bugün

büyük devlet ve siyaset adamı, büyük kumandan ve büyük devrimci olarak kalıcı ve yaşayan bir deha olan cumhuriyetimizin kurucusu atatürk 'e, ayyaş diyen radikal gruplardır.

yaveri salih bozok 'a göre, atatürk, hayatında hiç sarhoş olmamış ve sarhoşluktan hoşlanmazmış. kadehin dibine bir parmak rakı koyup, onun üstüne üç katı kadar su koyarak, yarım saatte bir, ondan bir yudum alırmış.

elbetteki içki içip içmememesi veya sarhoş olup olmaması bizi ilgilendirmez. ama atatürk 'e dil uzatacak başka bir şey bulamayan beyinsizler, onun içki içtiğini bildikleri için, atatürk'ün sofrasını, abartılı bir şekilde anlatmayı kendine meslek edinmeleri ve onu ayyaşlıkla suçlamaları, çok çirkindir.

yine salih bozok 'a göre, atatürk 'ün sofrasındaki en şahşalı yemek, kuru fasülye ve bulgur pilavıymış. atatürk, rakının yanında, leblebi, kavun ve beyaz peynir yermiş. bu olay günümüz devlet bakanlarının, özel uçaklarına paris'ten özel olarak yemek getirtmelerinin yanında, gayet masum kalır. o, cumhurbaşkanlığı ve başkomutanlığı süresince, vatan toprağından başka toprağa ayak basmamış, yabancı devlet adamları, onun ayağına gitmiştir. bu da onun, zevke ve sefaya düşkün olmadığının kanıtıdır.

ayrıca, atatürk'ün sofrasında genellikle, memleket meseleleri ve ilim konuşulurmuş.

edit: bu başlık, bu gece sözlükte yer alan, başka bir başlığa atıfta bulunmamaktadır. dikkat ettiyseniz bu başlık 11 gün önce açılmıştır.

ayrıca, eksilenmek umrumda değildir ve gerçeği değiştirmez. atatürk'ün yaverine mi inanacağım? eksileyenlere mi?
şimdiki beynine abdest suyu kaçmışlar onun çakırkeyf haliyle yönettiğini; ayık kafalarıyla on yıldır yönetememektedir.
hayır tamam atatürk ayyaştı, bü ülkeyi kurtardı, siz ne yaptınızda onun hayatını derinlemesine irdeliyorsunuz diye sorulacak gereksiz adamlar.
Bende kurtarsam bu düşüncesi hocalara bağlı olan ülkeyi ve bu şekil de bir sistem getirmek istesem bende ayyaş olurum... Ne gerek var! kapı gibi şeriat var dı... Ama din üzerinden o kadar çok kalpazan varki! Uyanın bu ipnelere prim vermeyin. Dini bütün bir insan olarak bunları deme gereği hissediyorum. Allah yolun da yanlış bir şey soylediysem o dusunculerimden beni kurtarsın.
ayyaş denmesi zorunuza gidebilir. alkolikte zorunuza gider, o yüzden en iyisi her gün alkol alırdı çok severdi diyelim. yazık beyinsiz olmasın arkadaşlar.
başlı başına ironi. adam bir şeyi çok seviyor ve ona hakaret edilmesini istemiyor. sonra edene hakaret ederek saygı bekliyor falan. neresinden tutsan elde kalan...
beyni şırıngayla alınmış ve beyinsiz kalmış yobaz bir koyundur. keza tarikat ve cemaatlerle bağlantısı olma oranı çok yüksektir.
dikkat çekmeye çalışan gale alınmaması gereken adı üstün de beyinsizdir.
ayyaş olmanın soysuz olmaktan iyi olduğunu bilmeyen adamdır.
ingiliz emperyalizmi atatürk'ü karalayacak başka bir şey bulamamaktadır.
ilah mı kardeşim atatürk alkolikti bende alkoliğim içmek kötü bi olay olabilir fakat atatürk günahsız mıdır? nesi zorunuza gider? ayyaş biraz argo olabilir ama alkoliktir kimse bunu dedi diye beyinsiz ilan edilemez.
cahil cühela takımından olan beyinsizdir. okumuş, hatta 3 üniversite bitirmiş olsa da kendisine okumakla adam olunmuyor işte dedirten tiptir. neyi neresiyle okuduysa artık, yazık. ayrıca bu tipler kendi yazar kendi bozar. atatürk'e çamur atar, sonra o çamura şekil verir ve doğruymuş gibi konuşur da konuşur. put der, alkolik der, dinsiz der.. der der der yani ama neyin ne olduğunu bir allah bilmektedir bir de aklı olan ve düşünen insanoğlu.
aynı beyinsizler sürüsü o'na; dinsiz, din düşmanı, mason, diktatörde demiştir.
kısacası; it ürür, kervan yürür.
atatürk ün herhangi bir kusurunu bulamamış ve kendisine göre kötü saydığı '' içki içmek '' üzerinden atatürk e bok atmaya çalışan insanımsı. size noluyor lan? size ne? zorlamayın fazla. mükemmel bir adamdı sizin atacağınız bokların yanına bile yaklaşamayacağı kadar mükemmel.
içki içerek ölmesinden rahatsız olmayan yazarın, ayyaş denmesinden rahatsız olduğu tutarsız bir davranışdır.
derse desin siz değilmisiniz ülkede ifade özgürlüğü olmasını isteyen!

