bugün

askerliğini kantinde tamamlayan bi piç arkadaşım vardı, o derdi böyle.
Başbakanın çok haklı söylemi.

Oğlunun yaptığı gibi Sahte çürük raporu alıp askerlikten kaçmak, meşakkatli ve zor bir süreçtir, öyle yan yatarak halledebileceğiniz bir şey değil.

Edit: Arkadaşlar RTE'nin bu sözünü bağlamı içinde değerlendirmelisiniz çünkü evinde otururken ben özlü bir söz sıçayım bugün diye demedi bunu. Son derece olumsuz koşullarda sert eleştiriler alırken "yırtmak" için dedi. O koşulların ne olduğunu bu başlığın ilk sayfalarında ve Internet'te okuyabilirsiniz, sabah akşam yalıyorsunuz zaten adamı bari okuyup da yalayın.
sadece salkların karşı çıkacağı söz.
ulan sik beyinliler adam askerlik yan gelip yata yeri değildir..demiş. eğer bu söze karşıysanız askerlik yan gelip yatma yeridir demiş olursunuz ama siz gerçekten aptalsınız.
Gerçekten katıldığım bi sözdür fakat bunu söyleyenin oğulları askerliklerini nerde ve ne şekilde yapmıştır sorusunu da akla getirmiştir.
ölen askerler üzerine reco'nun söylediği söz.

içinde zerre insanlık barındırmaya adamın gaflarından sadece biri.

usta'nın hikayesinde anlatmazlar bunları.
orduya kumpas kurulurken ben devlet memuruyum bıdı bıdı edip seyretme yeri olmadığı kastedilen paranoyak ama doğru hede.
görsel

bu söz aklıma gelince hemen bu foto da aklıma geliyor.

eksilemeyin sakın, bende atatürkçüyüm. mizahi tarafından bakın.
Nedense aniden akla düşen söz. ilginç öğlen uykusu sırasında hem de.
daha fazla sehit gormek istemiyoruz sozu uzerine soylenen bir basbakan lafiydi.

bunun uzerine sehit babasi olan ama bir cocugum daha var o da vatana kurban olsun diyen babalar ve hala askerligi vatan borcu zanneden tipler var.

yahu basinizdakiler sizi umursamiyor, savasta bile degiliz, hala askerlik vatan borcudur bilmemnedir diyenler beyinlerini kiraya mi verdi aq?

birilerinin piyonu olmaktan bikmadiniz mi?
Bugünkü şehit çocuğunun ağlamasından sonra analardan sonra sıranın çocuklara geldiğini göstermektedir.
Doğru söz. Arada gidip şahitlik falan yapmak gerekir.
https://galeri.uludagsozl...iled-yazmas%C4%B1-388911/ budur.
Askerlik tabi ki yan gelip yatma yeri değildir. Ama bu üslubu kullanmak kutsal bir kolluk kuvvetlerine yapılan hakarettir. Düpedüz haysiyetsizliktir.
yan gelip yatma yeri değildir evet. komutanların askere bağırarak döverek küfür ederek kendilerini tatmin etdikleri yerdir.
O yobaz orospu çocuğunun yaptığı gibi kemerle falan vururken söylemek farzdır. Daha bir etkili oluyor diyolla.

20 yaşında çocuk onlar amk. Bu vatan için allahın boş verdiği yerlerde saçma sapan uygulamalara tabii tutuluyorlar. Sizin gibiler de vatan koruyoruz sanıyor. Klavye delikanlılığının alemi yok.
çürük raporu ile oğlunu askere yollamamış bir zatın sözüdür.evet.
Kim demiş onu?

izmir urlada yaptım, öğleden sonra denize gidiyorduk komutanlarla. Neyse ki paralelci degillermiş. Benim askerlik bitti istanbula geldim, komutanlar hala giriyor denize.
Net...

Yatmayacaksınız.
Unuttuk mu?
Askerliğini kantinci olarak yapıp bir oğlu çürük raporlu diğer oğlu vali gözetiminde bedelli askerlik yapan ülkenin şimdilik cumhurbaşkanı.
Kendi çocukları askerlik yapmamış kişi beyanı.
Ayrıca buna hala destek verecek evetçi arkadaşlar var.
Aklı sıra bir şehit babasına ayar verdiğini zanneden kişi beyanatıdır.

Şimdi de 15 temmuz şehitlerine övgüler yağdırmaktadır.

Hoş mavi marmara olayında

"insanlığın vicdanından süzülen yardım gemileri silahla, zorbalıkla engellendi. Yükü merhamet ve şefkat olan gemiler menzillerine varamadı, kana bulandı”

Diyen insandı.

Umarım yarın bir gün 15 temmuz şehitlerine "dönemin cumhurbaşkanına mi sordular da sokağa çıktılar" demesin
Çocukları askerlik yapmayan kişilerin söylediği kelimelerdir . Şehit olanlara ise nasıl olsa parasını veriyoruz diyecek kadar alçak insanlardır .
Yattığımızı söyleyen kim amk. Iflagimiz kurudu burada 4 5 saatlik uykularla tüm gunu geciriyoruz.
görsel
birtanesi ailesiyle birlikte oturarak yapmıştı.