bugün

Mübarek AKP hükümetimizin çıkardığı paralı askerlikten yararlanmak isteyen, akıllı ve zengin erkektir.

Fakirler bundan bile gocunmayıp, AKP'ye oy yağdırmaya devam ettiyse suç fakirlerde mi yoksa bu imkandan yararlanmak isteyen varlıklılarda mı?
korkak erkektir.
pembe tezkere ile bu isteğine ulaşabilir.
Askerlik yapmadığı devletten her türlü faydalanma hakkını gören piçlerdir.
bırak onu bunu be ya arkadaşım.
sen git onun yerine de askerlik yap.
komando.
Hükümet şehitlerinin vatan şehitlerinden daha mühim görülüp hak üstüne hak tanındığı bir ortamda gayet doğal bir istek.
Totoştur. Sike sike gidip çapraz tutacaksın itoğlu it.
korkak tavuktur.
bakın Amerikalı futbolcuya pat tilman.
Aynı zamanda sıçmaktan korkan erkektir.
korkak tavuktur.
Erkek mi ?
ne kadar istenmese de gidilmesi, tamamlanması gereken görev askerliktir.

Ben de istemiyorum gitmeyi, 1 yıl gece yarısı nöbet tutup, sabah karga bokunu mıncıklamamışken uyanmayı kim ister, Tanımadığın 1 tabur insanla aynı yerdesin ve kime güveneceksin ne kimden korkacaksın bilmiyorsun, bu kadar velvelenin içine bir anda giriyorsun ve hiç bir şey bilmiyorsun kim ister bunları tatmayı? Yapılması gereken görevdir en nihayetinde, bir erkeğin yaşaması gereken tecrübelerle doludur askerlik, her ne kadar gitmemiş ve gitmeyi istemeyen biri olsam da bunun mecburiyetinin farkındayım.

askerlik yapmak hayatınızdan bir şey götürmez aksine çok şey anlatır, tecrübe verir ve kazandırır. gitmeyeceğim diye sevinin, çocuk kalmaya devam edin.
yumuşak erkektir! gidin askere iyidir biraz daha erkek olursunuz
benimdir. ben yaşamaya geldim dünyaya. bu topraklar da kimsenin babasının değil. benim hiç kimseye borcum yok. hele hele siyaset söylemlerinin günden güne değiştiği bu ülkede, kendimi kimseye kurban edemem.
herhangi bir fiziki veya ruhsal eksikliği yoksa ve babişkosunun ensesi 3 katlı değilse 4 s kuralı ile tanışıp palaskasını beline geçirecek olan erkeklerdir. istek ile olmuyor bizim ülkede bu işler.
haklı olan erkektir. ancak ailesi zengin değilse ne yazık ki çekecektir bu saçma eziyeti.

(bkz: rip)
istemiom aq gitmek. Gitmek isteyen evladı fatihanları tutmayalım kardeşim. Buyrunuz.
Adam Tunceli'de polis özel harekat. Müzik öğretmenliği mezunu pomeme girip polis olmuş. Askerliğini kars Orduevinde piyanist şantör olarak yaptı lan. E bırakaydın bu adamı Tunceli'de zaten özel harekatçı askere aldın da noldu. Bu adam niye askere gitmek istesin.
türlü iğrençliklerden vakit bulunca eline bir silah tutuşturuldu diye kendini bordo bereli sanan delikanlıları piyasaya çıkaran erkek.

iyisiniz iyi.
Benim. Verdim parasini gitmedim.
Patates soyan kesime basarilar diliyorum gulumseyerek. Kahramansiniz benim gozumde.
Vatan toprağına bir saldırı olduğunda tabiki görevdir, önüne arkasına bakmadan, hesap yapmadan koşarak göreve gitmek gerekir. Bunda bir sıkıntı yok ama suriye ve ırakta şehit düşmenin gerekçesini anlayamıyorum, biz sınırlarımızı koruyalım, sınır ötesinden gelen saldırı ve sızmaları püskürtelim, düşmana göz dağı verelim yeter. Savaş sadece vatanı koruma amaçıyla meşru sayılmalıdır.
Ben de yakında gideceğim. Kimisi boşver zaman kaybı diyor, kimisi de yap bitir aradan çıksın diyor. Ama ben yapmasam ileride bir askerlik anım olmayacağı için ortamlarda herkes anısını anlatırken susup ezik kalma durumunu yaşamak istemiyorum.
illa tekrar göm deniyor.

pekala.

"her türk asker doğar." bu savunma resmen ahlaksızlık ya da aptallık göstergesidir.

bugün bir "savaş" çıksa, tanıdığım her 10 türk evladından 9'u koşa koşa cepheye gidecektir. 1 fire her daim olacak.

"askerlikte korkan erkek". askerde patates soymak, tuvalet temizlemek, üstünden azar yemek, izmarit temizlemek, sokak süpürmek ve hatta dayak yemek gibi bilumum vatan hizmetini yerine getirmekten korkan erkek ifade edilmişse, haklı bir beyan.

bu beyanlar yüzde 90 ihtimalle askerliğini yapmış, "bizi düdüklediler, sizi de düdükleyecekler!" düşüncesine sahip kindar güruh beyanıdır. yüzde 10 ihtimal gerçekleşmişse de muhtemelen askerden gelince "keşke 50 bin liraya bedelli çıksaydı, böbreği mi satar kredi çeker gitmezdim vallahi"cilerden olacaktır.

o kadar komiksiniz ki.

geçenlerde devletine ayda yaklaşık 10 bin lira vergi ödeyen bir avukatın, ben vatanıma böyle daha faydalı değil miyim? sorusuna bir sığırın cevabı:

vergi ödeyerek vatan kurtardığını zannedenler rere rörör...

aga bunlar nasıl kafalar? ne kadar saçma iş varsa yaptın, hiçbir işe yaramadın üstüne devlete masraf oldun diye vatan mı kurtardın? ya da kimden kurtardın?

biz kimle savaşıyoruz? sivil bir komutanı eşinin yanında şehit eden kalleş bir terör örgütü ile aramızda olan şeye savaş mı diyorsun?

son olarak:

bedelli askerliği tikilerin altında bmw ile bankaya gidip baba parasıyla yapacağını zanneden sığ herifler, herkes sizler gibi başarısız değil ki be kardeşim. çalışmış, çabalamış mesleğini eline almış, alnının teriyle kazandığı paradan devletine pay verecek. yani gitmediği süreler boyunca bedava devletine çalışacak.

neyse.
istemez istemez kardeşim, bize ne bu durumdan. Tercihidir gitmez.
ılık diye tabir ettiğimiz murat boz tipli erkeklerdir.