bugün

- asıl öznenin atatürk değil, onun fikirleri, yaptıkları ve bıraktıkları olduğunu bilen kişidir.

- bunun putlaştırarak tapmak değil, aslında insan olan her türk'ün hissetmesi gereken bir minnet duygusu olduğunu düşünen kişidir.

- onun kitabını okurken, filmini izlerken, istiklal marşını okurken, 10 kasımda sirenler çalarken ağlayan kişidir.

- ve hepsinden önemlisi, sistematik olarak atatürk kelimesinin içini boşaltmaya, onu bir fikir ve ideoloji olmaktan çıkartıp "içki içen, kadınlara düşkün, putlaştırılan kişi" kalıbına sokmaya çalışan minnet duygusundan yoksun sinsi kişilerden ve o kesimin şakşakçılığını yapan kişiliksiz gençlerden nefret edendir!
atatürk'ün düşünce sistemini lekeleyen insandır. unutulmamalıdır ki atatürk öldü, kişi olarak hepimiz gibi bir süre yaşadı sonra öldü. ondan geriye görüşleri, ideolojisi kaldı. siz de ancak ve ancak onun gibi düşünürseniz ve davranırsanız onu gerçekten sevebilirsiniz.
atatürk'ün seveceğini hiç sanmadığım insandır.
(bkz: putperest)
atatürk ün yaşasaydı sevmeyeceği, kulağını çekeceği insandır.
tapılan sadece yaradandır. ataya saygı duyulur, tapılmaz... ata hangi insanoğluna tapmıştır ki bu zamana kadar bizden de tapmamızı istesin? sev, say, sahip çık, an, hatırla kafidir.
türktür türk !
türk eğitim sisteminin; uydurulmuş yakın türk tarihinin, azizliğine uğramış dimaglardır.
tapılması gereken insana tapan insandır.
elin abd'de yaşayan emekli imamına bile peygamber gözü ile bakıp, tapan insanlar olduktan sonra atatürk gibi birine uç duygulara sahip olanların tapması doğaldır.

ama burada kimse atatürk'e yapmıyor.
atatürk'ün üstün kişilği yüzüne insanlar ona yüksek şekilde saygı ve sevgi besliyor.
bu saygı ve sevgiyi dünya bile beslediğini düşünürsek o halde tüm dünya atatürk'e tapıyor.
tabii bu durumdan emekli imamlara tapanları çıkarmak lazım.
adnan hocanın ayağını öpeceğime , atamın mezarına çiçek koyarım lan.
Anıtkabir'i zaman zaman Kabe'ye çeviren insandır . Atatürk yaşasaydı bu tip hareketlere asla izin vermezdi .
''Ben size hiç bir ayet ve dogma bırakmıyorum'' diyen, ''Benim naçiz vücudum bir gün toprak olacaktır.'' diyen Ata'yı çok sevdiğini söyleyen, fakat onun en temel ilkeleriyle bile çeliştiğinin farkında olmayan bünyedir. Atatürk kendisine tapınılmasını istese bunu yapamayacak güçte miydi? ya da şöyle söyleyelim, bunu yapmaya hazır her devrin adamı yalakalar (bkz: kemalettin kamu) (bkz: behçet kemal çağlar)yok muydu etrafında? nitekim zaman olarak ona pek de uzak olmayan stalin isimli gerizekalı bunu denemiş, ölümünden kısa bir süre sonra da kendi ülkesi tarafından hain ilan edilerek gereken ayarı almıştır. Atatük'ü ilahi varlık gibi görenler, ulu önderi stalin gibilerle aynı dereceye düşürdüklerinin farkında mıdırlar acaba?

bu kişiler ile ilgili basına yansıyan bazı haberlere bakınca gülmekle ağlamak arasında bocalıyorsunuz. mesela Atatürk'ün bir balmumu heykeli yapılıyor, boyu da 1.69. yani atatürk'ün gerçek boyunda. bu elemanlar araya giriyor, ''siz Atatürk'ün boyunu nasıl kısa yaparsınız '' diye ortalığı birbirine katıyorlar ve yerine 1.85 boyunda bir atatürk heykeli konuyor. bunların kafa yapıları bu işte...
akıllı adamdır.akıllı adam akıllı adama saygı duyar,ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışır fikirleri hakikatten insan üstüysede adama değil düşüncelerine tapar.
tapmak değildir o. sevmektir. türkçede neden eylemleri yanlış kullanarak ya da çarpıtarak anlatım bozukluğu yaparız ki?
(bkz: atatürk e tapan insan)
kraldan çok kralcı olmak kraldan soğutur tüm insanları.
amacını aşan , kaş yapayım derken göz çıkartan insan tipi.
yanlış yolda olan insandır.
kendinden biraz nitelikli bulduğu her insana tapma potansiyeli olan insandır.
büyük ihtimalle böyle biri, yani ilah gibi tapan insan yoktur, ama;
taksim'deki atatürk heykelinin önünde (yanılmıyorsam ağlayarak) durup, birşeyler söyleyip sonra "k.atatürk" imzasına elini süren bir kadın görmüştüm. Eminim tapmıyordu, ama o kadın o anda, bence benim kabe'ye karşı hissettiklerime/hissedeceklerime benzer şeyler hissediyordu.
birilerine nedense batan insandır.
sizene oğlum, istediğine istediği şekilde ilgi gösterir insan.
hani feto, tayyip vs gibi adamlarında bir sürü tapanı var ya, heh işte atatürk'e tapmakta böyle bir şey.
tek fark... atatürk'e tapan zamanında güzel işler yapmış birine tapar; feto - tayyip gibi adamlara tapanda henüz bir şeyleri idrak edememiş durumda olur.

tap(a)mıyorsan, uzak dur; o güzel insanın-atatürkün- adını ağzına alma!

eyyy edit: küçük tayyoşlar işbaşında!
insana tapan bir ahmaktır. neye tapacağını şaşırmıştır, utanmadan bir de Allah a layıkıyla tapanlara yobaz der, oysa bilmez ki yobazın ta kendisidir.