bugün

Askerlik zorunlu hizmet sözde.
Lakin babanız milletvekili ya da hükümete yakın biriyse çok rahat çürük raporu alıp kaytarabilirsiniz

Paranız varsa bedelli askerlik de yapabilirsiniz.

Bu ülkede sadece fakirler sürünerek ölür, alışın.
Hayaller bedelli askerlik gerçekler uzun dönem askerlik hayatında bot cilalayıp 80 lik koğuşlarda tünemek.
bak kardeşim.
ergensin biliyorum çünkü ben de ergendim bir zamanlar. benim de her istediğim olmadı, tepki verdim olmadı. küçüklüğümde annem bana mama verdiğimde ağzımı buruştururdum, kafamı çevirirdim ama yine yerdim mamayı. büyüdüm okula gitmiyorum dedim, gittim. sevmediğim yemekleri getirdiklerinde yemiyorum dedim yesen de bu yemesen de bu dediler, yedim. biraz daha büyüdüm, sevmediğim şeylere karşı tepkim yine aynıydı, değişmedi. sınav sistemini sevmiyorum dedim, sınavların hepsine girdim. muayene kağıdım geldi, ya şimdi işi gücü bırakıp gidemem askere filan dedim, gittim muayene oldum. askere gitmiyorum dedim, gittim. bitirdim geldim hocu.

şimdi bir tepkisellik, eylem, duruş geliştirdim kendime. dünyada savaş istemiyorum, ama savaşıyorlar ibneler.
işim gücüm var amk. askeri okul desem almazsınız ama.
Askerliğini yapmış biri olarak desteklediğim söylem. Askere asker değil hizmetçi arıyorlar. Tsk da "kişisel ihtiyaçlar emir olarak yaptırılamaz" diye kanun olmasına rağmen subayların yedek karısı oluyorsunuz. Akşam evde karısını sikiyor, sabahta askerde sizi sikiyor. Azıcık itiraz etsen emre itaatsizlikten disiplin kuruluna gidiyorsunuz. elinde çayla seni bekleyen kurul başkanı ne yaptığını ve savunmanı bile sormadan imzala bakım şuraları diyor hoop askerliğin uzuyor. Askerliğin tek faydası sabrı öğreniyorsunuz. Sabrı öğrenemediğiniz sürece bitmiyor askerliğiniz. Şunuda söyleyeyim söz konusu vatan savunmasıysa yine giderim. Bu şerefe erlerin %20 lik kısmı ulaşıyor geri kalan %80 lik kısım hizmetçi olarak calışıyor. Ne demek istediğimi gidenler anlar.
gidipte ne yapacağım. silah tutmayı bilmem, bomba atmayı bilmem. bütün gün komutanın çocuğunu ders anlatıcam. askerlik yerine kamu hizmeti olsa onu yaparım bari bir işe yararım.
Haksızlıga dayanamayan bir insanın tepkilerinden biridir. Çünkü bu ülkede askerlik sadece fakire zordur. Ben hayatım boyunca hiç zengin bir ailenin çocugunun şehit olduğunu görmedim duymadım. Bukadar büyük bi tesadüf olması biraz zor değilmi...
Gitmek istemiyorum değil..gitmiycem..yüksek lisansla 33e kadar tecil ettirip bedelli çıkınca yaparım..isteyen istediğini düşünsün sikimde değil..kudurun picler

Edit ; sike sike yazmış bide..he Yarragim he
belki de öleceksiniz ve ailenize madalya ile bir tane bayrak gönderecekler. oğlunuz şehit oldu adını da bir çeşmeye ya da sokağa vereceğiz diyecekler. siz de belki daha bir kızın elini bile tutmadan, evlat sahibi olmak nedir bilemeden, hayatı hiç yaşayamadan ölüp gitmiş olacaksınız.

nefes vatan sağolsun filminde yüzbaşının dediği gibi;

45 saniyeliğini kahraman olacaksınız bir haber bülteninde. işte hepsi bu kadar.
türk erkeklerin en doğal isyanıdır.

zengin değilseniz sike sike gideceksiniz ne yazık ki..
Kimse kimseyi kandırmasın arkadaş şimdi vatanseverlik kasan askere gönüllü yazılma tarzı reklam yapan arkadaşların sahtekar oldukları aşikar. Eğer şehitlik diye bir şey gerçekten var oldaydı çok müslüman yönetivilerimizin zenginlerimizin çocukları bedelli ve sahte çürük raporuyla askerden kaçmazdı.
Bu kişinin ne dediğini çok iyi anlamak lazım ki ona göre yargılayalım.hemen vatan haini,pembe tezkere,yok korkak yok cart yok cort demeyiniz.
Savaş ile askerliği az da olsa birbirinden ayıralım.
Bu adam da ben askere gitmek istemiyorum demiş savaşa gitmek istemiyorum dememis.bir savaş olsa en anarsisti bile gözünü kırpmadan katılır bundan yüzde yüz eminim.

Yani adam askerliğin ne boktan bir yer olduğunu illaki öğrenmiş ve kendisinin de bunu yapamayacağını öngördüğü için bunu dile getirmiş bize de saygı duymak düşer.
hem ayrıca paralı asker almak devletin işine gelmiyo vatan borcu ayağına bizi s.kiyo. patates soyarak mı ödeyeceğim vatan borcunu paşanın itine selam vererek, izmarit toplayarak mı ödeyeceğim. ha sürekli dağda olsak çarpışsak tamam eyvallah. ama bu şekilde değil.
herkesin haklı gerekçeleri olan bir konu.
Tabi ki gitmek istemeyebilirsin bu senin en dogal hakkin. Ama mecburen gideceksin.. cunku askerligi red yasasi diye bisey yok. Yapacaginiz hepo topu alti ay amk yapin bi zahmet.