bugün

recep tayyip erdoğan kadar zengin değildir.
(bkz: gemicik)
bu mal varlığını nasıl elde ettiğini bilemeyeceğiz belki ama bunu devlete bırakması ayrı bir şeref göstergesidir. bir yakınına ya da manevi kızına hepsini devredebilir sonra ölür giderdi. önemli olan niyet diyor ya siz türkler, işte öyle.
sonra o malları kendisiyle beraber gömdürmeseydi iyi olurdu. devlete bırakmalıydı, evlat edindiği çocuklara burs vermeliydi, tarih kurumu gibi kurumlara bağışlamalıydı vasiyetinde.

dur lan yoksa?
remziciğim bizim çocuklara bi 15-20 bin gönder lafını görmezden gelen devekuşlarının pek bir ilgilendikleri zırt.
evet zırt.
seneler önce vefat etmiş ulu önder'i karalamaya çalışan cemaat mensuplarının uydurduğu hede.
bütün bu mal varlığını türkiyede devlet sosyalizmi uygulanarak milli kemalist burjuvanın oluşturulması için kullanmış olması ve ölümünden sonra tüm servetini bağışlamış olması atatürkün karizmasında en ufak bir çizik atmaz aksine yüceltir. sen kalk olarak servet yap ve hayattayken bu serveti sürekli olarak devletin sanayileşmesi için harca kültürel faaliyetlere destek olarak kullan ölünce hepsini türk tarih kurumu ve türk dil kurumuna bağışla sonra senin arkandan nasıl biriktirmiş diye sorsunlar.

adama sormazlarmı recep tayyip erdoğan 12.000 tl maaşla geceliği 15.000 dolar olan odalarda nasıl kalıyor 6 milyon tl serveti nasıl biriktirdi acaba?
erbakan, tayyip veya totoşun zenginliği yanında lafı edilmez zenginliktir, en azından kaynağı bellidir.
dünya üzerinde gurur duyacağı geçmişiyle bu kadar uğraşan ve kötüleyen bir millet daha yoktur. adam kendi eliyle bağışlandı yazmış ama hala atatürk şöyle zenginmiş böyle zenginmiş diyebiliyor. atatürk kimseden zorla para almamış ve ya o paraları eğlencelerde tüketmemiş. bu işte utanması gereken birileri varsa kesinlikle satılamaz ve ya istismar edilemez dini imanı üzerinden para toplayan şahsiyetlerdir. onlar bu millete bağışlarlar mı? yazıktır ekmeğini yediği kaba pisleyen insan demeye dilimin varmadığı insancıklara. bırakın boş lafları. millet galaksiyi keşfetti, biz hala bulunması imkansız birşey bulmuş gibi saçma sapan şeyleri manşet yapıp haftalarca konuşuyoruz. beğenmiyorsan susarsın arkadaş. kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda.
o kadar zenginmiş ki kefeni bilem altından yapıldığı rivayet edilir. kurduğu ticari şirketler halen faaliyettedir ve çok zengin bir aile bırakmıştır arkasında. katiyen bi tane toplu iğnesi dahi kamu hizmetine geçmemiştir. çalmıştır, çırpmıştır, kurtuluş savaşın'da mermi çalıp satmıştır.

atatürk'ü günümüzün basit siyasetcilerinden biri sanmanın vermiş olduğu yanılgı.
atatürk 1919-1923 4 sene içerisinde yoktan bir ülke kuruyorsa 20 sene içerisinde dünyaya sahip olamayışı şaşırtıcıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=VDIdyGderwI
atatürk'ü karalama ve milleri atatürk'ten soğutma çalışmalarına örnek yazı. zenginse ne olmuş? bu beyinsiz herifin, tayyip'in mal varlığını anlatma-açıklama cesareti var mı acaba? o kadar baba yiğitse, devlet büyüğünün mal varlığı ona bu kadar koyuyorsa götü yesin de bugünküleri yazsın. o zaman adam yerine konur ancak. 80 yıl geçti, şu adamın ölüsünü çekiştire çekiştire bitiremediniz be! mal varlığını sayacağına, bunları devlete bıraktığından, hiçbir şekilde sefa sürmediğinden bahsetsin iki yüzlü şerefsiz.
evet çok zenginmiş ve bu zenginlik içinde bize en büyük servet olarak cumhuriye'ti bırakmış.gelelim yazıdaki servete.şimdi araştırma güzel , doğru şeyler yazılmış olabilir ama atatürk o serveti ne yapmış? o Serveti devlete bırakmış. burada şu soru akıllara geliyor. şimdiki başbakan erdoğan yıllar önce ne açıklama yapmıştı? ben buraya yırtık çorabımla geldim demişti. kendisinin oğluna çok ucuz bir fiyatla(!) gemicik alması. eşinin hastanelere ortak olması vb gibi durumları ve bunun yanında hatırı sayılır bir serveti var bu açık. peki şimdi kendisi öldüğünde bu servetini siz sevgili kardeşlerine bırakacak mı? atatürk'ün türkiye için yaptıklarının yüzde 1'ini yapamayan bir adamın bu kadar serveti varken atatürk'ün servetine laf etmek saçmalıktır.
sonuç olarak ne olmuş dedirten yazıdır.

