bugün

astrolojiye, burclara inananlara saygi duyuyorum. ama hapsursan "oha tam bi oglak gibi hapsurdun" diyenlere de anlam veremiyorum.
ben inananlara da saygi duymuyorum. aptalca birseye inanan insan aptaldir. dersine calismamistir. 18. yuzyildan beri bilim adamlari astrolojiyi siklemez. onlar icin sadece astronomy vardir. astrology 14. yuzyildan itibaren itibarini yitirmeye baslamis bir daldir.
musluman olarak astrolojiye inanıyorum. kuranda geçer. büyük ilimdir. ama tabi gazete köşelerinde ki yazılardan bahsetmiyorum. bir kere olsun alıp okumuşluğum yoktur burcumu.
daha ilginç olanı ise astrolojiye inanan ateistlerdir hem kurana inanmaz hem de kuran da var olan burçlara inanır ha bu bir bilim diye inanıyorsa yine ateizm mantığıyla kendisiyle çelişmektedir zira ateizme göre soyut kavramlar reddolunurken madde temel alınır.
(bkz: eski mısır)
adamlar piramiti hizalamış daha ne yapsın sana
insanların, her şeyi kendileri ile ilişkilendirmeleriyle ve her düşünceden, adeta düz bir çizgiyle kendilerine geri dönmeleri ile sonuçlanan acınılası öznelliğinin büyük bir kanıtını, büyük uzay cisimlerinin hareketini zavallı bir benle ilişkilendiren, gökyüzündeki kuyrukluyıldızları yeryüzündeki kavgalarla ve serseriliklerle ilişkilendiren astroloji vermektedir.
ebenizin etkisi satürnden fazla.
https://eksisozluk.com/eb...-saturnden-fazla--4245107