bugün

başlık esasında şöyle tasarlanmıştı: (ulu önder mustafa kemal atatürk hazretleri yaşamış olsaydı kendisine bir yabancı gazeteci kimliği ile sorulacak tek soru.)
her neyse.
herkese sorulur da neden atatürk'e soru sorulmaz anlamadım. biraz geç açılmış bir başlık ama idare eder. geç olsun güç olmasın.

izmir suikastı sonrası tüm muhalifleri temizlemek önceden tasarlanmış bir proje miydi?
günümüzdeki solcuların sizi putlaştırıp sizin üzerinizden oy toplamasını nasıl buluyorsunuz?
halkınızı özgür bıraktıktan sonra hiç kendini geliştirmeyen, o eski adil, dürüst ve çalışkan halkın yıllar içinde bırakın ileri gitmeyi tembelleşip birbirini kandıran, öldüren, asan kesen bir topluluk haline gelmesinin yetmeyip birde sizi sorgulayacaklarını o yıllardan tahmin edebilmiş miydiniz?
bizi affeder misin?
--spoiler--
"Kraldan çok kralcı anlayış sahiplerinin bir dogma haline getirdiği Atatürk ise eleştirileri açık biriydi. Bizzat Mustafa Kemalin tavırları günümüz Kemalistlerinin yanlış tutumunu işaret ediyor.

Cumhuriyetin on ikinci yıl dönümü için bir sıra uranlar (pankartlar) hazırlanmıştı. Bunlar içinde şu örnekler de vardı :

"Atatürk bizim en büyüğümüzdür."
"Atatürk bu ulusun en yücesidir."
"Türk ulusu yüzyıllardır bağrından bir Mustafa Kemal çıkardı."
Yazılanları özenle gözden geçirdi. Bunlarla bunlara benzeyenleri çizip tümünün yerine şunu yazdı : "Atatürk bizden birisidir."
--spoiler--

kraldan çok kralcı olan biri sence doğru yolda mıdır?
sizin ilkelerinizin sonuna "izm" getirip yerinde sayan, "atatürk ilkelerini bi geliştirelim" demeyen, isminiz üzerinden prim yapmaya çalışan güruh hakkında ne diyeceksiniz???
--spoiler--
"Atatürk'e hakaretten sanık bir köylüye ilişkin kovuşturma yapılıyordu. Durumu Atatürk'e söylediler. "Mahkemeye veriyoruz." dediler. "Size sövmüş." Atatürk sordu : "Ben ne yapmışım ki ona? Kovuşturma belgelerini inceleyenler açıkladılar :
- Gazete kağıdıyla sardığı sigarayı yakarken kağıt tutuşmuş da ondan."Atatürk : "Siz hiç gazete kağıdıyla sigara içtiniz mi?"
- Hayır.
- Ben Trablus'tayken içmiştim, bilirim. Pek kötü şey. Köylü bana az sövmüş. Siz bunun için onu mahkemeye vereceğinize, ona insan gibi sigara içmeyi sağlayınız!"

http://www.belgehaber.com/haber.php?haber_id=2532

--spoiler--

sizden sonra çıkarılan 5816 sayılı kanun hakkında ne buyurursunuz?
sürekli bahsi geçen şu "be hey dürzü" gerçekten dürzü müdür?
değilse, dürzülük sizi dogma haline getirip her adınız geçtiğinde sahte bir heyecanla bu dizeleri okuyup adınız üzerinden prim yapmaya çalışanda olabilir mi?
atam seni yemin ediyorum çok seviyorum dedikten sonra son zamanlarda üstüne düşündüğüm bir konuyu sormak istiyorum müslüman mısınız?

ps: cevap evet ya da hayır olacaktır; ancak amaç merak gidermektir.
atam; halkımızın senin ilkelerini aradan yüz yıl geçse bile anlayabileceklerine inanıyor musun?
neden musul ile kerkükü almadın.
hala türklerin zeki olduğunu düşünüyor musunuz?

(bkz: türk milleti zekidir)
Atatürkçü geçinip ilkelerinizin sadece işine gelenleri uygulayanlara öğütünüz nedir.
atam emanetine sahip çıkmak için daha ne yapmalıyız?
katiller kahraman, vatanseverler hain oldu çünkü.
askeri okul sınavlarında sorulduğu iddia edilen Hz.Muhammed(sav.) imi Atatürkü mü kurtatırdın eğer denizde boğuluyor olsalardı sorusuna tepkin ne olurdu?
Hangi takımlısınız
bugünler için değer miydi?
Laiklik dinlerin özgürce yaşanması için mi geldi yoksa dini gerekliliklerin yasaklanması için mi? ( günümüzde sırf bu yüzden atamızı dinsizlikle suçlayanlar var laiklik dinlerin özgürce yaşaması içindir )
mussolini - baptista - franco - hitler

sence hangisi?
neden almanlar değilde ingilizler?
atatürkesorulacaksorular.zip
"paşam, yeni meclise gidelim mi?
ah bir dakika, güdümlü füzeleri de yanımıza alalım..."
Bu güne kadar yaptıklarımıza rağmen, bizi affedebilecek misin?
içiminiz acıması bizi affetmeye yeter mi ?
neden halifeliği kaldırdınız? ve neden bir milyar dörtyüz bin kişiyi yönetme gücünden vazgeçtiniz?