bugün

çok enteresan bir durumdur. acemi birliğinde bir arkadaşın başına gelmiştir. "nereye geldik biz lan?" dedirtir.

--

sabah beş buçukta koğuş nöbetçisinin "kalkunlan amuğa koyayum" demesiyle kibarca uyandım. kafamı bir kaldırdım yüz kişi tosur tosur uyuyor. çok sesli senfoni gibi. üflemeliler vurmalılıar... horlayanlar bi yanda çok afedersiniz tosuranlar bi yanda. koğuş böyle eşşek götü ile yasemin çiçeği arasında bişey kokuyor. (eşek götü nasıl kokuyor nerden bildiğimi şimdi sorma.....)

içtima-kahvaltı-içtima-mıntıka-içtima-eğitim için hazırlık-içtima... içtima manyağı olduk... artık nasıl beceriyorsak her içtimada da farklı sayıda çıkıyoruz o da ayrı bir fantastik olay....

neyse fazla uzatmayalım.

dediler ki eğitim var. tek-er muharrebe eğitimi. düşman ateşi altında ilerleme teknikleri. anam! kal of düti! lan nasıl heyecanlandım! aha dedim sonunda ömrüm boyunca aradığım aksiyonu bulacağım! tek-er muharabe deyince ilkin almamıştım da sonradan anladım onuda laf aramızda... teker nealaka diyordum. e tabi girişte bıraktık bazı şeyleri... silahlığa koştuk benden 13 yaş büyük (ki ben 87'liyim düşün!) öküz gibi ağır silahımı aldım.

eğitim düzeni alındı. yüz elli kişi bizim takım. diğer 3 takım da orada. toplam altı yüz kişi var. dev bir çember oluşturduk. bir kaç eğitim çavuşu ve bizim takımın takım komutanı astsubay kıdemli üst çavuş serkan komutan. işte anlattılar gösterdiler. en sonunda düşman ateşi altında ilerleme teknikleri kısmına geldik..

serkan kom.: evet arkadaşlar! şimdi tek erin muharebe esnasında düşman ateşi altında nasıl ilerlemesi gerektiğini işleyeceğiz! iki kişi yanıma gelsin!

tutamadım kendimi atladım.

s.g.a.: siyah giyen adam istanbul! emret komutanım!
serkan kom.: bi kişi daha...!
piyade: ali veli konya! emret komnutanım!

komutan: şimdi s.g.a. sen sol tarafa geç diz çok nişan al. piyade, sen de sol tarafa diz çök nişan al... piyade sen yer değiştirmek istiyorsun. s.g.a. ile iletişim halinde bunu yapacaksın.

seneryo şu yani özetle; eleman: "s.g.a yer değiştiriyorum!beni destekle!" diyecek. ben: "tamam ateşimle!" diyecem. ateş edecem. o da yer değiştirecek....

komutan: hadi oğlum.
piyade: s.g.a.! yer değiştiriyorum!
s.g.a.: tamam ateşimle!
komutan: ateş et oğlum!
s.g.a: emredin komutanım?!
komutan: oğlum ateş etsene adam yer değiştirecek...
s.g.a.: (riski göze alarak) anlamadım komutanım?
komutan: yavrum ağzınla ateş etsene...
s.g.a.:....!?...

600 kişi izliyor usta. sap gibi o kadar adamın arasında bok var öne atladım al sana aksiyom mk...

komutan: hadi oğlum seni mi beklicez adam öldü orda!
s.g.a.: (günah benden gitti) ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta...

lan acemi bölüğündeki 600 adam aynı anda bir gülmeye başladı... tutamıyorum kendimi... ben de gülmeye başladım arada...

s.g.a.: ta ta ta ahaha ta ta ta ahaha...
komutan: (gayet ciddi) evladım gülmesene ateş et...

yanımdaki asker de hayvan oğlu hayvan gülmekten yer değiştirmeyi de unuttu... mal gibi ta ta ta ta yapıyorum hala nefes falan kalmadı...

sonunda komutanlardan biri dürttü de yer değiştirdi lavuk ben de rahatladım.

neyse sağolsun komutanlar, bi ara verdik. sigara içiyoruz. millet yanıma geliyor. "aga o silahtan öyle ses çıkmaz" falan diyor... lan mal değnekleri ben nasıl ağzımla g3 sesi çıkarayım mk... yerimize geçtik. serkan astsubay devam ediyor performansına.

komutan: şimdi size uçak taarruzu esnasında yapılması gerekenleri anlatacağım! sen ordaki! yenima gel.
piyade2: emret komutanım.
komutan: geç ortaya!
piyade2: emredersiniz komutanım!
komutan: kollarını iki yana aç!
piyade2: .... (kollarını kuş gibi iki yana açar)
komutan: sen şimdi uçaksın!

-biz iptal-

komutan: hadi bi tur at!dolaş!

-artık millet bıraktı sıka sıka gülmeyi böğüre böğüre gülüyorlar-

gariban piyade2 ders anlatıldıktan sonra yerine geçti. sulu sulu esprilerden acemilik boyunca kurtulamadı.

"aga bi tur binelim mi?"
--

o değil de, acemilikten, hala bana "o silahın sesi öyle çıkmaz" diyen adam tanıyorum. arada görüşürüz. adam tezini hala savunuyor. ne olsun istiyorsun amk pat pat pat diye mi bağıraydım!

gidin askere gidin. çok keyifli...
Gidin askere gidinden sonrasını okumadım amk..
okudum nası moralim bozuldu saat 5 te kalkmak nedir ya.heleki içtimalar.
zaten amk o silahın sesi öyle çıkmaz!