bugün

mükemmel insan örneğidir.. girdiği her ortamda güven sağlar, dikkat çeker. konuşması etkileyicidir, akıllıdır, sempatiktir. yönetmekten hoşlanır çünkü çoğunlukla her duruma karşı yapılacak en doğru şei o söyler. esprileri kalitelidir, onun tüm hayatı kaliteden ibarettir. üstündür, etrafındaki herkese bi faydası dokunur. yardımcıdır, doğuştan öğretmendir. özel bi insandır, sizin bile unuttuğunuz bi isteğinizi o unutmaz, ummadığınız bi anda mutluluktan uçarsınız. ev insanıdır, sıcacık bi kalbi vardır. hayatını dolu dolu yaşar, kimseyi ihmal etmez. karakteri düzgündür, ahlaklıdır. kızdığında bağırıp çağırır ama asla küs kalmaz, haksız bile olsa o tatlı konuşmalarıyla kendinizi suçlu hissettirir bi anda affedersiniz. kardeşinin hayatına bile en doğru yolu verebilcek kadar kurtarıcıdır, ileri görüşlüdür. tertemiz kalplidir, sevgi doludur. o harikadır.. o benim abimdir..
aşık oldu mu gözü hiçbir şeyi görmeyen erkek modeli..öyle bir hale girer ki,kendisini hayattan geri çekmeyi bile göze alabilir,sadece sevdiğini düşünür,ilerisini düşünmeden,karşılıksız olsa bile sadece sevdiği vardır,çek feci tutkuyla bağlanır sonradan da ayazda kalmış bekçi ziki gibi ortada kalıverir..
Dis gorunuslerine baya bir onem veren, cekici erkeklerdir aslan burcunun erkekleri.
dostlukları müthiş keyif veren eğlenceli insanlar grubu
liderlerdir ama bu liderlik içten gelmektedir, yapısaldır. dümdüz adamlardır, arkadan iş çevirmezler.

muhtemel meslekleri paladinliktir.
aslan gibi olurlar. maasallah.
kendisine aslan burcu kadını yakışan erkektir.

bir gün aslan ile boğa oturmuş rakı içiyorlarmış. aslan ilerleyen saatlerde demiş ki;
-boğa kardeş hadi bana müsade, geç oldu. ben eve gideyim hanım merak eder.
boğa cevap vermiş;
+yuh be, koskoca ormanların kralısın, evde hanımdan mı korkuyorsun ?
aslan boğaya imalı imalı bakmış;
-biz aslansak, evde bizi bekleyen inek değil, bizi aslan bekliyor. demiş.
kendini ormanda sanıp yönetmekten hoşlanan insanlardır.
sevdiğiyle hep dipdibe olmak isteyen aşk düşkünü cins adamlardır.

çok derinden sevmeyip sevgi gösterisi yapmaya bayılırlar.

tek hoşuma giden yönleri, zekidir.

bir de çoğunlukla birşeye benzerler, pek tipsiz sayılmazlar.
yaşıyoruz kahbelere inat.
mütevazi olamayan erkek. canım burcum. tek beceremedigim mütevazilik zaten. o da burcum yüzünden. canım sagolsun. aslanım ben. daha nasıl özetliyeyim ki bu burcu . şımarık işte. *

edit: artı oylayan da aslan burcu biliyorum. övdük ya gel gaza hemen. ama övmekte haksız mıyım sen söyle?
karşısındakini mutlu etmek için ellerinden geleni yapan, sevimli, coşkulu, cana yakın, sportif, bilgili, saygı duyulası, sempatik erkeklerdir. geleceğin dört dörtlük babaları ve ideal eşidirler*. ayrıca gecenin bir vakti eğer uykusuzsanız size ninni bile söyleyecek kadar da şirindirler*. görmek değil yaşamak lazım.
aralarında bulunmaktan mutluluk duyulan kitledir. yükselen bile aslan o derece. fazla övmeyin ama bak sonra fena oluyoruz..

görsel
TUTTUGUNU KOPARAN BURC ERKEGIDIR.
sadece yaşantılara bağlı olarak tecrübe edilmiştir:

- saygı, aslan burcu erkeği için kritik derecede önemlidir. ona kesinlikle saygısızlık yapmamalısınız, aksi takdirde kim olursanız olun defterinizi dürer, bir daha suratınıza da bakmaz. onun saygısını kazanmak ise kolay değildir. kazandığınız vakit fazlasıyla karşılığını alırsınız.

- gurur, onur, şeref bir aslan erkeği için her şeydir. onu korumak için her şeyi yaparlar. bunlara doğrudan zarar vermeye çalışanları ömrübillah affetmezler.

- hayatlarında tuttukları kimseye kin gütmezler. ama hayatlarından birini çıkartırlarsa asla geri almazlar. onlar için geri adım atmak yoktur, çünkü bu onlar için onuru zedeleyen bir şeydir.

- kimse aslan burcu erkeği için bulunmaz hint kumaşı değildir. kalbi kazanılamamışsa, bir gün siz ne olduğunu bile anlamadan sizinle selamı sabahı kesebilir. istediklerinde insanlardan kolay vazgeçebilirler.

- sadakati kazanılmış, gönlüne girilmiş bir aslan burcu erkeği, nikah masasına oturtulması en kolay erkektir.

- ihaneti asla affetmez, affetmediği gibi onurunu kurtarmak için intikama da kalkışabilir. bir aslan burcunu aldatmadan önce iki kere düşünün.

- hiçbir şart altında uzun süre sinirli kalamazlar. fakat sinirli bulundukları süre içerisinde aşırı yıkıcı olurlar.

- altta kalmayı sevmez. egosuna b.k sürdürmez.

- aslan burcu erkeğinin kalbine giden yol, bir mayın tarlası gibidir. yanlış bir adım attığınız anda oraya gitme şansınız sonsuza dek kaybolur. fakat ulaşabilirseniz size sonsuza kadar bağlı kalabilecek, yumuşak kalpli, merhametli ve sevecen bir erkekle karşılaşırsınız.

- bir aslan burcu erkeği zayıflığı katiyen reddeder. zayıf duruma düşmeye dayanamaz. güçlü olmasa bile güçlü görünmek, dik durmak ihtiyacı hisseder.

- duygularını belli etmez, edemez. bunu zayıflık olarak görür. asla bir aslan erkeğini duygularını göstermeye zorlamayın. sizden çok büyük olasılıkla soğuyacaktır, onu boğduğunuz hissiyatına kapılacaktır.

- ondan bir "seni seviyorum" kopartmak zordur, fakat bu iki sözcük ağzından çıkmışsa, olay zaten bitmiştir. sizi bütün benliğiyle sahiplenmiştir.

- dürüsttürler ve içleri dışları birdir. yalanı da yalan söyleyeni de sevmezler.

- güvenini kazanmanız zordur, ama kendisi her zaman güven verir. kimseyi yarı yolda bırakmaz.

- önemsediği bir insansanız, sizin derdiniz onun derdidir, çözüm bulmak için elindeki imkanları sonuna dek kullanır.

kısaca, yaklaşımınıza bağlıdır her şey. eğer doğru yaklaşırsanız, bu koca kedi kucağınıza başını yaslar ve onu okşamanıza izin verir. sizi yaşatır. ama yanlış yaklaşırsanız paramparça eder.