bugün

doğrudur. atatürk ü sevmemek yobazlıktır. atatürk neden sevilmezki lan.. çünkü adamın kuyruk acısı var. beyni yıkanmış. atatürk'ü sevmeyen kurmuş olduğu ülkede yaşamasın. *
atatürk ü sevmeyiş nedeni olarak, şeriat sisteminin devre dışı bırakılması, laiklik anlayışının getirilmesi ya da kadın- erkek eşitliği gibi radikal değişimler gösteriliyorsa, az bile söylenen ilandır!

atatürk ün bir tanrıya inanıp inanmaması, içki içip içmediği, ya da ask mesk hayatı yüzünden mi sevmiyorum diyeceksiniz? ne diyeceksiniz cidden merak ediyor insan. sanane kardeşim? sana rahat mı batıyor?

evet.eşim, birden fazla eş edinebilir, dinimizce bu helaldir diyip de onursuz , gurursuzca, basın- yayın organlarında basbas bağıran kadınlar var. şeriat istiyoruz diyen erkekleri yine anlayabiliyor insan. istedikleri düzen, öyle bir düzen ki herkes kendine özgü bir harem ağası gibi dolanacak etrafta da kadınlara ne oluyor?

seçme- seçilme hakkı istemiyorum.verilmesiydi bana diyen kadınlar görüyoruz sonra.seni, adam insan yerine koyan da kabahat zaten.

birde atatürk ü mason ilan edip, hatta bizim gözümüzde de sözde onu put görüyormuşuz gibi gösterip bu yüzden sevmeyen insanlar var. sen bir müslüman olmadan önce git, insan olmayı öğren. vefa nedir? insaf nedir? vicdan nedir? git ve sorgula.

evet. siz atatürk ü sevmeyin. hatta adını ağzınıza bile almayın. nitekim, oda sizin gibiler tarafından sevilmek istemezdi zaten.

şimdi çanlarınızı boynunuza geçirin ve dağılın.
bir lafa bakarım lafmı diye, birde söyleyene bakarım adammı diye.
ve hiç kimse aslında mustafa kemal'in tırnağı olmadığını görmekteyizdir efenim...
yanlış bir tespittir. atatürk insan mıdır? evet. her insan sevilmek zorunda değildir ama saygı duyulmak zorundadır. hele de milyonlarca seveni olan ve yaşadığımız ülkenin kurucusu kabul edilen insan bu saygıyı sonuna kadar haketmektedir. ama sanki allah tarafından kendilerine birilerinin dindarlığını ölçme yetkisi verilmiş gibi davranan kişiler atatürkten nefret etmekte, ona saygı duymamakta ve onu 2 kadeh rakı içtiği için dinsiz olarak yaftalamaktadır. işte yobaz denmesinin asıl sebebi de budur. kimse birini sevmediği için yobaz olarak nitelendirilemez. ama sevmediğin adama çamur at izi kalsın politikası izlemek yobazlığın en açık şeklidir.
atatürk'ü sevenleri dinsiz ilan etmek gibi bir şeydir.
iki ikinin toplandığı zaman nesıl dört ediyorsa o kadar doğrudur.yobazdır bunlar.
çok yerinde bir tespittir.

