bugün

Eleştirmeyi çok sevip eleştirilmeyi hiç sevmeyen.

Sizin en basit hatalarınızı duvara asan, kendi günahlarını ise çuvala basanlar. Kendine hak gördüğünü başkasına çok gören kahpe evlatları.
öyle bir tip yok. hepsiyle bir şekilde anlaşırız. (gayserili tüccar was here) *
Ön yargılı
Kibirli
Egoist
Yobaz
Irkçı.
" piknik tip " denilenlerdir. daha türkçesi tombiş ve götü yere yakın.
ülkeleri karşılaştırırken sadece askeri sanayisine veya parasının değerine bakan tip.
ülkesini sevmeyen tip. ( eleştirmek dışında )
intihar etmeye meyilli tip.
karşısındakini sevmese bile saygı duymayan tip.

kısacası insanlıktan nasibini almamış tipler...
hepsi. ewed
siyasi görüşünü belli eden, cinsellik konuşmaktan utanmayan, seni işine gelince arayan, arada umursamaz görünüp ama umursuyorum sözleri söyleyen.
Kavgacı mağara adamı gibi tiplerdir.
her görüşü her durumu en uçlarda yaşayan. her konuda fikri olan. hak hukuk deyip her türlü ahlaksızlığı yapan. din bezirganlığı yapan. kendi hatasını seni suçlayarak kapatmaya çalışan. kısacası orospu çocukluğu yapan. hepsinin a..na koyayım.
Aşırı bencil olan, sürekli aynı konuyu tekrar eden, kendi düşüncesini kabul ettirmeye çalışan, baskı kuran, yalan söyleyen, gerçekleri duymak istemeyen/masal seven, ahlâk bekçiliği yapan, ırkçı, ketum, nankör, söylediğinin ve eyleme döktüklerinin farklı olduğu, sözünde durmayan, bir şeyleri bildiğini sanan (akıl verir, abi neden öyle deriz, öyle işte der, abi sebebi ne yani bir şey mi biliyorsun deriz, öyle abim der asla anlatmaz), mıy mıy olan, vicdansız....
Kendini geliştirmeye açık olan her insanla anlaşıyorum.

(bkz: manipülasyon)
Anlaşmaya niyetim olunca herkesle anlaşıyorum.
gereksiz yere herşeye sinirlenen insanla anlaşamam.
Gaz ile çalışan hamasetçi çomarlar.
bana inanmayan, güvenmeyen insanlar.
Kibarca konuşmama rağmen, karşımdaki kişi, benle böyle hakaretli ve vıcık vıcık bir şekilde konuşuyorsa, kesinlikle onunla anlaşamam.
Gerizekalı olanlar.
Sürekli kendinden bahseden kendini öven egoistler.
Kendini çok büyük bir bok olmuş zannedenler,ufak tefek şeyleri dünyanın en büyük işi gibi gösterip sizin başarınızın üstünü kapatmak isteyen tebriği hep kendine isteyenler
Çok fazla ve boş konuşan,sizi hiç dinlemek istemeyen ama hep dinlenilen kişi olmak isteyenler
Şimdilik en tahammül edemediklerim bunlar.
Hariçten gazel okuyanlar.
Öz be öz kendimim. Bunu da her geçen sene, yıllık updateimi yaparken bakalım geçtiğimiz sene neler yaptık, iyi mi yaptık kötü mü yaptık güncellemesiyle ortaya çıkıyor. Her sene, bir kaç sene önceki halimi dövme isteğiyle başlıyor.
Egoist ve riyakar insanlar.
Hayal aleminde yaşayan hayalperest, yalancı, kompleksli insanlar. Askerdeki erler gibi bir süre sonra kendi söyledikleri yalana kendileri bile inanır. Suratına kürekle vurup uyandırası geliyor insanın.
söylemleri ve yaptıkları tutarsız olan kişi(ler).
bir sorundan bahsederken "bak ben de şunları yaşadım bunları çektim" diyen
ama bunu tecrübem var, yol gösterebilirim niyetiyle değil
acı konusunda bile sidik yarıştırmak için yapan insanlar.
(kusura bakmayın kaba tabir oldu. daha iyi anlatacak kavram yok çünkü.)
istemememe rağmen "iyilik" yapıp da teşekkür bekleyen insanlarla asla anlaşamıyorum.