bugün

kalsik türk yalanlarının en başında gelir. komutanla aram çok iyiydi olum, hiç dayak yemedim die anlatırlar, hatta abartıp komutanın kızıyla takılyoduk gibi martavallar anlatanlarada rastlanmıştır... komando kıyafetini sadece resim çektirirken giymiştir. sürekli operasyondaydık die anlatırlar. (bkz: mutfakta patates soyma operasyonu)
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
genelde dayak yemişler tarafından yalancılıkla suçlanan insandır.
rütbeli yalakası, ispiyoncu olandır.
kısa dönem askerlik yapmış kişidir.
binbaşının tezini yazan askerdir.
hiç kimsenin dokunmaya hatta laf söylemeye götü yememiştir.
henüz askere gitmemiş insandır.

(bkz: ben)
şöyle bir anıyı da yaşamış insandır.

şafağın tamamen söktüğü askerliğin son gününde içtimada komutan sormuş:

"askerliği boyunca hiç dayak yememiş kimse var mı?"

sazanın biri:" ben hiç dayak yemedim komutanım."

komutan: "yaa öyle mi o zaman ileri çık bakalım."

gururla ileri atılan askerin aklında kalan "şaaakkkk" tokat sesidir.

komutan hemen özlü sözü patlatır:" sen şimdi memleketine gittiğinde hava atacan heee..al sana bakalım."

edit: dayak yiyeni tanımıyorum ama bir akrabam anlatmıştı.
6 üstün başarı sertifikası almış, karagahta albay yazıcılığı yapmış askerdir.
kısa dönem askerdir.
annesinin telefonda "oğlum onlarda insan, yazık, günah" "sen gel ben sana sorarım" demesine rağmen, (bkz: askerde çok dayak atmış insan)dan nefret etmeyen insanlardır.
-bi gün vurdum tekmeyi binbaşının kapısına, çık lan dışarı dedim.
-nah dedin. nereye dedin !
büyük ihtimalle komutan çocuğuna matematik çalıştıran gözlüklü tombş çavuştur. Yoksa olmaz efendim böyle şeyler.
hatundur.
doğaüstü insandır veya yediği dayakları dayak yerine koymayan insandır.
(bkz: buyrun benim)
emekliliği gelip komplekslerini aşmış başçavuşların yanında tam gün mesaili ofis işi yapan ve burnunu lüzumsuz işlere sokmayan, fazla ortalarda gezmeyen kısa dönem erbaştır.
askere daha gitmemiş insandır.
silahlı kuvvetlerde göremedim dayak yememiş delikanlı,en azından yürürken ibne bir subaydan nasiblenmiştir.

+ hangi bölüktensin sen oğlum
- komutanım 2. böülüktenim
+ ne geziniyon la burda(o arada yemiştir bir tokat)
+ s*ttir git bölüğüne
kısa dönem askerdir. kasmadan askerliğini yapmıştır. dayak yiyenler tarafından poşet diye yaftalanır. çok da tikindedir.
Akıllı adamdır. Ülkeyi o yönetsindir.
yaşının verdiği tecrübe ile fazla kendini göstermeyen, ama kaytarıyor imajı da vermeyen temkinli elemandır.
BENIM, BANA ELINI KALIDRACAK BANKA MEMURUNUN ELINI KIRARIM. ZATEN YABANCI BANKALRDA OYLE DAYAK MAYAK YOK.
komutandır. yoksa yalandır. ulan tezkeresi gelen askere "lan sen hiç dayak yedin mi" diye sorup hayır cevabını alınca tokat attıklarını gördüm.
askerliğini asteğmen olarak yapanların tamamına yakını dayak yememiştir.istisna var mı bilmiyorum.
benimdir. cünkü daha gitmedim.
hiç olmayacağım insan fakir miyim lan ben lütfen.