bugün

evet efendim...

kulislerde buyuk lider kahraman üst insan karizmatik lider oldugu konusulan ve cumhuriyeti kurdugu iddia edilerek olmasaydi olmazdik denilerek ulu önder oldugundan bahsedilen mustafa kemal ataturk un turk halkinin yuzde 95i tarafindan neden bu kadar cok sevilmediginin sorgulanmasi durumudur.

arkadaslar demin tartisma programi izliyorum bi cay demlemisim on numara bi demlik bosa gitti gerci. cay icemiyorum biliyosunuz kansizlik var bende asiri. icemiyorum ne kadar sevsem de. hülasa o programda ataturk hakkinda konusulan seyleri dinledim falan filan ve genel bir dusunce olustu bende. o da ataturk u turk halki sevmiyor. zaten ben bu olayin farkina gerek kahvehanelerde gerek kosebaslarinda esnafla yaptigimiz muhabbetlerde olsun farketmis fakat ruzgar o ara bana dogru estiginden aman dedelerimi astirdilar beni de astirir bunlar ya da tecavuz edip s.kerek öldururler diye gikimi cikartamamistim.fakat artik gecti o gunler tayyip erdogan in izniyle cok sukur. hayir madem ataturk bu kadar kahraman lider komutan falansa neden halk in yuzde 95 i bu kadar sevmiyor bu kisiyi acikca soyleyin kardesim.
Türk halkının %95 inden sonrasını okumadım.
Çünkü prim yapan şey o. Yalakalar da öyle gerektirdiği için sevmiyor. iki gün sonra hükümet değişsin hepsi atatürkçü olur.
Yüzde mi 95, sevmeyen vatan hainleri var tabi ki, ha bu arada kendini eleştirmeni sevdim, kansız.
Tükiye'de Kadın pazarları olmaması, Erkek çocukları istedikleri gibi bademleyememek, Dinden çıktı diye Alevi kesememek, namaz kılmadı diye sevmediği birini öldürmek ve 4 kadın ile gönül eylendirememek gibi Başlıklar Yeterlidir.
Evet efendimden sonrasını okumadım. Ya hbbia niye döndün?
atatürk ' ü seven ve sevmeyen kesim bellidir. insanların beynini açıp atatürk sevgisi koyamayız zorla. herkes inancında ozgürdür. bu da atatürk sayesindedir. sırf bu yüzden bile saygı duyulması gerekir. atamızdır. ülkemizin kurucusudur. şimdi arakanlılar gibi ordan oraya göçüp , yaşayabilmek için çırpınmıyorsak atatürk sayesindedir. milletimiz varolsun.
Şeref’leri yok ondan dolayı yoksa başka bir sebep yok.
Halkın 95' i yazmış da ölçtün mü dostum? Sen bir izmir'e, Balıkesir'e git anlarsın. Bak mesela Atatürk olmasaydı şuan sana bu cevabı yazamaz sen de okuyamazdın. Biraz mantık be.