ilk önce kendi tabularını yıkıcan arkadaş...
(bkz: ağır şakirt)
hadi diyelim içti, içti. her gün kör kütük sarhoş oldu ve karı kızla eğlendi.
her gün başka alemlerde, her gece başka bedenlerde buldu kendini, bunu mu istediniz benim canım şakirt ve yobazlarım. oldu diyelim o zaman. sanayiyi sıfırdan kurdu mu yine, eğitim reformunu aylara sığdırmadı mı yine, neredeyse gittiği her cephede destansı zaferler kazanmamış mıydı öncesinde, ekonomiyi en baştan inşa edip osmalıdan kalan borçları süpürmedi mi sonrasında. arkadaş anladık, istiklal mahkemelerinde geberen gericilerin yasındasınız hala. bak adam o kadar içkinin arasında(?!?&) özetinin özeti.. bile ufak kalmayacağı ve bir o kadarda küçümsenmeyecek neler yapmış.
Oyle olsa bile denilecek tek sey: "adam sarhos kafayla kurmus siz ayik kafayla batiriyonuz." demek olur heralde
kendi peşinden gittiklerinin sözünde durmayan, milleti zamlarla, sınav adaletsizliklriyle, kendi evlatlarına çektikleri kıyaklarla, petrol fiyatlarıyla alenen sikerken bunu reform diye kendisine yutturan godoşlara biat kültürü nedeniyle ses çıkartamayıp kendi ezik duygularını başkalarına yansıtması ve bunu yaparken de biat ettiği (ve aslında için için isyan ettiği) kitlelerin götünü yalamaya çalışmasıdır...

Yazık lan, ezikliğin bu kadarı da fazla...
içinde ki kin'i kusan beyinsizdir.
atatürk te sorgulanmalı (bkz: yalanmı kardeş)
Şeref yoksunudur, nereden geldiğini bilmezin tekidir. Sen babanın taşaklarında sağa sola sallanırken atatürk cumhuriyeti kurmuştu bile, be hey dürzü!
Noldu şakirtler zorunuza mı gitti?
madem atatürk'ü seviyorsun, gerizekalı olmanı gerektirecek bir durumun da yok ise ozaman neden atatürk'e ayyaş demiş olan adam ile sorunun olsun ki?

hayır o tipte bir adamın çok sevdiğin ulu ve yüce atatürk'e "süper adamdı rahmetli" demesini mi istersin?

benim sevip saydığım bir adam olsa atatürk, bu tip yoz yobazın arkasından ana avrat küfretmesini tercih ederdim.
5 dakikalık videosunda karakteri dibine kadar ortaya konulmuş olan beyinsizdir. o.çocuğudur.

tövbe ben orospu çocuğu demedim. osmanlı çocuğu demek istedim ki.