bugün

müzikleri çok iyi yapılmış bir oyun.

ezios family ve home in florence süper müziklerdir.

oyunda düşmanı delirtip etrafa saldırmasına yol açan bir zehir var bence oyunun en yaratıcı silahı odur.
Oyunu komple geçtim bu oyunun soundtracki oyun tarihinin en iyisi, bir tane mi boş olmaz. Hepsi farklı farklı tarifsiz duygular yaşatıyor insana. Her müziğini dinlediğimde kendimi Monteriggioni Villa da, Floransa da, Venedik de turlarken buluyorum resmen.
müzikleri yıllardır kulağımda dreams of venice ve home in florence.
müzikleri yıllardır kulağımda dreams of venice ve home in florence.
güzel oyundur ama bir assassin's creed 4 değildir.
Çok güzel bir seri ama şu onuya bir türlü başlayamaması ve oyunun sonunda açık dünya olmaması biraz sıkıntı.
Hayatımda oynadığım en güzel 5 oyundan bir tanesi. Oynanışı ve soundtrackleri inanılmaz güzel şeyler hissettiriyor, 100 kere oynasam yine sıkılmam, duygulanıyorum bu oyunu oynadığım zamanları düşününce.
karakter ve şehir modellemeleri, adeta bir film senaryosunu andıran hikayesi, leonardo da vinci, niccolo machiavelli, lorenzo de medici gibi italya rönesansına damga vurmuş isimleri, komplo teorileri, soru işaretleri ile dolu bulmacaları ve büyüleyici müzikleri ile birlikte tüm serinin en iyi oyunu.

bu oyunu akıcı bir şekilde oynamak için ilk defa bilgisayarımın bütün parçalarını değiştirmiş, oyun konsollarına 2 ay önceden çıktığı için her ne kadar spoiler yemek istemesem de kendime hakim olamayıp günlerce oyun içi videolarını izlemiştim.
nothing is true everything is permitted.
Assassin's creed serisinin en baba serisidir.
şu "9 vekili öldür" görevi ile beni çılgına bağlatan oyun. geçilmiyor amk görevi.
Birçok kişiye göre serinin en iyi oyunudur. Ama bence brotherhood dur, orası ayrı. Doğru, 1 e göre tamamı ile farklıdır. görevleri olsun, gizlilik unsurları olsun, dinamikleri vs.

oyunu ps3 te oynadım, bitirdim, plat. trophy açtım(oyundaki tüm başarıları açılınca gelen hede) kitabını aldım artık gına geldi bu dönemden, zaten tarih derslerinde de en sevdiğim dönemdir bu rönesans reform işleri.

yani demek istediğim şu ki, evet, serinin açık ara en yenilikçi oyunudur. ama bence bi brotherhood değildir.
(bkz: assassin s creed), (bkz: assassin s creed 2), (bkz: assassin s creed brotherhood), (bkz: assassin s creed revelations) ve (bkz: assassin s creed 3) oynamış biri olarak, kesinlikle en iyisi. ezio karakteri harikaydı gerisi hikaye.ağırdan alıyorum flag'a geçicem bakalım ne olucak.
ac serisinin en iyi soundtrack lara sahip oyunu.
Karakter ve kıyafet anlamında Çok güzel bir oyun.
ilk oyunun eksiklerinin giderildiği, 20 saat oynanış süresine sahip oyun.
Assasins oyunun dibibir. Oyunun en hasıdır. Grafikleri süperdir. Konusu gerçeğe dayalıdır. içinde gerçek insanlarda vardır.(Leonardo Da Vinci Niccolo Polo vs. )

Konusuna gelince Ezio nun babasının suçsuz yere hapse atılmasıyla başlıyor diyebiliriz. Babasını kurtarmak için biraz hiperaktif olan gencimiz babasının söylediklerini yapar ama asılmasını engelleyemez.Kardeşi ve abisi de babasıyla birlikte asılır. Oyunun zevki bundan sonra çıkıyor. Ezio babasının intikamını almak için suikastçi olur. Oyunda bundan sonra kaçıp, kovalamaca oynayacağız. Daha sonra elma denilen birşey ortaya çıkacak. Ve diğer oyunun konusu ortaya çıkacak. En uzun Assassin s oyunudur 2.

