bugün

gördüğünü yapan çocuktur.
az önce mahalle maçında degaj yaparken terliği ayağından fırlayan çocuktur.
çaresiz kaldığında kendi kendine çözüm üretmeye çalışan çocuktur.
büyümüştür. belkide uludağ sözlükte yazardır.
Aynı eylemi bilgisayar sahibi olduktan sonra cd ye cd-room a yapıcak olan çocuktur.
(bkz: 90 larda çocuk olmak).
ve o çocuk büyüdüğünde bilgisayarındaki tüm sorunları restart atarak çözeceğine inanan bir insan oldu.
90lı yıllarda hayat sürmüş çocuktur.
eskinin tadı tuzuydu o.
mario ile tank 1990 ile büyümüş çocuktu o.
televizyonu tepesine vurarak çalıştırma potansiyelini içinde barındıran çocuktur.
(bkz: bilgisayar fanını süpürgeyle temizleyen genç)
+ olum kaset çalışmıyor.
- üfle.
+ denedim.
- kapakları çıkar.
+ denedim.
- o zaman atarinin içini üfle.
+ denedim.
- adaptör ısınmıştır bekle az.
+ bir dakika.
- oldu mu?
+ hayır.
- yan çevir.
+ öff.
o üfledikten sonra plastiğin kimyasal kokusunuda çiğerlerine çekip oh be bu oyunlarda bir başka güzel kokuyor diyen çocuktur.
gerçekten (bkz: üfleyince düzeleceğini sandığımız sorunlar)
playstation çıktığında cdyi kolonyalarak temizlemeye çalışmış çocuktur.
(bkz: hangimiz yapmadık ki)
nesli çoktan tükenmiştir. en azından ben senelerdir anadolu topraklarında o manzaraya rastlamadım.
kasedin atariye koyulan yerini üfleyen çocukla aynıdır bu çocuk... hey gidi günler hey..
içimizden biridir, bendir, sendir, odur canımızdır çocukluğumuzdur efenim. fikrimce artık öyle çocuklar kalmadı şimdiki çocuklar oyun konsolları ile dvd ler ile uğraşıyorlar hatta uğraşmayıp direkt olarak indiriyorlar halbuki eskiden öylemiydi bir atari kasedini günlerce aradığımı bilirim hiç unutmam terminatör filminin oyununu bulmuştum kuzenimde hemen ödünç aldım(tabii benim ödünç almam 6 ay - 1 yıl felan) heyecanla eve geldim kaset çıplaktı yani kutusu yoktu biraz üfledim az biraz sildim ve atariye taktım oyun açıldı o anki heyecanımı görseniz illuminatiye kabul edildim sanki. sonra ne mi oldu? oyuna reset attım kaset açılmadı çıkarttım üfledim olmadı kolonya döktüm atletim ile sildim yine olmadı en profesyonelce tavrımı aldım ve kaset üzerinde türlü deneyler yaptım bulaşık deterjanı bile döktüm üzerine ama olmadı, olmadı, olmadı hala içimde uktedir o kaset hey gidi günler hey.
Biz, yani bizim 90'lı nesilden olduğu garanti olan çocuktur.
Tozdan calismayan ateri kasetine ufleyerek hava yoluyla tozlari temizlemeye calisan cocuktur. az yapmadik.
15 yıl sonra evlenmek için baba ocağından ayrılırken, şahsi eşyalarını bir kutuya koymak için bodruma girdiğinde o kasetleri bulduktan sonra atarisini de arayıp çalıştırmaya çalışan çocuğun yetişkin halidir. evlenceksin oğlum haftaya kendine gel
Hem kasede, hem de atarideki kaset girişine üfleyen çocuktur bu.

O Monte Cristo kontuydu, babamdı, annemdi, kardeşimdi, arkadaşımdı, o sizdiniz , ve bendim. O hepimizdi.

(bkz: v for vendetta)
(bkz: ateist kadını üfleyerek temizlemeye çalışan çocuk)
(bkz: yaran yanlış okumalar)