bugün

Atatürk'ü sevmeyenlere bakıyorum, sonra dönüp sevenlere. eğer sevmeyenler yüzünden sevmezsem zulümdür, sevenler yüzünden seversem basitliktir.
Atatürk'ü sevmek için onun eserlerini, onun düşüncelerini, vermek istediklerini, vatanseverligini, milletine olan sevdasını anlamak yeterlidir. karanlığın ortasında insanları için bir ışık tutmuştur. vicdani ile başbaşa bırakmıştır bu milleti.

onun sayesinde köyde maraba olacakken okuyup öğrendik. kızlarımız sayesinde doktor oldu, milletvekili oldu. cumhuriyet bize sahip çıktı. bana elimde olanların hepsini Atatürk verdi. tabiki sever sayarım. ruhu şad olsun. kendim inanmıyorum ama onun için en iyi dileğim umarım cennet vardır ve o da cennettedir.

büyük atam, sevdalın yazdi.
Öyle düşünenlere cevabım........Sevipte koynunamı gireceksin, eşşek gibi saygı duymak zorundasın...
zorundasın amk zorundasın. bi siktir git şimdi.
güzel adamdı... göçtü gitti.

arkasından konuşmak doğru değil.

götünüz yiyorsa yüzüne söyleseydiniz puştlar. atalarınız, dedeleriniz cesaret edemedi, siz kimsiniz?
Bir Türk sevmek zorunda değildir kesinlikle. Sever. içten, samimi, bilinçli bir sevgidir bu. Zorunlu değil.
Not; Türk dedim diğerleri üzerine alınmasın lütfen.
Sevmek zorunda değilsiniz, saygı duymak zorundasınız.
5816 sayılı Atatürk'ü koruma kanununa göre zorundasın.

(bkz: mecburen Atatürkçü)
(bkz: Abdurrahman Dilipak)
Sevmek zorunda değilsin ama saygıda mecbursun.
Bu tür provakatör başlıkları sürekli olarak hortlatan ve birbirini rahat bırakmayan her kim varsa amk.
5816 numaralı Atatürk’ü Koruma Kanunu maddeleri;

Madde 1 – Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Atatürk’ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk’ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir. Yukarki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.

Madde 2 – Birinci maddede yazılı suçlar; iki veya daha fazla kimseler tarafından toplu olarak veya umumi veya umuma açık mahallerde yahut basın vasıtasiyle işlenirse hükmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır. Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır.

Madde 3 – Bu kanunda yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet savcılıklarınca re’sen takibat yapılır.

Madde 4 – Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 5 – Bu kanunu Adalet Bakanı yürütür.
Önce şalcı bacı olayının aslı;

“O fotoğraf aslında TBMM kararıyla idam edilen ilk kadın olarak tarihe geçen Isparta’nın Sütçüler ilçesine bağlı Darıbükü Köyü’nden Hasan kızı Fatma’nın resmidir. Bu kadının darağacına götüren suç ise, “20’lik altın ve tarla karşılığı aynı köyden Eşref’in Hanife’yle evlenmesini temin etmek amacıyla Eşref’in karısı Ümmüşani’yi öldürmek” olduğunu da hemen ekleyeyim.”
Türkiye cumhuriyeti tarihinde sadece 15 kadın idam edilmiştir ve bunların içinde şöhret diye bir kadın yoktur. Var diyen çıkarır belgeyi ortaya koyar yetti lan yalanınız dolanınız.
siz kimsenin liderine saygısızlık etmeyin onlar da sizin liderinize saygısızlık etmesin .

chp lilerin saygının ne demek olduğunu acilen öğrenmesi gerekiyor !

2x2=kafana göre .
https://www.youtube.com/watch?v=mBk6XDq3nIU
ne atatürk’ün ne de atatürkçülerin böyle bir derdi yoktur.bu soruyu soran kendisine böylesi bir dayatmanın yapılmasını istemektedir ama avucunu yalayacaktır.
Özgürlüğünü kazandıran kişiyi seveceksin elbette, padişahın kulu köpeği değil özgür bir vatandaşsan bunu ona borçlusun. Ha anneanneni yunan’ın zykmemesini saymıyorum dikkat edersen.
atatürkçüler değil kemalistler nefret ettirmeye çalışıyor.isteselerde istemeselerde öyle bir görüntü oluşturuyorsunuz.(atatürk düşmanı çıkmam umarım)

Sonuç:kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama düşün ve araştır niye sevemeyesin.
atatürkcüler sayesinde yakında seveni kalmayacak !
Sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın.

O zaman eleştirme, arkasından atıp tutma büyük abiler gibi.
şu şartlarda çok zor be .

https://www.youtube.com/watch?v=MZ8lau9Wk0Y
ben kedi seviyorum .

öyle tatlılar ki sevdikce sevesi geliyor insanın .
Zorunda değilsin . Her kul sevilmeye ve sevilmemeye tabiidir. Ama saygı bir insana yakışan en güzel şeydir. Saygı duyun her fikre ve her ideolojiye . Bu güzel ülke hepimizin...Ayrılmak kolaydır , birlikte yaşama sevincimizi arttırmak zor. Kolayı herkes yapar hadi zoru başaralım.
Bir ülkede yaşamak için birini sevmene gerek yok. Bu saçmalıklara inanmayı bırakın artık. Biraz geliştirin kendinizi amk. Din, vatan, millet diyerek uyutuyorlar sizi.
kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil denilesi sorunun cevabıdır. evet..
ilk başlarda dindar bir profil çizen milletin saygısını kazanan ardından tam tersi bir inanca sahip olduğunu gösteren bunuda insanlara benimsetmeye çalışan birini elbetteki sevmeyiz bugün yaptıklarını başka bir insan yapsa demediğinizi bırakmazsınız ama anlatmaya değmez zira yalanlar öyle büyük ki bazıları hala mustafa kemali dindar olarak göstermeye çalışıyor mesele inancı değil yalanlar ve bu yalanlar bazılarınca ata kabul edilen kişi hakkında gerçekten enteresan.
sevmek sevmemek o ayrı konu zorunda değilsin belki. ama saygı duymak zorundasın. saygı duymazsan şerefinden ve Türk olduğundan şüphe ederim. kurtuluş mücadelesini başlatmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin kurucusu olan gazı Mustafa Kemal Atatürk saygıyı kesinlikle hak ediyor. sevme Tamam ama saygı duy. yaptıklarını yaptırdıklarini bil öğren araştır daha sonra sevme.