sonuç olarak ne olmuş diyorum o yazıyı yazan insana. o mal varlığı kime kalmış? kimin üstüne yapmış onları atatürk? eğer tavuğuna kadar konuşuluyorsa her ayrıntısını konuşalım.

atatürk, tüm mal varlığını türkiye cumhuriyeti'ne bırakmıştır. bıraktığı o malları satarak ailesini, akrabalarını ve yandaşlarını zengin yapmadı mı o recep tayyip erdoğan? ye ye bitiremediniz ülkeyi.

şimdi bakın bakalım recep tayyip erdoğan'ın çocukları ve karısının mal varlığına;
kaç bin dönüm toprak (meyveliğinden orman arazisine kadar)
kaç şirket
kaç gayrimenkul ve taşınmaz(villadan, apartmandan, iş hanlarından, çiftliklere kadar aklınıza gelebilecek her şey)
kaç araba, kaç gemi, yat vs. vs.
ve ne kadar paraları var hesaplarında? türk bankalarına bakmayın sadece.

sadece ailesinin mal varlığı sabancılara dudak ısırtır. bir de bununyakın akraba bölümü var, onlarda da bu saydıklarımdan ne kadar var?
bir de bunun -dost, yandaş tarafı var ki orası ayrı bir bomba. bir de onların mal varlığını dökelim ortaya.

atatürk'ün tavuğuna, portakal ağacı sayısına kadar yazan kişi eğer 'ben adamım' diyorsa, recep iktidara geldikten sonra yukarıda yazdığım kişiler ne kadar mal varlığı edinmiş, onlardan sonra o mallar kimlere kalacak döker ortaya.

he, eğer adamsa.

(duvarlarından, kolonlarından, musluklarına kadar altın kaplama bir otelle recep'in ilişkisini saymadım bile.)
gönlüyle, yüreğiyle, her yönüyle.
oğluna gemicik alacak kadar zenginleşememiştir. evlat edindiği manevi çocuklarına bol keseden zenginlik verip şımartmamış, iyi bir eğitim almalarını sağlamıştır. listedeki ağıllar, bağlar bahçeler de vatandaşın kendisine duyduğu minnetin göstergesi olan varlıklardır.

orospu çocukları bu adamın osmanlı'yı batıran borçlardan kurtulmak için yaptıklarını, günümüzde belli (!) bir zümrenin nasıl kaymak tabaka oluşturduğunu hiç gündeme getirmesin, kendince alternatif tarih yazmaya devam ededursun, annelerinin geçmişleriyle ilgili araştırma yazılarını da bekliyoruz efendim.
mülkiyet hakkı diye bir hırsızlığı kabullendikten sonra; din denilen ve ezilenlerin ezene karşı olan haklı mücadelesi ölümden sonraki yalanlara ertelemeyi öğütleyen yalana inandıktan sonra, kapitalizmin fırsat eşitliği üzerinden umutları sömürmesine kandıktan ve haklı bulduktan sonra;

bir insan başka bir insanın zengin olmasının kötü bir şey olduğunu nasıl düşünebilir. hadi ben mülkiyet hırsızlıktır diye düşünüyorum. anarşistim ve tüm dinlerin ve tüm devletlerin yok olmasını istiyorum. bana göre en küçük mülkiyet bile kötüdür.

ama size göre mülkiyet kötü bir şey değil ise, niceliğini neden kafanıza takıyorsunuz onu anlamıyorum. bir de mesela bundan 10 sene önce koçlarda biri tayyip için "1 milyar doları var" demişti. ve bu mustafa kemalin parası o kadar yapmıyor bana kalırsa. o zaman mustafanın ki kötü bir şey ise tayyipin ki ne oluyor bu durumda?
recep tayyip erdoğan,

abdullah gül,

necmettin erbakan

kadar zengin değildir.

ayrıca paşa sağlığında, vefatından sonra tüm servetini devlete bağışlamıştır.

diğerleri de yapsında görelim. bağışlasınlarda görelim.
"o nedenle öldükten sonra çocukları birbirine girmiştir",
"o nedenle çocukları filocuklar kuruyordur"
"o nedenle özel hastaneler çoğalıp tektipleşmeye başlamıştır"
"o nedenle vekil maaşı yetmiyor deyip ticaret yapmak zorunda kalmıştır"

daha bir sürü neden sayılabilinip iyice ifşa edilecek zenginliktir.
sonunda mileete bırkamıştır.sorun yoktur.ve ayrıca melih gökçek bile atatürkten zenginmiş bu ilk entriden onu anladım ben.ve melih gökçek tek kuruşunu halka bırakmayacaktır.