isteyen sever, istemeyen sevmez gibi bir durum söz konusu değildir. en azından minnet duymalıdır insan.
yobaz değil direk nankördür.
ilkokullu olmaktır. yobazlığın dik alasıdır.
%90'ı açılmamış arşivlere gömülü bir adamı sevebilmek ancak ve ancak bu eğitim sisteminde mümkündür.
nasıl hitler yeni evlenen çiftlere kavgam'ı dağıttıysa...
yine ilkolllu dincilerin yaptığı iştir efenim *
Atatürk'ü sevenlerin kendini kutsadığını düşünürsek sevmeyenleri yobaz ilan etmeleri hayli normal geliyor kulağa.
sevmeyebiliriz bu ayrı lakin çatısı altında toplandığımız devletin kurucusu olarak saygı duyulmalıdır.
e tabi bu durum da onun yaptıklarında yanlış olduğunu belirtenleri yaftalamak için geçerli bir sebep değildir.
atatürk'e en büyük darbeyi vuran kemalistlerin hep yaptığıdır. kendileri hariç herkese yobaz görme gibi psikopatolojik bir bozukluk içindedirler.
yobaz değil geçmişini reddedendir. Malüm o olmasaydı; Türk halkı içindeki gücü gösteremezdi, her toplumun lidere ihtiyacı vardır. Bizim liderimiz de o oldu. geçmişimiz o oldu, onun sayesinde şanlı oldu, onun sayesinde biz bu topraklarda Müslüman olarak yaşıyoruz. Bu gerçeği reddedenlere yobaz diye tanımlarsak evet yobazlar.
yanlış bir iştir. neresinden tutsan elinde kalır. şimdi bu sözde kemalistler kendilerini aydın filan sanırlar, ama bir adam onların yanında bırakın atatürkü sevmediğini, atatürk şu işi şöyle yapsa daha iyi olurdu derse, ayvayı yedi demektir, önceki yazılarımda da yazdım, "atatürk olmasa var ya baban belli olmazdı p...ç olurdun" cümlesi onların en masum cümleleri olur, sonra sevmek zorundasın, onu sevmemek mantıksızlıktır, kafasızlıktır, onu sevmiyosan humeyniyi seviyosun gibi şizofrenik şeyler duyarız, ama yadırgamamak lazım, kışla zihniyetiyle tek tip eğitimle büyümüş, öğrendiklerini sorgulamamış, bi de utanmadan resmi ideolojinin aksini düşünenlere sabit fikirli diyen adamlardır bunlar. ulan o sabit fikirli dediğin adam da seninle aynı okulları okudu, ama o adam okuduğu şeylerde bi tuhaflık sezmiş aksini araştırmış, veya aksi kanaatlere beynini kapatmamış ve diğer görüşe inanmış neye gocunuyosun, resmi ders kitaplarının söylediğinden aksi bişey düşünüyor diye sizin pis hakaretlerinizi niye duymak zorunda bu insanlar.

Dostum o 1940 yılında kalmış beynin belki yine almayacak ama şunu tekrar belirteyim. bak kimse atatürk savaşta bişey yapmamıştır, hiç bir katkısı olmamıştır demiyor, bunu diyen varsa da trilyonda bir azınlıktır, o da cahildir.

Fakat savaştan sonra yaptığı icraatları haklı veya haksız, hatta saçma sapan nedenle de olsa eleştirmek nasıl atatürk düşmanlığı olabilir, hadi o yıllarda eleştireni hapse atıyolardı, ortadan kaldırıyolardı, devrim şartları eyvallah, ulan 80 küsur sene geçmiş hala ne bu tedirginlik, ne bu şiddet anlayışı.

Siz peygamberin her türlü özel hayatına pislik atarken birisi hoop kardeşim dediğinde hemen şakirt diceksin, hemen dinci yaftasını, yobaz yaftasını yapıştıracaksın, atatürk hakkında hiç bir hakareti içermeyen, ben şurada şu yaptığını tasvip etmiyorum yanlış yapmıştır diyene saydıracaksın. tam cunta zihniyeti, beyni yıkanmış, aksi fikirlere karşı, köy enstitüsü kafası.

27 nisanda ordu hükümete posta muhtıra verdiğinde bu kafanın partisinin milletvekilleri ne demiş diye araştırdım geçenlerde "ordu gerekeni yaptı, hükümet gereğini yapsın" demiş, "ordunun sesine hükümetin kulak vermesi lazım" demiş. bunlara darbeci deyince de alınyıyolar. neyse akşam akşam sinirlerimi bozmayayım, ulusalcı tayfa başlar şimdi küfüre. bekliyorum en seçkin küfürlerinizi.
atatürk'ü sevmek ülkeni sevmektir. net!