bugün

tam bi kemalist kişilik bozukluğunu ifade eden durumdur. neymiş atatürk'e saygı duyacakmışız haddimizi bilecekmişiz. lan sayın arkadaşım tayyip erdoğan bu ülkenin başbakanı. sen niye ona saygı duymuyorsun o zaman. şu kafayı neyle açıyorsunuz cidden merak ediyorum. evet.
tam bi yalamaya alışmışların kişiliğini gösteren başlık olmuştur.

lan sayın arkadaşım eşek, senin başbakanın atatürk'üne saygı gösteriyormuki, saygı bekliyor diye katılacağım önermedir.
saygı gösterilecek kişinin toplumun geri kalanına saygı göstermemesinden ileri gelen durumdur.

hele ki tüm ülkeyi kucaklaması gereken bir başbakanın ötekileştirdiği ötekilerin saygı duymaması gayet normaldir.

atatürk ile kıyaslanamaz olduğu için konunun atatürk boyutuna gram dahi girilemez.
(bkz: kemalist kişilik bozuklugu)
Saygı gösterilecek insanı iyi belirlemiş ve söveceği insanı adil değerlendirebilmiş insan türüdür. Mantıklıdır .. Eli sıkılasıdır .. Baş üstünde taşınasıdır.
atatürk bu ülkenin kurtuluşunu sağlamış, çağdaşlık yolunda önemli adımlar atmış, halkına hakaret etmemiş, ona değer vermiş, mutluluk ve refahı için büyük çaba göstermiş saygın bir devlet adamıdır. rte ise, tam tersine bir yapıya sahiptir. dini kullanan, demokratik ifade özgürlüğünü, sadece ve sadece kendi kişisel çıkarları için yarattığı korku devleti ile halkı susturmaya yönelik politikalar gütmesi, halka değer vermemesi, halkın aleyhine işlere imza atması ve halkın bir kesimine sürekli hakaret etmesi, halkın bir kesimini kışkırtarak halkı kamplaştırmaya çalışması nedenleriyle, halkın yarısının gözünde değeri sıfırdır. bu haliyle, kendisine yönelik olumsuz duyguların yaratıcısı bizzat kendisidir. gariptir ama, aslında istediği tam da budur. diğer yarıyı da kendisine benzeterek, ilelebet iktidar olmak istemektedir.
atatürk hakkında sadece anlatılanı bilip onu ölümüne savunurken erdoganın her açığını yakalamaya çalışan saygısız tuhaf insandır. bu insanlar böyle kıyaslamalar yapmaya devam ederse bu ülke hiç kalkınamaz. atatürk öleli kaç yıl oluyor? uyanın artık geçmişe degil geleceğe bakmak gerek.
demokrasinin insanlara sunduğu imkanlardan biri. demokrasi; bu durumun tam tersine de aynı seviyede imkan verir. (bkz: sen haklı değilsin ben haklıyım)
hakedene hakkını veren kişi eylemi.
başbakana saygı bekleyen ama başbakan ı sevmeyen dingil şeklinde başlık açan kişinin ironinin dibine vurması.
Erdoğan ile atatürk'ü bir tutmaktan daha saçma olmayan durum.

Anlamadığım nokta şu; ister beğenin ister beğenmeyin mustafa kemal atatürk bu ülke için epeyce birşeyler yapmış. Bazılarının canını acıtan eylemler de yapmış olabilir, zamanın şartlarına göre degerlendirilmeli bence. Diğer yanda erdoğan, tamam, belli bir akimin lideri olabilir ama toplumu birleştirici bir ideolojisi olmadığı aşikar. Hatta cumhuriyet döneminde hiç olmadığı kadar ötekilestirme yaşanmakta son yıllarda. Buna delil olarak, görüşlerine muhalefet eden herkesi ya laikçi ya pkkli olarak yaftalamasi gösterilebilir.

memleket için ne yaptılar konusuna ise değinmek bile istemem. Çünkü kiyas yapmak mustafa kemal'e hakaret etmek olur.
Partizanligi bir kenara koyup düşünen her akpli, erdoğan'ın bu memlekete ne kadar katkısı olduğunu görecektir, gerçi olmayan şey gözükmez, göremeyecektir demek daha doğru sanırım.

Atatürk'e saygı duyun deyip erdogan'a sövenler derneği, belki de gecmisini, atalarının bu ülke için neler yaptığını, bu ülkenin nasıl kurulduğunu unutan, nankör eniklerin, haddini aşıp atatürk'e sövmeye başlamasına tepki olarak dogmustur.
(bkz: atatürk ile recep tayyip erdoğan ı kıyaslamak) gülüp geçerim.
mantıklı bir eylemdir. keza tamamen zıt fikirlerin insanlarıdır ikisi de. rte'ye saygı duyun diyen de atatürk'e sövmektedir en nihayetinde.
Erdoğan'a kin duymayan kemaliste bu ülkede kemalist demezler. Nasıl Erdoğan 'a' deyince Kılıçdaroğlu 'b' diyorsa buda öyle bir şey.
yerinde harekettir. çünkü birinin kurduğu devleti biri bölüyordur.
Dogru yol gostergesidir.
türkçe bilmeyen bir troll ün başlık açmasından daha içler acısı olmayan eylemdir.
istiklal mahkemelerinde insanları suçsuz yere astıranların topluma saygı gösterdiklerini öğrenmemize vesile olmuş durumdur. diyorum ya kafa güzel bunlarda. evet.
ülkeyi satan, amerikan yaltakcısı, halkıma ananı da al git diyen, şehidime, askerime ve türkiye'ye laf getiren suriye gibi kardeş ülkeye savaş çağrısında bulunan herifin sadece adı başbakan olur.
(bkz: Pırtımın başbakanı)
Kemalist gerzeklerin yaptığı şey.

Atatürk e saygı bekler sonra gidip erdoğan a cumhurbaşkanımıza küfür eder.

Geçin bu işleri. isteyen istediğine saygı gösterir.
düşünme yetisini üreme organıyla yapan canlı söylemi.

beyin bir düşünme organıdır. sizi ve eğer varsa beyninizi düşünmeye davet ediyorum. eğer atatürk olmasaydı ne olurdu? ve tayyip erdoğan olmasaydı ne olurdu şeklinde.

atatürk olmasaydı türkiye diye bir devlet olmazdı. hepiniz de gavur dölü olurdunuz.

tayyip olmasaydı marmaray olmazdı. aksaray olmazdı. allah var üç beş güzel icraat yaptı. onlar olmazdı. ama hepsi o kadar yani. türkiye cumhuriyeti yine var olurdu sağlam bir şekilde.

koyunları kimin güdeceğine karar verme hakkı koyunlardadır der demokrasi. oy verecekseniz yine verin. beni ilgilendirmez. ancak atatürkle tayyibi kıyaslayacak kadar gerizekalı olmayın. atatürkü peygamberimizle kıyaslayan gerizekalı kemalist görünümlü ergenlerden bir farkınız yok.
bir başkası için;

(bkz: islama saygı gösterin deyip ateyizlere sövmek)
Adam darbeciyle halkın oyuyla seçilmiş kişiyi bir tutuyor.
Oy vermediğim adama neyin saygısını göstereceğim?
" ne alaka " DEDiRTTi. canınız çok mu yanıyor !..