bugün

eroğlunu erlere teslim etmeden önce yapılan ritüel. lafı uzatmayacağım. iyi,hoş da b.kunu çıkarıyorsunuz be abi! özellikle sokakta yapılan eğlencelerden bahsediyorum. evet,oturduğum bölge tamamen çingenelerle çepeçevre sarılmış da haberim yokmuş. yüksek ses müzikle eğlence anlayışını yanlış anlayan,eğlenirken etrafına eziyet çektiren bu insanlar ertesi güne işe gidecek olan insalara da saygısızlık yapmakta olduklarının farkında değiller. hacı,sesini kısın şunun yarın işe gidicez! diye söylensen sen hatalı çıkarsın o derece kaptırmışlar kendilerini. siz hiç denk geldiniz mi bilmiyorum ama burda,yaşamaya çalıştığım bu mahallede her asker yolculama döneminde bu saçmalığı yapmadan edemiyorlar. demem o ki; ulan bir şey demiyorum gidip şikayet edicem. beynimin içine ettiler birkaç saattir.
herhangi bi kanal ayarı gerektirmeden, bursa terminalinde rahatça izlenebilen aksiyon. siz bu şovu izlerken terminalin ısrarlı çaycısı sizi çoktan farketmiştir. ve bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

(bkz: terminalde zorla çay satmaya çalışan çaycı)