bugün

her gün facebook'a yeni bir fotoğraf yükleyen askerdir. Kalaşnikofuyla, uçaksavarıyla, koğuş arkadaşlarıyla, temizlik yaparken, yemek yerken, nöbet tutarken... bir türlü anlam veremediğim saçma sapan bir olaydır.
eskiden asker albümü yapılırdı onun günümüz versiyonudur.
Bütün fotoğraflarında elinde tüfek, tank yanında pozlar vermiş askerdir. Henüz elinde fırça wc temizlerken ya da elinde süpürge temizlik yaparken poz verip facebooka yükleyen yoktur.
dağa çıkıp terörist olup facebook'a resmini koymaktan iyidir... bende sevmem bu tür işleri ama bundan niye rahatsızlık duyar lan bi insan.
mektup falan tarih olduğu için, kaçak kullanılan cep telefonundan çekilen resimler yüklenir. ailenizde sizi görmüş olur, tanklı tüfekli fotolar kısmına gelince, adam askerlik yapıyor. bir çok insan gibi kaçmıyor, onun için hiç de absürd bir durum değildir.
öyle bir gurbette zorluk içinde sosyal faliyet çoktu da benim askerim mi yapmadı? ne yapsın garibim elindeki imkanlarla yetiniyor. feda olsun askerime.
genelde çok rahat poz verirler. otururken bacaklar sonuna kadar açıktır. sanarsın ki genelkutmay başkanı fakat er,onbaşı,çavuştur.
muhtemelen o fotoğraflardan birinin altına "o şimdi asker !" yazılacak olan askerdir.
vatan hainidir. asılmalıdır. kurşuna dizilmelidir. yağlı kazığa oturtulmalıdır. bu orduya yapılamaz.
allahsızlar. tanrı sizi affetmeyecek. saksı değiliz ben. * * * * *
israilli kadın askerleridir. zaten güzeller bir de asker elbisesiyle ayrı bir cazibeleri var. hepsinin amına koyim. *
her askerdir. özellikle uçaksavarla çekilen fotoğraflar karizmatik etkiden çok heves etmiş çekmiş imajı uyandırır. kalaşnikoflu fotoğraflara ben de imreniyorum.
askerliği rahat bir yere çıkmıştır.
ellemeyin gariban zaten askere gitmiş.
Bide instagrama yükleyeni var ki bi tane attin anladik ikiyide attın anladık 15 tane nedir arkadaş?