bugün

hoş gelmiş.

https://www.cumhuriyet.co...isinegi-tehlikesi-1767877

görsel
görsel
görsel
Hoşgeldin reis. Memlekette bir sen eksiktin zaten.
Bunlar virüsten çok daha pis bela olacak ilerde gibi geliyor bana. Dirseğimi eşek arısı sokmuş gibi kıpkırmızı yapıyorlar. .
gel panpa gel panayır var içeride sen de gel.
Bu en iyi günlerimiz.

Göletlerde derelerde ne kuş, ne kurbağa, ne balık, aslında ne gölet ne dere bıraktık.
Yaşam alanlarının mınakoyup canlı türlerinin yaşam alanlarını yok ederek değişime uğratarak besin zincirinin halkalarını kırdık.
Göçmen kuşlar değişen bu eko sistemde artık göç yollarını değiştirecek veya yok olacak.
Kırım aybaşılı Kongo hastalığı mı dersiniz, deli dana mı, Corona mı vb hepsi değişen çevre iklim yok olan, müdahil olduğumuz yaşam alanları sonuçlarıdır.
görsel
Aynısından bir tane öldürdüm şu an. Aynı böyleydi vücut ve ayakları siyah beyaz. Kışt diyorum gitmiyordu. En sonunda hakettiği yere gönderdim.
Deli bir sivrisinek. Diğer sivrisinekler gibi kaçmıyorlar. Kan emerken vurup öldürüyorsun , iş işten geçtikten sonra.
Bende aşırı şişlik yapmıyor bazıları hastanelik oluyor. Yumurta gibi şişiriyor
tipini s...m böceği
2 sene önce bizim yazlıkta boldu bunlardan..
1. Gündüz de aynı gece gibi aktifler,
2. Kotun üzerinden sokabiliyorlar,
3. Soktukları yer şişiyor.
4. Yarım öldürüp karıncalara atıyordum, beter olsunlar.
Geçen bu orospu çocukları ile tanıştım.

Öyle on dakika emmesine gerek yok arı gibi soktuğu gibi şişiriyor gündüz de geziyorlar.
geçen sene beni ısırmıştı gözüm ödem olmuştu tedaviyle geçti.
normalde sinek yürürken uçar gider.

bu istersen takla at yine de ısırdığı yerde durup emmeye devam ediyor. kıyafetin üstünden isiriyor vs. adının hakkını veriyor çok güçlü bir ırk...