Bu oyunu oynamayan erkek ılıktır.
bütün serilerini oynadıgım oyunun 2.sürümü.

1 deki buglar giderilmiş gibi duruyor. mesela altairle ilk oyunda karsı karsıya duran nöbetcilerin birini öldürünce digeri mal mal bakıyodu. ya da yanyana duran muhafızları öldürünce saldırmıyodu. 2 de bu hata giderilmiş ve anında sıze kılıc cekebilmekteler. bence diger sürüm brotherhood ve en son cıkan assassın s creed 3 den bile daha güzel. özellikle altairin zırhını alınca cok güzel görünüme ve acayip saglam bır zırha sahip oluyorsunuz. oyunun konusuda cok güzel. assassin s creed serilerinin revelationsdan sonraki en güzel sürümü bu oyundur zannımca.
oynadığım en iyi action rpg oyunu.bu devirde böyle oyun bulmak çok zor hele ezio nun oyunun en sonunda söylediği söz çok güzeldi.

--spoiler--
Hiçbir şey doğru değildir her şey mübahtır
--spoiler--
assassin's creed 3'ün yarışamayacağıdır. karakterler güçlü olduğu kadar çok da iyi işlenmiştir. oyunda rönesans havası verilebilmesi için o dönemin tablolarında kullanılan renkler kullanışmıştır. gerçek olaylarla harmanlanarak oluşturulan harika truth bulmacalarına söylenecek laf yoktur.

uzun lafın kısası serinin en iyi oyunudur. hikayenin açıldığı, bizi içine çektiği bölümdür. ezio auditore de firenze'nin doğuşudur.
(bkz: assassin s creed 3) ten kötüdür.
bıraksanız satırlarca yazarım, ama saygısızlık olur. 93 yılından beri video oyunu oynayan birine, " oynadığım en iyi oyun , yeni nesil sanat dalının ilk meyvası" dedirtebilen bir oyun.
ubisoft'un ürettiği başarılı serinin 2. Oyunudur. Rönesans dönemi avrupa'sında geçer. Ezio baş karakteridir.
içerisinde bir oyunun bulundurabileceğinden çok daha fazla giz bulundura oyun. ki aravideolarda beliren hex kodlarından tutun da, şu "hakikat"ın simgelerini çözerken beliren yine aynı şekilde hex kodları, resimler, cümleler.Örneğin bu "hakikat" simgelerini çözerken isa'nın çarmıha gerilmiş bir resmini incelediğimizde resmin tam ortasında "Onu Aldılar" yazdığı görülebilir.Tabi ki bu kadar basit şeyler değil.
hikayesiyle, atmosferiyle, müzikleriyle ve oynanışıyla, kısacası hemen hemen her şeyiyle oyuncular üzerinde kalıcı etkiler bırakan bir oyun. oynarken ezio'yla bütünleşirsiniz, oyundaki karakterlerin acılarını, sevinçlerini ve öfkelerini paylaşırsınız, öyle de sizi içine çeker bu şaheser.
sırf bu oyun yüzünden uyku düzenimi sikmiş ve kendimi öldü sandırtmıştım. Hatta telefonlara bile cevap vermiyordum bu oyun yüzünden. Millet ise beni öldü sanmış.

Ahh o francesco pazzi'yi öldürürken onun yandaşlarının söylediği=Liberta! Liberta! Liberta! Popolo la liberta! sözleri hala kulağımdan silinmemiştir. O tırmandığımız kiliseler hala aklımdan gitmemiştir. Ezio'nun gençlik hallerini görüp ardından embers'te babasının idam edildiği yerde bir bank'ta kalp krizi geçirerek ölmesi bana koymuştur. Ah ulan ezio... assassin's creed 2'de ki kiliselerden Revelation'ta ki camilere kadar tırmanmadığım bir yer varsa söyle ezio. Orayada tırmanalım.