuyorum, ...olan zamanı için doğruydu, ...olan bugün yanlış, ...icraatları vazgeçilmezimizdir vs. gibi bir yaklaşımla gelmiyorsa dinlemeye lüzum yoktur.

söz konusu kişi 20. yüzyılın en önemli devlet adamlarından ve liderlerinden biriydi. önce var olma savaşı veren bir halkı örgütledi, sonra o halkla birlikte savaşı kazandı. atatürk ne kendi döneminden öncekiler gibi, ne kendi dönemindekiler gibi ne de bazı bugünkü liderler gibi bir diktatör olmadı. tüm erkler kendisinde iken dileseydi neler yapardı bir düşün. 39 da avrupanın üzerinden geçen hitleri, ondan sonra stalini, dönemin japonyasını, bugünün abdsini ve israilini bir düşün ve önce bir şükür et. sonra gel konuşalım yapılan yanlışları. son olarak, bu cümleyi bugün diyebilme halini de atatürk e borçlu olduğunu unutmadan düşün.
Atatürk gibi birini alıp sevip ya da sevmemeye bağlamamaktır mesele.
-atatürk'ü seviyorum.
+ee ne yarram yiyon sevince ne oluyor... Atatürk'ün çizgisinde yürümüş müsün? Gerçek manada ilke ve inkılaplarını araştırmış misin? Ya da daha ilerisi nutuk'u okumuş musun?
-yoo.. Ama atatürk'ü sevmeyen oruspuçocuğu ve nankördür rererö
+bir kere atatürk'ü araştırmış olsan bu cümleyi kurmazsın sen basbaya israfsın. Neyse düşmüyeyim seviyene.
-sen seviyon mu atatürk'ü
+senden bi bok olmaz.
ya tarihi bilmemek bir insanı bu kadar mı gülünç duruma düşürür. bir zamanlar bunu söylemek suçtu lan. o zamanlar geride kaldı çok şükür. birini sevip sevmeme arasında onun sebep olduğu işlerin iyiliğine ve kötülüğüne bakılır. ordunun şehid düşerek kazandığı bir zaferi sadece mustafa kemal e atfetmek ve ' o olmasaydı biz şimdi esirdik' demek hangi mantığa sığar? zamanında batıcılık adı altında milletin ahlak kalelerini yıkmaya çalışan birini sevmemek gayet normal karşılanmalı.
-mustafa kemal atatürk 'üsevmemek anormaldir ahlaksızlıktır-suçtur efenim!

-atatürkten önce ahlak falan yoktu ahlaksızlık vardır yine o ahlakızlığın ürünü olanlar bu tür mesnetsiz sözleri söylemekteler

-gözlerid önmüş katilden farksızdır atatürk'ü sevmeyenler'
-hala ağır cezalar almalıdır efendim, atatürk'e yapılan hakaretler karşısında ve de bırakın demokrat olmasın o zaman diye de denilebilir*
söylenmesi gayet doğal bir cümledir. he ben sevmiyor muyum seviyorum ve yaptıklarının bilincindeyim o ayrı.

kimisi yazmış neden onun kurduğu topraklardasın vs... Maalesef 800 tl sınırlarımızda yeterli olsa da ! başka yerde hayat kurmak için yeterli değildir. *
yosmanın tekinin yıllar evvel televizyona çıkartılıp söylemesi sağlanan boş laf, yok dedin ne oldu sıkmabaş onu anlamıyorum, ardından ama saygı duyuyorum geyiği gelir bunun.
Katıksız orospucocugudur onu diyen.
atatürkü sevmiyorum derken gaza gelmek kendini acaip büyük bişi yapıyor hissi ile ve cesaretle doldurmak da büyük bir eziklik burada. ben sevmiyorum mesela. bu da bana genelde bir şey katmıyor benden de birşey alıp götürmüyor.
-orospu çocukluğu ,işidir efendim.

-ulan bundan kaçtane diyen olmuş niye benimsi siliniyor ya aynı başlıkta yok küfür yok argo bu ne lan!
düşünce özgürlüğüdür ancak yasalara göre suç da olabilir.