1. 1.
  Gunes etrafinda donen, gezegene benzer kucuk cisimlere verilen ad.
  1 ... tusu
 2. 2.
  Mars ve Jüpiter arasındaki gezegencikler.
  1 ... nibelung
 3. 3.
  gezegencik' anlamına gelir.
  ... dalton ana
 4. 4.
  Yörüngeleri Güneş Sistemi'nde Mars ile Jüpiter gezegenleri arasında kalan ve sayıları yaklaşık 40000 kadar olan gök cisimleridir.
  ... insan
 5. 5.
  kyuss adlı grubun güzel bir enstrümental şarkısı.
  ... suicidal imbecile
 6. 6.
  güneş sisteminin beş milyar yıl önceki oluşumundan artakalan büyük kaya ve metal parçalarıdır. gezegenler gibi güneş çevresinde dolanmakla birlikte onlardan çok küçük olduklarından "küçük gezegenler" olarak da adlandırılırlar. yörüngeleri basık olan bazı asteroidler güneş'ten çok fazla uzaklaşırlar. bazıları da sahibinin peşinden giden köpek gibi gezegenleri izlerler.çoğu marsla jüpiter arasında bulunan asteroid kuşağı içinde yer alır.

  (bkz: gaspra)

  (bkz: chiron)

  (bkz: ceres)
  ... katamari
 7. 7.
  Asteroidler oldukça iridirler. Bilinen en büyük astereoid Ceres, 1801 yılında keşfedilmiştir ve 933km çapındadır. Ceres’in tüm asteroidlerin toplam çekim gücününün yaklaşık 1/3 lük oranında bir çekim gücüne sahip olduğu düşünülüyor. Bilinen en küçük asteroidin boyutu, 1991 de keşfedilen ve 1991BA adı verilen asteroidtir ve sadece 6 metredir.
  kaynak:uzay sitesi
  1 ... ayk73
 8. 8.
  aşmış bir kyuss şarkısıdır.
  ... hero of the day
 9. 9.
  bu akşam tsi 19:14 te dünya üzerinden büyük bir süratle geçecek olan cisimdir. dünyaya 12 bin kilometreye kadar yaklaşacak olan asteroit, dünya’nın manyetik alanının etkisinde kalırsa atmosfere girebilirmiş.
  ... tapukadastro
 10. 10.
  1457 nolu olanının adı ankara olan küçük gökcisimleri.
  2 -1 ... usualsuspects